Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szegedi Tappancs menhelyről...

Moravia kérdése:

A szegedi Tappancs menhelyről szeretnénk örökbefogadni egy apró csivava lányt. Ez anyagilag mennyire lesz megterhelő? Illetve, hogy a bérházhoz simán, könnyen hozzá fog szokni?

Figyelt kérdés

(Tudom, hogy buta kérdésnek tűnik, de még soha nem volt hörcsögnél nagyobb állatunk. ) Havi 10. 000 forintnál nagyobb összeget nem tudunk rászánni, de nagyon szeretnénk segíteni rajta.

Nagyon örülnék, ha jó tanácsokat is írnátok, elég fontos nekünk ez az ügy. :)


2012. szept. 22. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Menhelyen úgyis ki kell fizetned az oltásokat. Nálunk mondjuk az eredeti ár feléért oltanak menhelyi kutyikat. 10.000 Ft bőven elég egy ilyen pici kutya ellátására havonta. Szerintem nyugodtan vágj bele. Még akkor is bőven elégnek kell lennie ha csak és kizárólag tápot eszik . 1kg táp 1-1,5 hétig elég majdnem.
2012. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De unom már ezeket a drága meg minőségi tápot adj neki szöveget!Mi sem eszünk mindig kaviárt meg lazacot,mégis itt vagyunk!Ma az én kutyáim úgy bevágták vacsorára az ebédből megmaradt krumplistésztát főtt far-háttal,még a tálat is fényesre nyalták.És nem gebék,ragyog a szőrük,és jó a kedvük.Például a mi kutyáink jobban szeretik a házikosztot a tápoknál.Pedig eleinte ők is kaptak minőségi tápot rendeltünk nekik,de miután rájöttünk hogy nincs értelme,mert nem eszik,nem rendelek.
2012. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

1 kg táp másfél hét???


Egy normálisabb minőségű tápból egy ilyen kis kutyának olyan 50

2012. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

bocsánat elküldte véletlenül


szóval egy ilyen kistestű kutyának 50 dkg sem kell egy normális tápból. Én jelenleg Joserával, etetek, a 10 kilós kutyának 100 g kell belőle. A csivava olyan 4 kiló körül van tudtommal, szóval kb. 40 dkg kell neki. Egy normális táp kilója kb. 800 ft. Ha kiszámolod, egy csivava egy hónapban olyan egy kiló tápot eszik meg, ez 800 ft:)

A többi pénzt félreteheted esetleges orvosi problémákra, vagy vehetsz felszereléseket stb.

2012. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Ami fix kiadás, az az évenkénti 2 oltás (kb. 7-8 ezer a kettő együtt) 3 havonta féreghajtó (egy adag kb. 200 forint) illetve havonta bolha és kullancs elleni csepp. (kb 1000-1500 ft egy havi adag) Mondjuk én bevallom csak tavasszal és ősszel teszek a kutyámra :S

Az 5 kilós kutyámnak a 2.5 kg-os táp kb fél évig elég, persze azért mást is kap mellette. Taste of the wild-ot eszik, ez egy nagyon jó táp.

Vegyél egy jó minőségű kefét, amivel a szőrét ápolod (www.zanni.hu - őket nagyon tudom ajánlani) és az kb. élete végéig nem megy tönkre:)

Nagyjából ennyi. Én még kutyakozmetikushoz hordom, az elmúlt 3 hónapban csak arra kellett költenem, + egy féreghajtó.

2012. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Gratulálok a csivavához!!!:) Én is imádom Őket és nekem is csivavám van:) Lola és most lett 5 éves krémszínű szuka csivi:) Nálunk a kaja az egy hónapban ha nagyon mindent beleveszek akkor egy ezer Ft!!:) De egy hónapra:)Az én csivim 2 kg:) Az éves oltás a kombinált és a veszettség elleni az 10ezer Ft:) De ezt csak egy évben egyszer fizetem ki,meg évente 2szer 3szor elviszem kutyakozmetikushoz is ez évente kb 5ezer Ft:) Vettem neki és varattam kutyaruhákat de már megvan neki minden ez is csak egyszeri költség volt:) A bolha és kullancs elleni készítmények sem drágák:) Tavasztől ősz végéig ajánlatos őket csepegtetni a csepegtetős jobb mint a nyakörv!

Összeségében minden beleértve és összeszámolva nekem a csivim egy évben : kereken de mindennel együtt 30ezer Ft! De egy év alatt:) Ja és családiházban élek így Lola a kertbe járkál ki itt eleget mozoghat is és nem kell sétáltatni vinni:) Remélem tudtam segíteni sok boldogságot a csivihez!!! 22/L :)

2012. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
87%
Ne higgy az utolsónak, az tök mindegy, hogy van kert vagy nincs, a kutyát kell vinni sétálni. Szüksége van új szagokra, új ingerekre, más kutyákkal való találkozásra, ismerkedésre, tehát a kutyának napi szinten szüksége van a sétára.
2012. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
94%

Ami 22/L írt, hogy Lola kutyáját a kertbe kiengedi, és az elég, az egy nagy marhaság.

Nekem is volt csivavám, vele egy időben egy whippetem, és mindkettővel ugyanannyit sétáltunk, ami olyan napi 2-3 órát jelent.

Attól még, hogy kistestű, ugyanúgy igényli a mozgást. Ez kb. olyan, mintha valaki azt állítani, hogy egy 145 centis embernek nem szükséges kimennie a házból...

Attól még, mert kicsi, attól még rommá unja magát az a kutya, ha nem érik új ingerek, nem találkozik más kutyákkal, nem lát/hall semmi újat soha.


Remélem Te megfelelően fogod őt gondozni, nagyon meg fogja hálálni a szeretetet :)

2012. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!