Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy megvadul...

Mit lehet kezdeni egy megvadult kutyával, aki veszélyt jelent a családra? Nagyon féltem a másfél éves kisfiamat

Figyelt kérdés
Van egy öt éves keverék kutyánk, akit muszály volt láncon tartani, mivel többször is kiszökött és meg kergette a postást. Valamint lefolytotta a tyúkokat. Boxot anyagi okokból nem tudnunk neki kölyök korában csinálni, most meg nem hiszem hogy megszokná. Mostanában egyre furcsábban viselkedik, ránk morog rángatja a láncot, vadul ugat. Többször is elszabadult már. Féltem a kis fiamat és magunkat is tőlle, de megöletni nem akarom, egyszerűen nincs szivem hozzá. Mégis mit lehet tenni ebben a helyzetben?
2012. okt. 7. 11:19
1 2 3
 11/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
97%

Hány méteres a lánca? Új törvény van, 20 kg-ig minimum 4 méteres, 20-40 kg közt minimum 6 méteres, 40 kg-n túl minimum 8 méteres lánccal lehet megkötve tartani a kutyákat!

Az hülyeség, hogy nem szokná meg a kennelt. Kerítsetek le neki egy min. 4*5 méteres területet, naponta engedjétek ki pár órára és vigyétek el sétálni legalább kétszer háromnegyed órára, mellette kezdjétek el tanítani, nevelni, hívjatok házhoz kiképzőt vagy Ti vigyétek el kutyasuliba! Ha erre nem vagytok hajlandóak, akkor KERESSETEK NEKI ÚJ GAZDÁT!

Ez nem élet, ez ÁLLATKÍNZÁS, amit most nyújtotok neki...

2012. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
96%
Csak egy kérdés....Minek kellett nektek kutya???
2012. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%

és ha jön a következő baba akkor az előzőt le fogod szarni?

Más az, hogy kevesebb időd van rá, és más, hogy onnantól kezdve nem érdekel téged a kutya.. nem értem akkor miért kellett...

2012. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 sippara ***** válasza:
78%
Istenem.... A gyerekedet már előre sajnálom. Persze ezzel a legkönnyebb kibújni a felelősség alól, hogy "nem volt rá időm", "nem rajtam múlott". Te is ki voltál kötve? Nem volt lábad, amivel elvidd sétálni? Nem volt kezed, amivel levehetted volna a láncról? Nem volt agyad, amivel gondolkodhattál volna a nevelésén? Nem volt szemed, hogy LÁSD, ahogyan egy másik lény szenved? Nem volt szíved, ami megesett volna rajta? Talán durva vagyok, de egy hasonló helyről mentett kutya gazdájaként, ha az utcán szembejönnél, bizony leköpnélek, családostul.
2012. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
78%

Én is gondolkozom, h mi lesz a kutyával, ah terhes leszek. MErt hogy a fenébe fogok neki lehajolni nagy pocakkal a labdáért? :)

A séta most is megy lázasan-betegen, néhány plusz kiló és némi rosszullét se lesz elgá kifogás ahhoz, h ne vigyem le. A séta meg tudtommal jót tesz a kismamáknak. De biztos én vagyok a hülye!


A kutyának pedig keressetek új gazdit, és SOHA TÖBBÉ ne vegyetek magatokhoz állatot.

2012. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%

"Volt vele foglalkozva, de aztán terhes lettem, és érthető okokból ez elmard."


a terhesség nem zárja ki a kutyával való foglalkozást.

2012. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Le lehet állni és el lehet kerülni a személyeskedést. Én nem kifogásokat keresek, hanem a tényeket közlöm. Az hogy a kutya ilyen lett nem az én hibám. Mint már írtam nem én kötöttem meg, sőt elleneztem is, de mivel nem az én házam nem sokat tehettem, főleg miután kiugrott a kerítésen és megkergette a postást. Az meg érthető, hogy a gyerekem az első akiről csak megjegyzem rendesen gondoskodom. Nem pedig a kutya. Nekem se tetszik hogy így alakult de azt semmi féle képpen nem kockáztatom meg hogy akár melyikünknek bármi baja essen. Könnyű ítélkezni, és a kutyát védeni. De ha a gyerekemről van szó egyáltalán nem tudnak a szent írások a lelkemre hatni, és ha választanom kell biztos hogy nem a kutya fog jól járni. Ítélkezés helyet normális válaszokat várnék.
2012. okt. 7. 16:37
 18/30 A kérdező kommentje:
Azt nem tettem hozzá, hogy veszélyeztetett terhes voltam egy korábbi vetélés miatt. Gondolom azért az érthető hogy így miért kellett hanyagolnom a kutyát.
2012. okt. 7. 16:40
 19/30 anonim ***** válasza:

ne mentegetőzz, mivel nem a te hibád, csak neked kell megoldást találnod.

a kutyának mennie kell , javaslom add be egy menhelyre( vigyél magaddal pénz,és kutyatápot adománynak!)

és ,talán egyenlőre tartsatok macskát!

2012. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki és miért pontozott le...

De tényleg két választásod van: elkezded a kutya napi szintű sétáltatását, nevelését, tanítását akár egyedül, akár kutyaiskolában, akár házhoz hívva kiképzőt, naponta legalább addig legyen szabadon, amíg nincs kint a gyerek a kertben...VAGY elajándékozod valakinek, mert a jelenlegi helyzet ÁLLATKÍNZÁS...

2012. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!