Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó használni...

Miért nem hajlandó használni a kutyapelenkát a csivavám? Kizárólag pisilni használja, kakizni nem.

Figyelt kérdés
5 hónapos, a pisivel minden rendben megy rámegy szépen,megdícsérem stb. még egy csepp se megy félre, de a kakival gondok vannak, 10-ből egyszer használja a pelust, nem hajlandó rámenni össze vissza kakil mindenhova a lakásban. Próbáltam ugyanazzal a módszerrel mint a pisit hogy felemeltem ráraktam,odavittem a pelust ahova kakizott, hátha kiválasztott egy helyet, de mindhiába. Ja és ha leszidom tüntetőleg rámegy a pelusra és pisil egyet rá mintha bemutatná "tudom én hogy hova kell". Napi 3-xor viszem le sétálni ott meg nem hajlandó kakizni csak nagyon ritkán. 2,5 órás séták után is tartogatja inkább és hazahozza. Ötletek??

2012. szept. 20. 11:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor szerencséd van h nem fordítva sült el. Hidd el, nem jó módszer, ne ajánld senkinek se!
2012. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha valaki indulattal szól rá a kutyára, az gáz. Egy érzelemmentes, finom tiltás és aztán rögtön séta valószínűleg tényleg segít megértetni a kutyával, hogy mi a szitu, de könnyen rosszul sülhet el, ha mérgesen szólnak a kutyára, meg nem érnek le elég gyorsan ahhoz, hogy összekösse a kutya a két dolgot...
2012. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Valóban jobb sehogy nem leszidni a kutyust, mert az ember akaratán kívül erélyesebbre sikerülhet, aztán akkor lesheted a szobatisztaságot. Bent pisil/kakil vagy készülődik, felkapod, rohansz vele ki. Míg kint el nem intézi, nem jöttök be. Ott haaaatalmas dícséret:)
2012. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az enyém már 10 hónapos, de a kaki még mindig nem rá megy a pelusra, hanem 30-40 centivel odébb. A pisi nekünk sincs semmi gond.
2012. szept. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
10 hónapos és pelenkázik? Az szép...
2012. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%
akumi! Mert tudod kutya az kell, de a séta már nem megy, és gyanítom: egyesek szeretnek hugy/sz@r szagú lakásban élni.
2012. szept. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%
És az a hihetetlen, hogy ez a tendencia terjed. A telepen ketten is napi egyszer (!) hozzák le a kutyákat. Kérdeztem, hogy nem csinálnak be? De, a pelenkára... Te jó ég, nekem ez gusztustalan, hogy ott virít a barnamedve a szoba közepén. Aztán vendégek jönnek, ők meg elfogyasztják gusztusosan a kínált capuucinot a pelenka mellett, vagy mi?:S
2012. szept. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%

Ezt én sem tudtam soha megérteni, miért jó, ha az embernek a lakásba kakál a kutyája... Mert a macska még elmegy, az elkaparja szépen, meg hát jól el van dugva a vécébe vagy bárhova az alom, na de kutya... Ráadásul neki se jó, utálnak oda piszkítani, ahol élnek. Az enyém valószínű inkább kibírná, ha csak napi egyszer lenne kint, a menhelyen is tartogatta a kakit, amíg ki nem értem hozzá.

És ami a durva, hogy nem is olcsók ezek a pelenkák, ahogy elnéztem. Szóval vagy spórolósan használják, és akkor nagyon fuj, vagy nem, akkor csak kicsit, de sehogy se jó :/

2012. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a szidás amúgy soha nem volt erélyes, egy "nemmel" vagy egy "fújjal" el is lett intézve,de hangsúlyozom azt is úgy hogy kutya nehogy negatív visszacsatolásként értékelje.Ha pedig később vettem észre a kakit nem rögtön akkor pedig jött a szó nélkül feltakarítom módszer. Mostantól pedig ha megtörténik a baleset bárhol nem szólok rá. Sok türelemmel meg kitartással sikerülni fog. :)
2012. szept. 21. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!