Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is kipécéznek az unatkozó...

Mást is kipécéznek az unatkozó anyukák?

Figyelt kérdés
Sétáltattam ma a kutyáimat, jött 2 gyerek az anyjával, az egyik elkezdett sikítani, mikor meglátta a kutyákat. Én nem törődtem vele, különösebben a kutyáim sem. Elkezdi a nő a gyereknek mondani, hogy ne félj, igaz nincs a kutyákon szájkosár. Mondtam neki, hogy akkor a gyerekeire is rakjon, mert pont annyira kötelező, mint kutyákra. Leültünk egy parkban, ahol meg egy másik nő kötött belénk, hogy hogy merem odavinni a kutyáimat, mikor ott gyerekek szoktak játszani. Azt válaszoltam, hogy közterületen nincs joga megmondani, hogy kit és mit vihetek oda, törődjön a saját dolgával. Megjegyzem, a kutyákon mindkét esetben póráz volt, és nem éppen fenevad kinézetűek (10 kilós keverék és egy husky).
2012. szept. 28. 17:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

Én egy anyuka vagyok főállásban, mellékesben meg állatbolond. Viszont szóltam már meg kutyapiszok miatt embereket.

Semmi más nem érdekel, hogyan és hol sétálnak a kutyával.

2012. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Véletlen sem viszem játszótér környékére, hogy még a feltételezést is elkerüljük. A törvényt pedig rosszul tudod, volt is egy vita itt a gyk-n, ahol kifejtették, higy az önkorményzati rendelet nem írhatja felül a törvényt, ami viszont kimondja, hogy csak az egyed jellemzően agresszív magatartása esetén kell szájkosár. Na ettől az én kutyáim igen távol állnak. Annak meg örülj, hogy téged nem találnak meg:)
2012. szept. 28. 18:29
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Ezzel mi is így vagyunk, de én rájuk sem bagózok. Néha "kedvesen" rájuk mosolygok, de nem vitázok, csak ha nagyon bunkó az illető.


Kedves első!

Kutyaszart nem fölszedni a kutyák után és hülye kifogásokat találni ennek magyarázatára ősi magyar szokás. Le kellene szokni róla, nem pedig büszkélkedni vele.

2012. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem múltkor egy kisfiú mondta azt h fúúúúúj kutya. Anyukája erre vissza kisgyereknek h fúúúúj ember gyerek. Nagyon jót röhögtem :D Amúgy már nekem is szóltak kutyapiszokért, mert éppen hasmenése volt és a dokihoz tartottunk autó híjján gyalog, így szegénykém összevissza végezte a dolgát, amennyit lehetett felkapartam, de maradt ott némi anyag. Erre szóltak h azt is fel kellene szedni...erre inkább nem reagáltam.
2012. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Haha, utolsó:) Ez nagyon aranyos lehetett.
2012. szept. 28. 19:03
 16/27 anonim ***** válasza:
83%

Igazán mókás elolvasni a gyerekgyűgyölölő kutyásokat és a kutyagyűlölő gyerekeseket.


Maradjunk abban, hogy általánosságban nézve egyik fél se szent, rengeteg tapló kutyasétáltató akad neveletlen kutyával, és épp ugyanennyi hülye szülő neveletlen gyerekkel, mert az IQ-t sem a kutyával, sem a gyerekkel nem osztogatják.


Így aztán bőven akad lehetősége mindkét félnek szidni a másikat, ahelyett, hogy a maga dolgával törődne.

2012. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
64%

Az utolsó szívemből szólt!


Egy 3 gyerekes 2 kutyás anyuka

2012. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

nekem egyszer egy részeg hapsi szólt be, hogy miért nincs a kutyán szájkosár? a kutyámon póráz volt, mellettem sétált, és nem is voltunk a közelében. csak ő úgy gondolta, hogy részeg, és majd ő megmondja...hát én is megmondtam neki a véleményem róla, gondolhatjátok:) ja és a kutyám egy vizsla, aki senkit cicát sem bántott még soha, nemhogy egy embert..... jó aláírom, ha póráz nélkül szabadon vannak az utcán a kutyák, azt én sem szeretem, akármilyen szófogadóak, kiszámíthatatlanok.

gyerekekre is kötelező a szájkosár:) ez jó:))

2012. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Másik az, hogy nem árt tisztában lenni a szabályokkal, nem országos szinten szabályozzák a szájkosarat, hanem önkormányzati szinten"


Hát igen, nem árt tisztában lenni a szabályokkal. Augusztus 1 óta az önkormányzat nem szabályozhatja a szájkosár kérdést és sok mást sem. Egységes rendelet van az egész országra (41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról).


Amúgy nem tudom ti hol gyűjtitek ezt a rengeteg negatív tapasztalatot, de én egy 80 centis marmagasságú 65 kilós kutyával szoktam sétálni a városban (illetve mostmár van egy kölyök is mellette) és évek alatt talán csak pár alkalommal találkoztam olyan szülőkkel, akik csúnyán néztek ránk. Inkább az a jellemző, hogy örömmel mutatják a gyereknek a "nagy kutyát" és sokszor még meg is akarják simogatni.

2012. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én egy 4 gyerekes anyuka vagyok és nem szoktam unatkozni... gondolhatjátok! A legkisebbem 2 és fél éves, viszont! Van egy németjuhászunk. Namost amikor történetesen bizonyos oknál fogva kénytelen vagyok a kicsivel sétáltatni a kutyát, akkor a gyereket beteszem a babakocsiba, és a kutyáról meg amint lehet, leveszem a pórázt. Most legújabban nem tudom, mi a szabály, hogy csak parkban lehet-e elengedni vagy mi, de a lényeg, hogy ha babakocsival sétáltatok kutyát, akkor marhára nem jó még a pórázt is fogni na mindegy, szoval nem használtam a pórázt. Erre szembe jön egy anyuka a gyerekével, aki ölében volt. Erre már messziről nekem szegezi a kérdést:

-MIÉRT NINCS A KUTYÁN PÓRÁZ???? VAJON????? TITOK??????

Ezeket nagy hatás-szünettel mondta, mert én nem válaszoltam, csak nagyon elővettem a csúnya nézésemet... És el tudjátok képzelni, mit gondoltam.

2012. szept. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!