Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is kipécéznek az unatkozó...

Mást is kipécéznek az unatkozó anyukák?

Figyelt kérdés
Sétáltattam ma a kutyáimat, jött 2 gyerek az anyjával, az egyik elkezdett sikítani, mikor meglátta a kutyákat. Én nem törődtem vele, különösebben a kutyáim sem. Elkezdi a nő a gyereknek mondani, hogy ne félj, igaz nincs a kutyákon szájkosár. Mondtam neki, hogy akkor a gyerekeire is rakjon, mert pont annyira kötelező, mint kutyákra. Leültünk egy parkban, ahol meg egy másik nő kötött belénk, hogy hogy merem odavinni a kutyáimat, mikor ott gyerekek szoktak játszani. Azt válaszoltam, hogy közterületen nincs joga megmondani, hogy kit és mit vihetek oda, törődjön a saját dolgával. Megjegyzem, a kutyákon mindkét esetben póráz volt, és nem éppen fenevad kinézetűek (10 kilós keverék és egy husky).
2012. szept. 28. 17:58
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon elmaradott helyen élek, ahol a kutyatartási kultúra kimerül kb. az 'udvarban szaladgálhat' elvben, ha valaki kiviszi a kutyát sétálni, arra már igen ferde szemmel néznek.
2012. szept. 29. 00:25
 22/27 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott vitám lenni kisgyerekesekkel, idős emberekkel, de már nem foglalkozom velük. Amíg csak egy kutyám volt, addig nem volt probléma, elsétáltunk egymás mellett (bár akkor is néha-néha megtaláltak, de jóval kevesebben, mint mostanában). 3 kutya tulajdonosa vagyok, és amint meglátnak sétálni minket, már megy a susmus.


Soha nem felejtem el, amikor egyszer lent játszottam a kutyával, pisilt az egyik, Anyuka nem is látta mi történik, de rögtön mondta a magáét. Fél óra múlva a gyereke ott pisilt a fánál, mire megkérdeztem, hogy miért, a gyerekpisi az nem pisi? Az lehet itt a fánál? A válasz az volt, hogy a gyerekpisi rózsavíz.


Értem én a gyerekeseket is, de az a baj, hogy két véglet van. Van az, aki ha szembe jön veled, felvisít, hogy jaj kutya, úristen, mit keres ez itt, és van a másik, aki képtelen megtanítani a gyerekének, hogy kérdezzen mielőtt simogatni akar (az egyik nem igazán szereti, ha nyúzzák, nem is engedi magához közel a gyerekeket és egy idő után ugat). Na, amikor visítva rohan oda hozzánk a gyerek, a kutya meg elkezd ugatni, akkor persze én vagyok a szemét.

Hozzátenném, soha nem engedem el őket, ezen a környéken sajnos nem merem. Pont a gyerekek és egyéb tényezők miatt.....

2012. szept. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
37%

Érdekes, nekem még sosem volt kisgyerekesekkel konfliktusom a kutyák miatt, pedig két 20-25 kilós kutyát sétáltatok szájkosár és gyakran póráz nélkül parkban. Sőt, inkább pozitívak a tapasztalatok, a legtöbb szülő mutogatja a gyereknek a kutyákat és sokan jönnek oda megsimogatni is, ez se engem se a kutyákat nem zavar. Mondjuk ehhez az is hozzátartozik, hogy jól neveltek a kutyák, maguktól nem mennek oda idegenekhez és nem mellesleg nem néznek ki emberevő fenevadnak(egy collie és egy golden retriever) és a kutyaszart is felszedem utánuk.

Azért az nagyon gáz, amit a második válaszoló beszólt, hogy "a gyerekre is kéne szájkosár", ha bunkó vagy ne csodálkozz, hogy veled is bunkók az emberek. A gyerekek nyilván előbbre valóak, mint a kutyát és a szülőket is meg lehet érteni, ha a szabadon levő nagytestű kutyáktól féltik a gyerekeiket, hiszen nincsen rájuk írva, hogy nem harap, sok olyan barom van, aki elengedi a neveletlen kutyáját.

2012. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Tavaly még sokszor leengedtem a lakótelepünkön a téren a tacskómat. Odajött egy kisgyerek és összevissza ráncigálta meg rugdosta a kutyát, alig tudtam odaérni...Aztán mikor leordibáltam a fejét persze megjelent az egész család...Azóta fél a gyerekektől a kutyám, nagyon nem bírja őket. Sokszor van, hogy odajönne egy-kettő megsimogatni, de rögtön mondom is hogy nem szabad...akkor meg én vagyok a paraszt az anyukáknál.
2012. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szoktak, naná...

Szerencsére azért a mérleg azok felé billen, akik odahozzák a gyerkőcöt kutyázni, vagy a gyerkőc jön, utána pedig fut anyuka-apuka :) Arra kell csak vigyáznom, hogy ha Argos éppen nagyon jókedvű a duna parton vagy rendezvényen, akkor nem bír talpon maradni, mert hemperegnie kell, mindenkit odébb tolva és hasbarúgva :D Ezért ilyenkor leültetem és szorosan fogom, ne akarjon földre feküdni :)

Pár hete a bevásárlásból hazafele vártuk a buszt, Argoson műanyag szájkosár, mellettem feküdt. Egy kislány simán odajött és kérdés nélkül simizni kezdte. Mondtam, hogy legközelebb azért kérdezze meg...Anyja nem vette a lapot. Pogácsával etette meg Argit :D



Voltak már kirívó esetek. Cukrászdából átmentünk a járdán, mentünk a duna partra...póráz nélkül...előttünk nagy család x gyerekkel...Argos-t megfogtam a nyakörvénél, kikerültük őket, majd mikor elhagytuk őket 5 méter után mondtam Arginak, hogy mehet. Erre a faszi beszólt, hogy póráz-szájkosár??? Mondtam, hogy DIREKT MAGUK MIATT FOGTAM MEG és nem fogom a parton megkötni...aztán odébbálltunk...


Egy rendezvényen meg haltira kapcsolt pórázzal mentünk sötétben, hátulról Argos-ra vetődött egy kisfiú hangos kiabálással, Argos csak hátranézett meglepődve. Mondtam Apukának, hogy ezt ne engedje a gyereknek, mert a kutya ijedtében önvédelemből odakaphat a hirtelen rámászó gyerektől...erre ő, hogy ha harap, tegyek rá szájkosarat...mondtam, hogy nem harap, de a gyerek még pórul járhat más kutyánál...

2012. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nekünk még sosem volt gondunk pedig két német juhász méretű ebet szoktam sétáltatni. Ha gyerekes jön és látom félreállok behívom őket és láb mellé véve lefektetem a kutyákat. Eddig még mindenki maximum megköszönte vagy odajöttek megsimogatni.
2012. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Nekem 4 gyerekem van, és kutyám is, de a gyerekek meg vannak tanítva, hogy ELŐBB KÉRDEZZÉK MEG a gazdit, hogy meg szabad-e simogatni! Elmagyaráztam Nekik, hogy nem minden kutya szereti, ha simogatják (mint pl a saját kutyánk sem, de nem harap, csak épp ha egy gyerek megsimogatja, már megy is arrébb. Felnőtt meg sem tudja simogatni, mert kikerüli). És nem minden gazdi szereti, ha kérdezés nélkül odamegy vki a kutyájához. Ha pl azt mondja valaki a gyereknek, hogy ne simogassa meg, azt meg is indokolja és a gyerek tudomásul veszi. És mindig le is ellenőrzöm. Sőt, sok gazdi meg nekem áll, hogy hát már miért ne simogathatná meg. Én meg elmondom, hogy ok, de én DIREKT arra tanítom őket, hogy minden gazdit kérdezzenek meg! Szóval azért nem csak két véglet van. De sajnos kevés az ilyen szülő-gyerek, egyre hülyébbek a szülők már bocsánat, a játszón is egyre nagyobb divat a korlátlan neveltetés (korlátolt agyúak elve)....
2012. szept. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!