Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves pulimat el szeretném...

Nagy568 kérdése:

3 éves pulimat el szeretném ajándékozni, a kutyát nagyon megviselné?

Figyelt kérdés
Jó helyre kerülne, 2 puli mellé.
2012. szept. 20. 20:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ismerem az akitát hogy milyen fajta. Az egyik barátomnak is akitája volt és el kellett hogy ajándékozza mert majdnem széttépte a másik kutyáját, ami keverék volt. az akita tenyésztők azt mondják hogyha együtt nőnek föl nem lesz gond,de nem nagyon hiszek nekik.
2012. szept. 20. 21:13
 12/20 anonim válasza:
Ha ragaszkodik hozzád, és Téged is megviselne , akkor szerintem semmiképpen ne ajándékozd el.Azt nem tudom, hogy a két fajta kutyus amúgy mennyire "passzolnak "egymáshoz,de ha az információ keresés közben kiderül, hogy nem ajánlatos együtt tartani a két kutyust, akkor szerintem felejtsd el az akitát , és légy Te is olyan hűséges a pulidhoz , mint ő hozzád.
2012. szept. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Egyáltalán, hogy a fenébe jut ilyen az eszedbe???

Ha nem vagy képes normálisan felnevelni egy akitát, akkor felejtsd el. De mi az, hogy el akarod az első kutyát ajándékozni csak azért, mert neked akita kell??? Hányok...

2012. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
a puli több mint valószínű hogy marad, hiszen hozzám nőtt. az akita csak a külseje miatt tetszik, és nem a Hachiko film miatt. Ha venni is fogok akitát ha baj lesz külön lesznek zárva, két külön udvarra gondoltam. A pulinak nyilván nagyobb teret fogok biztosítani.
2012. szept. 20. 21:44
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Az akita kutya, és a kutyák társas lények. Amelyik annyira összeférhetetlen, mint az ismerősödé, annak borzalmasan el lett szúrva a nevelése. Semmi gondja nem lenne a 2 kutyának, ha normálisan és következetesen nevelnéd őket. Sőt, egy falka minél nagyobb, a kutyák annál boldogabbak. Csak ugye ahhoz kell egy falkavezér is.

A hozzáállásod viszont a kérdés alapján nem egészen felelősségteljes...Gondold át, hogy meg tudod e oldani a 2 kutya nevelését. Ha nem, akkor a puli maradjon, az akitát pedig felejtsd el.

2012. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
eddig több mint 10 japán akitával találkoztam több kevesebb ideig a munkám során és mind viselkedésproblémás volt. Vagy agresszív vagy olyan félénk, hogy még a gazdája sem tudta normálisan megérinteni.
2012. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon sok kutya tetszik a külseje miatt mégsem tartok olyat, ami csak külsőre tetszik, ha természetben, temperamentumban nem passzolunk, mert akkor nekem is csak fejfájást okozna és a kutya igényeit sem tudnám normálisan kielégíteni. Ha csak külső alapján akarod, akkor ne tarts akitát vagy bármilyen más kutyát, amivel nem passzoltok, mert csak megkeserítitek egymás életét kb. 15évig. Az meg, hogy egy másik kutya miatt el akarod ajándékozni a kutyádat keserű szájízt hagy az emberekben, egy kutya nem 3 napig, 3 hétig, 3 hónapig vagy 3 évig tart, felelősséget vállaltál érte, ez olyan, mintha le akarnád cserélni, mint egy kabátot, cipőt, táskát, mert megtetszett egy másik, ez nem így működik. Ha nem tudsz egyszerre bevállalni két kutyát, akkor lehet még a puli után is kutyád. Ne legyél türelmetlen, várd ki azt az időt, amikor lehet akitád.
2012. szept. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Yukióóóó ***** válasza:

Kedves Kérdező és Hozzászólók !!

Tapasztalatból beszélek amikor ezt a pár sort írom ! Akitás vagyok mind a kettő típusú kutyám volt van ! Az igaz , hogy az amerikai - akita ritka , ha el visel maga mellett vmilyen más kutyát ha csak nem együtt nőnek fel , nekünk eszünk ágába sem volt mellé venni egy másikat nagyon jól el volt végezte a ház körüli dolgát és rendbe tartotta a szomszéd kutyákat , mert ő volt a falka vezér :-) Mind ezt mondom úgy , hogy nem jártunk semmilyen francos iskolába hanem itthon lett nevelve ! Na de a japán akita az teljesen más : egy szukám van és én kis naiv azt hittem az ugyan olyan lesz ,mint drága Alink volt / amerikai 13 évet élt / hát nem olyan volt !!! Vagyis van egy domináns - kicsit makacs - mondhatnám hisztis - viszont egy nagyon bújós - ragaszkodó - hízelgő kis csajszli ! De vele iskolába kellett menni mert annyira ugrott a másik kutyára ha sétálni mentünk azt hittem szét tépi őket , és az iskolába lássatok csodát le törték a büszkeség szarvát nála nagyon jót tett neki , most megyünk egy engedelmességire az még kell neki !! Ja azt el felejtettem mondani volt nálam egy 4 hónapos amerikai szuka úgy mentettük ki egy helyről együtt akarta az okos fickó tartani egy amerikai pitbullal , hát óriási verekedés volt a kicsinek fel szakadt a bőr nyakán a pibullnak az oldala bánta pedig a kicsinek még csak tej fogai voltak !!! És a másik kan volt ő szuka !! Csak ennyit röviden a tartási elméletekről , tehát ha kis koruk óta együtt nőnek fel sztem semmi probléma nem lehet köztük , viszont ha ekkora a kor különbség akkor legyél ott velük állandóan és figyelj rájuk , nehogy baj legyen a végén ! Te vagy az a kérdező aki az akitás oldalon is kérdezted ugyan ezt ????

2012. szept. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem, én most írok először,az akitás fórumokon nem jártam. Döntöttünk marad a puli.
2012. szept. 21. 15:58
 20/20 A kérdező kommentje:
marad a puli, de akita nem kell, a puli hűségesebb az akitánál szerintem. Külön tartani őket hülyeség.
2012. szept. 21. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!