Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatartók .! Van 1 Cane...

Állatartók .! Van 1 Cane Corso kutyám,4 honapós. Mai nap folyamán vettem észre hogy futás közbe többször is becsuklott az első két térde. Elvittem az állatorvoshoz azt mondták csontkinövése van.!?

Figyelt kérdés
A műtét térdenként 100000Ft lenne. Akivel történt már ilyen vagy tud valami megoldást segitsen ?!!
2012. okt. 5. 20:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

szerintem én kezdem kapisgálni mire gondolsz. mutasd meg a képen, hol gondolod a térdét. Szerintem inkább az elülső lábtőnél laza még és akkor néha megbicsaklik. Egyszerűen a kiskutyát vékonyan kell tartani, és mehet neki a porcvédő, porcképző mondjuk GF 600, vagy Luposan.


[link]

2012. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A lábtőnél valóban létezik egy növéskori csontosodási zavar. Addig ne agyalj az egészen, amíg a tenyésztővel nem beszélsz. Az sem mindegy, milyen orvos nézte meg. Egy orthopédiai szakorvossal érdemes még egyszer megnézetni.
2012. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem bullmasztiffom van, ennyi idősen, mint a tied, ha neki iramodott, esett-kelt. A lábai egyszerűen nem engedelmeskedtek neki. Izületre én is GF600-at javasolnék.

Ezt az első térdet én sem értem. Max. könyöke lehet, vagy tényleg az izületeire gondolt a doki, amik lazábbak. Vagy max. magas fehérjetartalmú tápot adotatok neki, aminek következtében megvastagodtak az első lábai a lábfejénél - talán erre gondolt(?), de ez is korrigálható. Nagyon ritka az, hogy egy 4 hónapos kutyát már műteni kelljen.

Keressetek fel egy másik dokit!

Le tudnád fotózni az első lábait?

2012. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónapos kutyám olyanokat szokott borulni, hogy én meg a nevetéstől dőlök. Képes keresztül esni a saját lábán. Van 3 lépcsőfokunk, amiről lefelé futva már nem egyszer végig szántotta a fejével a füvet.
2012. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
38%

Kölyökkorban még kajlák, csetlik-botlik a legtöbb kutya.

A pároztatásról meg annyit, hogy csak akkor csináld, ha törzskönyves a kutyád, és meg lesz a tenyészszemléje. Illetve ha bármilyen problémát észlelsz, akár izületi, akár más, nézesd meg orvossal. És ha tényleg baja van, akkor legyen benned betyárbecsület, és nem szaporítod tovább.

2012. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!