Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti kutyások! Mennyi gondot...

Benti kutyások! Mennyi gondot jelent a szőrözés? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátomnak egy nagyon szép fekete német juhásza van, kertes házban laknak de a kutyu bent alszik. Mindig szokta mondani hogy naponta porszívóznak de még így is elég sok a szőr a lakásban. Pedig jó tápot eszik semmi baja.

Ti mennyit takarítotok? A vedlést hogyan vészelitek át? Esetleg kutya vásárlásnál figyelembe vettétek hogy mennyire szőrhullós a fajta?

Tudtok nekem olyan fajtákat mondani amik kevésbé hullajtják a szőrüket. Én csak a Yorkiról és az Uszkárról tudok de érdekel hogy vannak e még ilyen fajták ! :)


2012. szept. 19. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Furminátor! A lakáskutyások megváltója, kiszedi a szőrt, mielőtt kihullana :)) Így is van kutyaszőr, csak közel sem annyi, mint nélküle, főleg ha nem felejtem el idejében kifésülni a kutyát.
2012. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

A "nem szűrhullós" fajtákon kívül ha egy kutya lakásban él, akkor nincs tavaszi meg őszi szőrhullás, hanem állandó szőrhullás van :D

De segít a furminátor meg a takarítás :D

2012. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jé ! Arról még nem is hallottam de majd mondom a barátomnak köszönöm az ötletet és a válaszokat is:)
2012. szept. 19. 17:43
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Terrierek nem hullajtják a szőrüket. Nah meg a puli se, mert fenn akadnak a szőrök rasztaként xD
2012. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Terrierek nem hullajtanak szőrt? Azért megnézném én h egy amstaff, vagy egy jack russel nem vedlik...
2012. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Furminator vagy valami hasonló (nekünk nem ilyen márkájú van, de nagyon jó), csak arra kell figyelni, hogy a szőrtípusnak megfelelőt vegyen az ember.

A rasztás szőrű kutyák (puli, komondor)és a bichonok sem hullajtják a szőrüket, illetve amiknek trimmelni azok is épphogy (schnauzer).

2012. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mi ezt használjuk, nagyon jó!

[link]

2012. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Furminator, de ha teheted, ne boltba vedd meg 12 ezerért, vateráról lehet rendelni 4-5ért
2012. szept. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én egy szűk évet éltem kis testű hosszú szőrű kutyával panelban. A parkettás nappalin kívül mindenhol tartózkodott, főleg a padlószőnyeges szobámban, ami világos zsemleszínű volt. Persze már jó pár éves volt, meg is látszott rajta.

A kutyát hetente-kéthetente átkeféltem, akkor még nem volt Furminátor. A járólapos részeken naponta többször söprögettem a homok és a szőr miatt, a söprűről simán leszedtem. Felmosás 2-3 naponta volt.

Szobámban kb. hetente porszívóztam. 2-3 naponta papuccsal-zoknival végigkotortam a szobámat és az összegyűlt szőrt kidobtam.

Minden porszívózásnál az ágyam oldalát is kellett alaposan takarítani, mert a kutya előszeretettel neki dőlt :)


Mostani kutyám roti-nj keverék, nem a legrövidebb a szőre, de nem is félhosszú...vhol a kettő közt van. Tavaly nyártól idén tavaszig szinte csak benti kutya volt, napi 2-3 sepregetés és kész.

2012. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A terrierek is hullajtják a szőrüket.Van szerencsém hozzá,egy Jack Russellal élünk egy fedél alatt. :)
2012. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!