Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanál nekem?

Milyen kutyát ajánlanál nekem?

Figyelt kérdés

Nagytestű, nagyon okos és könnyen képezhető, nagyon barátságos és szelíd legyen akitől messze áll az agresszió, szeresse az apportírozást a nagy túrákat és a hosszú sétákat és szeressen úszni!


Szobatisztaságig tudnám 2 óránként lehordani, aztán ritkitanám a séták gyakoriságát fokozatosan! Ha már nagy kutya lesz akkor naponta 4 sétát akarnék vele (reggel, délkörül, délután és este) Az első 3 séta olyan 15-20perces egészségügyi séta lenne este meg 1.5-2 órát lennék vele akkor labdáznánk botoznánk. Emellett napközbe menne a "kiképzés" is hogy agyilag is lefáradjon.


Labradoron gondolkozom nagyon!:) Mit ajánlanál? Szerinted jó lenne a Labrador?


2012. szept. 26. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hozz menhelyről egy kutyust! :)
2012. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A labrador jó választás lenne, megfelel azoknak a követelményeknek amiket írtál.:) Csak vigyázz mert hízásra hajlamos. Egyébként még a Goldent mondtam volna mert ő is ilyen típus.:)
2012. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

TK-val rendelkező fajtatiszta kutyát szeretnék tenyésztőtől. :)

Valamint egy menhelyi kutyáról nem tudhatom, h min ment már keresztül és hogy van e benne agresszió. Valamint amiket felsoroltam azoknak megfelelőt szeretnék:)


Párszor voltam már menhelyen sétáltatni valamint szüleim 1-2 havonta szoktak vinni menhelyre/menhelyekre 2-3 zsák tápot (igaz, hogy csak morzsit, vagy csepit(bocsi, nem tudom hogy van helyesen leírva:)) De jobb mint a semmi:)

Amúgy anyáéknak van két kistestű keverék kutyusa menhelyről.

2012. szept. 26. 16:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha a Goldi és a Labi mellet kéne választanom nekem szívből a Labi tetszik mert úgy vagyok vele, hogy a Goldi csajos a Labi meg fiús kutya:D
2012. szept. 26. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Labrador tökéletes lenne.

Esetleg még ír szetter:


[link]


Óriás uszkár:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3478224__vala..


Gordon szetter:

[link]



Ezek szerintem megfelelnének,tartásával se lesz gondod,bár egy kutyaovi/suli sose árt:)

2012. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el a Bobtail-en is! Az összes általad leírt tulajdonságnak megfelel és még nagyon szép is. Igaz, némi ápolást igényel. Nekem bevált.
2012. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A labrador szerintem jó. Az ír szetter az én szememben a komondor után a legszebb kutya, egyszerűen elképesztő a szőre, a mozgása... Rajtuk kívül még a magyar vizsla is tökéletesen jó lenne neked. De a göndör szőrű retriver is megfontolandó. Még agarak közül is megnézhetsz párat, mondjuk a magyar agarat. De ez csak pár fajta, csoportokra bontva nézd a: vizslákat, retrivereket, agarakat és szettereket (utóbbi kettőnek van a legnagyobb mozgásigénye).
2012. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!