Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszak menhelyről...

Hogyan válasszak menhelyről kutyát?

Figyelt kérdés

Jelenleg német juhászkutyám van, de túl pörgős, és rengeteget kell vele vesződjek, hogy érezze, hogy én vagyok a falkavezér, és ez sok energiámat elveszi. Megfogadtam, hogy legközelebb menhelyről fogadok örökbe egy NYUGODT kutyát, akinek ha egész nap feküdnie kell, akkor egész nap fekszik, és nem szedi szét a kertet, sétánál nem húz olyan vehemensen, és nem rohangál egész nap. Na és persze behódol nekem, kevésbé agresszív.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan válasszam ki pont azt a kutyát, aki nekem megfelelne? Gondolom nem az a kutya lesz, aki az elsőként a kerítésre ugrik, és "kiválaszt" engem. De akkor melyik lehet a leghasonlóbb az elvárásaimhoz első ránézésre? Nyugodtan odajön, vagy már behódolva, sunyítva jön hozzám? Vagy csak fekszik, hagyja magát, de játéknál felélénkül? Egyáltalán szükség van ilyesmi megfigyelésekre, vagy valóban érezni fogom, hogy ő az a kutya, aki nekem kell?

És majd később a menhelyen menjek végig minden kennelen, és csak a legvégén válasszak?

A kutya méretének majd kistestűt szeretnék, szőrhossz és szín tökmindegy.


Köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 28. 20:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kezdő kutyás, de kan még nem volt. Egy éves múlt, két hónapja van itt, menhelyről hoztam el. Délelőtti sétán a világ legaranyosabb kutyája, aztán ás, rosszalkodik, este meg elviselhetetlenül húz, ugrál, két lábon táncol, kerítésen belüli kutyákkal kekeckedik, nehéz vele sétálni. Most egy éves és három hónapos, ki tudja, meddig tart még nála ez a kamaszkor. De nem akarom adni senkinek.
2012. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Pont egyidős a kutyusommal :) Az enyém hétfőn lesz 15 hónapos :)

Én lelkiekben kb. min. 1 évre készülök még :D

2012. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk az enyém nagytestű, ők később is érnek :)
2012. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A foglalkozás a kutyáddal még mi a sétán kívül?
2012. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Séta kétszer, rongyhúzás, labdázás, apportirozás, futás. De a legjobban a rongyhúzást szereti. Közepes termetű.
2012. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!