Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy elhízott...

Mit lehet tenni egy elhízott vizslával, aki állandóan éhes?

Figyelt kérdés
Sajnos sétáltatására nincs lehetőség,mert olyan szembetegsége van,hogy,ha sétálni visszük utána romlik az állapota./glaukóma szaruhártyafekéllyel fűszerezve/Ja és vak szegénykém.Rendszeres orvosi ellenőrzés alatt áll.

#kutya #habzsoló
2012. szept. 29. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem, ha vak, akkor hogy tud romlani az állapota?
2012. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk kevesebbet adsz neki enni? Nem értem miért nem jut ez az emberek eszébe.

Vagy esetleg light tápot, vagy Gréti-mixet adhatsz neki.

2012. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy sétáltatásra nincsen lehetőség? Soha az életben nem sétál mostmár? Ha már vak akkor minden mindegy neki, szegényt inkább vidd el egy jót mozogni. Plusz nem kell neki annyit enni adni neki. Heti egy koplaló napot is tarthatsz!
2012. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azzal, hogy kevesebbet adtam neki enni, eléggé megjártam.

Ugyanez volt, hatalmas éhség, ugyanakkor elhízott a 2 kutya.

Először az egyik volt csak túl dagi, neki drasztikusan csökkentettem, kb. felére. Észre se vettem és a kutya éhezett! Csak az tűnt fel, hogy nincs kedve játszani, magába forduló, csak fekszik, majd sárga savat hányt minden reggel. A párom jött rá, hogy kevés ez a tápmennyiség a kutyának. Azért nem jöttem rá magamtól, mert még mindig jó húsban volt a kutya. A lényeg, hogy ezzel a kb. 1-1,5 hónapos csökkentett adaggal majdnem 1 évre tönkretettem a kutyámat. Utána azonnal visszaemeltem az adagot, de már késő volt. Teljesen felborult az emésztése, még véreset is hányt, annyira sok lett a gyomorsava.

Másik kutyánál már óvatosabb voltam és csak kis mértékben, kb. 5-10%-al csökkentettem az ajánlott adagot. Vele ugyanúgy jártam.

A tápot (Acana) azonnal lecseréltem házikosztra, majd fél évig én főztem rájuk és nagyon nehezen jöttek helyre.

Probiotikum, savlekötőzés, enzimpótlás Aloe Vera géllel, hónapokon át.

Ma sem tudom biztosan, hogy csak a fogyókúra volt az oka, vagy maga az Acana se volt jó a számukra, mindenesetre az első kutyánál egyértelműen a savhányás az adagcsökkenés miatt volt. Az a baj ezekkel a szuper tápokkal, hogy egész kis mennyiség is nagy tápértékkel bír, viszont a gyomorsav mennyisége olykor túlzott ahhoz képest, ami ekkora adaghoz kéne.

Szóval nem véletlen találták ki a fogyókúrás tápokat, amikben kevesebb táptartalom van ugyanakkora (vagy akár nagyobb)térfogat mellett. Ezek biztosan felhasználják a termelődő gyomorsavat és csökkentik a kutya éhségérzetét kisebb tápérték mellett.

De természetesen a mozgás lenne a legfontosabb.

2012. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a mozgás során a glaukómás tünetei /a szembelnyomás/ fokozódik ilyenkor fájdalma lehet. Szemcseppel csökkentjük ezt .Light senior tápot kap.
2012. szept. 29. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok: De azért a mozgás mindenképpen kell. Valahogy meg kell neki oldani. Miért fáj neki ha mozog? A levegő miatt, vagy a futás miatt?
2012. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A glaukómánál aszemfolyadék felhalmozódik és ez fejfájást okoz.Amikor sétál kidülled a szeme és bevérzik.Ez a nehézkes tájékozódása miatt van.Nehéz helyzet ez.Egy ördögi kör.
2012. szept. 29. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!