Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a bearded...

Mi a véleményetek a bearded collie-ról?

Figyelt kérdés
Szerintetek megbízható tenyészet a Double Scott Kennel?
2009. aug. 1. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Kennel ügyileg nemtudok segíteni.

A border collie a legokosabb kutya avilágon, felmérések szerint.Sok filmbe használják őket.

2009. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de én nem a border collie-t kérdeztem hanem a bearded collie-t:)

De azért köszönöm mert a bordert is imádom és érdekel is.

A bearded (szakállas) collie-t nem ismered véletlenül?

2009. aug. 1. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég jól ismerem a beardieket és tündéri kutyák. Gyerekekkel nagyon jól kijönnek, energikusak, de nem olyan pörgősek mint egy border, nagyon intelligensek, a legtöbb kutyás sportra alkalmasak. A szőre viszont nagyon sok ápolást igényel, különösképpen a szakálla, ami elég könnyen bebranul ha nem figyelsz oda rá. A Scotie Cameron kennel az egyik legjobbb(ha nem a legjobb) Magyarországi kennel szerintem. A tenyésztők kedvesek, viszonylag kevés alom születik náluk úgy tudom, de azok kiemelkedő minőségűek. A tavalyi európakiállításon az egyik saját tenyésztésű kutyájuk lett a fajtagyőztes. Szóval csak ajánlani tudom őket.
2009. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel régebb óta tartják már "csak" kedvencként, jelleme inkább hasonlít a Coliie-ra, tehát emberszerető, barátságos, játékos, gyerekek mellé ajánlott, és kevésbé munkamániás, mint egy Border Collie. Házőrzésre nem igazán alkalmas, de jó jelzőkutya. Szőrét kb ugyanannyit kell ápolni, mint a skót juhászokét. A Double Scotch (így, helyesen írva) nagyon régi Collie kennel, ha jól tudom már a 80-as évek közepétől tenyésztenek, tehát értik a dolgukat. Azt nem tudom Bearded Collie-val mióta foglalkoznak, de egy 20 éve létező kennelből bizalommal lehet vásárolni.
2009. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok. Elnéztem a kennelnevet. A Double Scotch az egyik legrégibb beardie knnel Mo.-n és ők nagyon jók.
2009. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Tegnap volt egy CAC kutyakiállítás az OMSE sportcentrumban, ott találkoztam egy beardie-vel. Róla már régebben is hallottam, Európa győztes szuka (neve Lotti), imádnivalóan aranyos, sikerült róla képet készíteni:D


azt nem tudjátok véletlenül hogy egészséges e a fajta állománya, nincs e túltenyésztve? Van valami jellemző örökletes betegsége?

2009. aug. 2. 07:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez a fajta még nem annyira elterjedt, nincs is olyan nagyon sok kennel belőle, szerintem törzskönyv nélküli beardiek sem nagyon vannak M.o-n ezért a szaporítók még nem kezdték meg a "munkájukat" ennél a fajtánál. Mivel nincs túltenyészés, ezért az örökletes betegségek sem igazán jellemzők. Azért a szűréseknek meg kell lennie diszpláziára stb.
2009. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A DP, mint a legtöbb brit pásztort, ezt a fajtát se érinti jellemzően. Nagyon kevés, és ritka a DP-s brit pásztorkutya. Ennek ellenére jól mutat ha megvan rá a szűrése, de sokkal fontosabb, hogy a CEA (colliek-ra jellemző szembetegség) szűrése legyen, mert ez viszont gyakoribb. Amúgy mivel nem divatkutya, szerencsére az állomány nagy része teljesen egészséges.
2009. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!