Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti kutyások! Mennyi gondot...

Benti kutyások! Mennyi gondot jelent a szőrözés? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátomnak egy nagyon szép fekete német juhásza van, kertes házban laknak de a kutyu bent alszik. Mindig szokta mondani hogy naponta porszívóznak de még így is elég sok a szőr a lakásban. Pedig jó tápot eszik semmi baja.

Ti mennyit takarítotok? A vedlést hogyan vészelitek át? Esetleg kutya vásárlásnál figyelembe vettétek hogy mennyire szőrhullós a fajta?

Tudtok nekem olyan fajtákat mondani amik kevésbé hullajtják a szőrüket. Én csak a Yorkiról és az Uszkárról tudok de érdekel hogy vannak e még ilyen fajták ! :)


2012. szept. 19. 17:34
1 2
 11/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a Furminátor tényleg fantasztikus!!!

Kutyám lábán a nagyon rövid szőröket is kiszedi :O

2012. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kolléganőmnek vizslája van és szinte semmi szőr nincs a lakásban. Nekem spánielkeverékek, és párom szerint minden söprésnél összesöprünk egy kutyányi szőrt:))) De imádnivalóak. Igaz, a vizsla is.

Na majd utánanézek ennek a furmicsodának...

2012. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Afrikai Oroszlánkutya tulajdonosa vagyok.Minimális ennek a fajtának a szőrhullatása.Persze jó kaja,séta,kiegyensúlyozott élet a titok.
2012. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
55%

Most délelőtt behoztam az ebet: az ágynak dőlt, fejét a lepedőre rakta, ami apró fekete szőrrel lett tele a kutya fejétől :D már elszoktam a szőrtől a lakásban és a ruhámon...vizes kézzel nagyjából lejött :D

Azt hiszem, hogy most már legalább hetente egyszer alaposan átfurminálom az állatot

2012. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szilvi! Nekem Ádáz ugye állandóan bent van, minden takarításnál megfogadom h mostmár rendszeresen fogom furmizni...Aha, megcsinálom , aztán egy hónapra megint elfelejtem és csak panaszkodok h mennyi szőr van benn :D :D :D
2012. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Detto... Mindig csak akkor jut eszembe, amikor a kezemben marad már egy marék szőr a simogatástól is :D
2012. szept. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
50%
Csak óvatosan a furminátorral. Könnyen félbevágja a német juhász fedőszőrét és akkor ronda lesz.
2012. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ja, én is megfogadtam ezerrel, hogy hetente 1-szer, de rendesen megcsinálom, rászánok fél órát...na persze, mindig halogatom. Ádáznak ugyanolyan szőre lehet, mint Argos-nak.


Nem tapasztaltam, hogy félbevágná a fedőszőrt...

2012. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!