Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutyatartás hátrányai?

Mik a kutyatartás hátrányai?

Figyelt kérdés
Mikről kellett nektek lemondani a kutya miatt? És volt már ,akárcsak egy pillanatra is, hogy megbántátok a kutyatartást?. Szeretnék kutyát már elég rég óta, de most megijedtem a felelősségtől.

2012. szept. 30. 00:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kertes ház, nagyon testű.


Vinnünk kell nyaralni, bárhová megyünk, illetve oda megyünk, ahová kutyát lehet vinni. Az utazás (főleg ha 700 km.-erre megyünk) nagyon fárasztó kutyával. Nyaraláskor nem pihenünk, mert a mozgékony, soha nemfáradó huskynkal játszunk, sétáltatjuk, futunk, stb. :)

Havonta 20.000 Ft. a kajája. :) Plusz orvosi ellátás és egyebek, sokba kerül, nem egy öleb. :)

Soha nem szép a kertünk mert vackokat ás és oda fekszik bele, habár van háza, "tepsije" (olyan műanyag fekhely).

3 éve nem megyünk szilveszterezni, mert vele maradunk itthon és beengedjük a lakásba, akárcsak ha mennydörög, nagy idő van.

1 évig betegeskedtem, de a kutyával ha vonszoltam is magam, játszani kellett, mert a szemem fénye. :)

Szóval, ha most kéne kutyát vegyek biztos nem vennék (első kutya), mert állandóan gyengélkedem, de ha valami baja lenne a kincsemnek és belehalnék.

2012. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Lássuk csak sorjában :)


1. Még panelban, kistestű, hosszú szőrű kutya:

- vizsgaidőszakban éjjel másfél óránként levinni a kutyát, mert megy a hasa betegség miatt

- nem nyáron az esti fürdés után felöltözni, és a kedvenc film alatt lerobogni egy késő esti pisi "sétára" a hidegbe

- hajnalban arra ébredni, hogy majd elhányom magam a szagtól, ugyanis a kutya telef*sta a padlókövet, a csempét, még a tapétára is jutott...mire eltakarítottam, telibe hányta a világos drapp szőnyeget

- a mínusz húsz fokokban, szakadó esőben, orkán erejű szélben késő este levinni sétálni a kutyát és várni, hogy végre produkáljon is valamit

- esős-sáros időben minden séta után láb és hasmosás lavórban, mert kistestű az eb és a család nem akarja a kádban látni

- napi ezerszer való felsöprés, 2-3 felmosás


2. Már kertes házban, roti-nj keverékkel:

- szomszéd sörözőben egész nyáron hétvégente megy a buli, kiabálás, ivászat, ergó kutyám pofája be nem állt egész éjjel nyitott ablak mellett...behozni nem akartam a meleg miatt, kint meg nem maradt csendben 15 km bringázás után sem

- nyáron mikor ki-be járkál, naponta ezer felsöprés

- télen millió felmosás, lábtörölgetés, pokrócok kirázása a szőrtől

- esőben, viharban, télen reggel és este is sötétben sétálni: napi kétszer sétáltatok, de mondjuk nagy viharban, betegség idején, egynapos esőzéskor ki szokott maradni egy séta, esetleg egy egész napi két séta

- hasmenés esetén felpucolni a terméket az utcán és a kertben

- kiskutya bejön, lefekszik mellém, jó büdöset pukizik, majd mint ki jól végezte dolgát, kimegy :D

- bent alvás esetén hallgatni a lihegést és/vagy az állandó nyalakodást kan kutya lévén


- a sok idióta kutyás és nem kutyás ember baromságait, problémáit hallgatni, az antiszoc kutyák támadásait megelőzni, vagy legalábbis gyorsan megszüntetni...


röviden ennyi...



hogy megbántam-e???


persze, hogy nem!!!


sokszor szidom, mint a bokrot, megkérdezem magamtól, hogy kell ez nekem...de ez más :D

2012. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát a szabadnapot felejtsd el:) mi mondjuk nyaralni sem nagyon tudunk:( De vállaltuk őket, és igazából nem nagy lemondás. csak akkor érzi az ember nyűgnek, vagy tehernek, ha nem szereti igazán.
2012. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!