Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy elfogadjon új...

Mit tegyek hogy elfogadjon új gazdinak?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy 1 éves szuka Beagle kutyus. Nagyon tündéri csak szegénykém rosszkedvűnek tűnik. Mennyi idő mire megszok engem gazdájának és az új lakóhelyét? Mit tanácsoltok hogyan tudnám elfogadtatni magam vele? Játékokra nem reagál viszont pórázon szépen megy. Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

2012. szept. 20. 09:10
1 2
 1/12 Hovarju ***** válasza:

Kutyája válogatja, de általában 1-2 hét is eltelhet.

Addig is tegyél vele hosszó pórázos sétákat. Dicsérd meg és jutalmazd azt a viselkedést, amit elvársz tőle.

Otthon, hagyd őt pihenni és ismerkedni a lakással, de akard minden áron szórakoztatni. Várd meg amig ő nyit feléd.


Jó kutyázást.

2012. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hovarju ***** válasza:

Bocs elírtam:

NE akard mindenáron szórakoztatni.

2012. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Pihen egész nap meg járkál és szaglászik is. Igyekszem jó nagy sétákra elmenni vele. Remélem hamar megszokja az új helyét :)
2012. szept. 20. 09:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Szeresd! :)
2012. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hogyan került hozzád?
2012. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mást nem is tudnék csak szeretni! :) amúgy kollégám szüleitől került hozzám akik nem tudtak kellő figyelmet szentelni rá és kollégám szerető helyen akarta tudni :) Én kiskorom óta nagyon szerettem volna kutyust és most mindent szeretnék megtenni hogy örömét lelje az életben :)
2012. szept. 20. 09:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 hónap volt, de nekünk menhelyi kutyánk van.
2012. szept. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
egyértelműen türelmes leszek vele :) Szépen fokozatossan csak megszok majd mindent :)
2012. szept. 20. 09:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyéves menhelyi kutyusom van, de ő két nap alatt átvette a ház és a kert őrzését. Az igaz, hogy nyitott, játékos és barátságos volt a menhelyen is, többször sétáltam és barátkoztam vele.
2012. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyik kutyám 2 nap után csóvált nekem is és barátomnak is, mikor hazajöttünk. Elmentünk sétálni, egy hét után elengedtük, odament csövesekhez, akik elkezdték dédelgetni. Odamentünk hozzá, szótunk kedvesen, hogy 'gyere', azonnal rohant utánunk. Másik kutyám két hét után belekapott barátom kezébe. Új gazdinak olyan 2 hónap után kezdett elfogadni engem, mikor elkezdtünk kutyasuliba járni, akkor éreztem nála, hogy kezd megbízni bennem. Barátomnak néha engedelmeskedik, de inkább lakótársak. A szeretetnél sokkal fontosabb a határozott fellépés, higgadtság. A kutya agyonajnározása ilyenkor a legrosszabb, amit tehetsz. Várni kell, hogy ő nyisson feléd.
2012. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!