Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá a kutyámat,...

Hogy szoktassam rá a kutyámat, hogy reggel ne akarjon elkísérni?

Figyelt kérdés
1 hónapja fogadtunk be egy az utcán kóborló német juhász keveréket. Az állatorvos szerint kb. 8 hónapos. Nagyon kedves, okos kutya, imádjuk. Sajnos nem annyira értek a kutyákhoz, és bár már sok mindent megtanítottunk neki, van egy gond: annyira ragaszkodó, hogy reggel munkába menet kiugrik utánam a kerítésen. Amúgy nem szökik meg, más napszakban el tudunk menni itthonról, de reggel annyira izgatott, hogy minden áron el akar jönni velem. Nem akarom láncra tenni, sem megverni, eddig is jutalom falattal tanítottam. Hogy tudnám megtanítani, hogy otthon várjon meg?
2012. okt. 2. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb kerítés ? :/ Mi a pincsi miatt betonoztunk és a kerités vasát sűrűbre kellet venni. Szökés ellen az jó még ha ugrik a kutya hogy kerités tetejét meghoszabítod 40centivel úgy hogy befelé dől az a plusz 40centi olyan 45fokot kb
2012. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok utólag annyira nem érthető amit írtam :D [link] ezt a linket nézd meg a 2. kép. a fontos. Tudom hogy ez macskák ellen van de kutyánál is beválik..
2012. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidd sétálni reggel indulás előtt, fáradtan sokkal könnyebben nyugton marad. Ezen felül tanítsd meg neki a "marad" parancsot, hogy megértesd vele, mit vársz tőle. Persze ehhez az sem árt, ha a falkasorrend rendben van otthon.

A kutyabiztos kerítés pedig alapvető lenne egyébként, és akkor nem lenne ezzel problémátok. Magasítsátok meg a kerítést, mert ha bármi miatt szökni akar és ki tud menni, az nem egy életbiztosítás neki.

Azt pedig felejtsd el, hogy majd csak jutalomfalattal mindent elérsz nála. Az tanításhoz remek, amíg megértetsz a kutyával egy-egy adott feladatot, de a nevelés, az engedelmesség terén egész más eszközökre van szükséged, legfőképp határozott fellépésre és következetességre, meg néha, uram bocsá', pórázra. Kikötni természetesen nem kell, maximum amíg meg nem csináljátok rendesen a kerítést, hogy addig se tegyen kárt se magában, se másban a szökdöséssel.

2012. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kezdd sétával a napot, utána már valószínűleg nyugton marad otthon.
2012. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Akumi írásához azt tenném még hozzá, hogy amikor távozol otthonról, ne nézz a kutyára, ne simizd, ne babusgasd, és ne is szólj hozzá, hogy most elmegyek, majd jövök, jó légy, stb...egyszerűen határozottan, magadat kihúzva lépj ki a kapun. Hazatéréskor ugyanez: ne is foglalkozz vele, menj be a házba, pakolj le, egyél, stb...amikor kimész a kertbe hozzá, kb. 3-5 percig, amíg le nem nyugszik, szintén ne vegyél tudomást róla. Ezzel erősíted a vezető pozíciódat a kutya szemében!
2012. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!