Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? (magyarázat lent)

Mit csináljak? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Ha a kutyámnak meg akarok valami trükköt tanítani akkor mindig leül. Így nem igazán tudok neki semmit ugrálós meg, forgós trükköt tanítani. Ha meg fel próbálom állítani akkor meg nem csak, hogy le akar ülni, de még le is akar feküdni a hátára. Pedig én mindennel megpróbálom motiválni. De egyszerűen olyan érzékeny kutya, hogy az nem igaz. Mr tudom mit csináljak. :(

2012. szept. 30. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy leül, hiszen szinte minden trükk engedelmességgel kezdődik, szóval le kell ültetni a kutyát... :) Ha lefekszik, az azt jelenti, hogy alárendelt a kettőtök kapcsolatában, tehát megadja magát. Sajnos azt kell mondanom, a kutyával semmi hiba, inkább a te módszerednél van a gond. Számtalan módja van egy trükk megtanításának, próbálj egy másikat.
2012. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hangoddal, mozgásoddal aktivizáld a kutyát, motiváld játékkal, hogy lelkesedjen legalább egy csöppet :)

Pl. forgásra ráveheted, ha a játékot vagy a kaját az orra elé teszed és körbevezeted. Először akár egy negyed kört is jutalmazz, mert az érzékeny kutyáknak szükségük van a sok sikerélményre.

2012. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kaja nem motiválja. Egy kicsit sem. Ha próbálok neki jutalom falatot adni akkor elhúzza a fejét és lefekszik. Nem tudom miért csinálja, pedig én simogatom, paskolom és dicsérem.Ha viszont a játékát veszem elő akkor oda van minden munka. Nem lehet vele bírni. Felugrik, elkezd ugrálni. Kitágul a pupillája és teljesen ráhangolódik arra, hogy mikor dobom már el. Felemeli a mellső lábát ilyenek. Még ha leültetem vagy fektetem akkor is csak ilyen feszült készenlét ülés vagy fekvés van. Lehet, hogy az én hibám, de akkor is idegesítő, hogy nem képes állva maradni. Mert mondjuk egy forgó gyakorlatot elég nehéz, ülve végrehajtatni. Nála az ilyen ugrabugrálás, szaladgálás nem segít. Csak utánam jön és leül elém. Lehet, hogy nem kéne trükköket tanítanom, mert ez nem neki való? Az agility-ben verhetetlen meg a frisbee-t is imádja, mind olyat ami után rohanni neki, amit át kell ugrani , amit elkaphat és visszahozhat. Lehet, hogy inkább erre kéne gyúrni?
2012. szept. 30. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad mennyi idős a kutyus, de ha már idősebb (tehát napi 1x eszik) akkor próbáld evés előtt tanítani kis falatokkal (nem feltétlenül táppal, bármi lehet amit különösen szeret, pl virsli). Előtte érdemes egy kicsit lefárasztani játékkal hogy ne ficánkoljon annyira, utána elvileg már menni fog a tanulás.
2012. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3 éves. 5 hónapos kora óta szóval mikor találtuk azóta napi egyszer eszik. Az a baj, hogy volt amikor az uncsitesóm aki 4 éves egész álló nap dobálta neki a botot és még este is amikor már látszott rajta, hogy állni nem bír, még olyan volt mint a golyó.
2012. okt. 1. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!