Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy megvadul...

Mit lehet kezdeni egy megvadult kutyával, aki veszélyt jelent a családra? Nagyon féltem a másfél éves kisfiamat

Figyelt kérdés
Van egy öt éves keverék kutyánk, akit muszály volt láncon tartani, mivel többször is kiszökött és meg kergette a postást. Valamint lefolytotta a tyúkokat. Boxot anyagi okokból nem tudnunk neki kölyök korában csinálni, most meg nem hiszem hogy megszokná. Mostanában egyre furcsábban viselkedik, ránk morog rángatja a láncot, vadul ugat. Többször is elszabadult már. Féltem a kis fiamat és magunkat is tőlle, de megöletni nem akarom, egyszerűen nincs szivem hozzá. Mégis mit lehet tenni ebben a helyzetben?
2012. okt. 7. 11:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

Angliaban 3 nap borton jar azert, ha valaki lancon tartja a kutyajat.

Barcsak Magyarorszagon is ez lenne!!!

2012. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
akkor tele lenne a börtön a sok felelőtlen kutyatartóval...
2012. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
69%

Legen szíves az aki azt mondta, hogy adja be menhelyre GONDOLKOZZON egy kicsit.

Adva van egy veszélyes kutya. Akit a gazdái sem tudnak kezelni. És azt várjátok, hogy egy olyan hely ahol állandó logisztikázás megy a kutyákkal, ahol mindig teltház van vegye át a veszélyes kutya terhét. Amit még annyira sem ismer mint a gazdája, a kutya nem kötődik hozzá, a gondozó mindennap tegye ki magát a támadás lehetőségének. Hogy adja így a menhely nyugodt szívvel örökbe? Sehogy. Vagy tartsa még 5-10 évig a menhely költségén míg a volt gazdák mossák a kezüket adtak a kutyával egy 10 kilós alsó kategóriás tápot és ezzel az ő lelkiismeretük tiszta? Vagy altassa el a menhely, amit olya emberek vezetnek akik az állati életek megmentését tűzték ki célul.

Hát NEM.

Ha a kutya kezelhetetlenül aggresszív akkor azt a gazdának kell megoldania. Vagy hívjon hozzá terrapeutát, vigye el kutyaiskolába vagy altassa el és számolja el ezt a saját lelkiismeretével. NE tolja át a felelősséget.

2012. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Már tudom mit fogok tenni, először is legyőzöm a félelmemet és közel vérkőzőm hozzá, utána veszek száj kosarat és elviszem sétálni, tavasszal pedig csinálunk neki egy kifutót. Én nem vagyok állatkínzó és nekem se tetszik hogy így alakult, de mint már írtam ez nem rajtam mullot.
2012. okt. 8. 10:51
 25/30 A kérdező kommentje:
Én nem mentegetőzöm hiszen nem tettem semmi rosszat, ha annyira állatkínzó lennék nem is tettem volna fel a kérdést, hanem csak elaltattam vagy lelövettem volna a kutyát. Segítséget szerettem volna kérni ezzel a kérdéssel és nem ítélkezést. Mert hát látatlanban az a legkönyebb ítélkezni.
2012. okt. 8. 10:54
 26/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ez az első lépés tökéletes!!!

A kifutót miért nem tudjátok még most, a fagyok előtt megcsinálni?

Vagy a kerítést megerősíteni, és akkor lehetne szabadon is, ha a gyerkőc nincs kint az udvaron.


Szerintem a napi kaját ne tálból, hanem KÉZBŐL etesd meg vele, így el kezd kialakulni köztetek egyféle bizalom, kötődés.

A szájkosárhoz szoktatni kell, ne azonnal abban vidd sétálni. Először csak tartsd a kezedben a fém/műanyag szájkosarat (NE TEXTILT VEGYÉL, az hosszabb távra kényelmetlen, nem tud benne annyira lihegni, szimatolni...hat bő, hogy tudjon lihegni akkor harapni is tud) és tegyél bele fincsi sajtot, párizsit, stb és a kutya egye ki belőle, de még NE tedd rá! Ezt ismételjétek naponta többször 1-2 napig, aztán ha már önként dugja bele az orrát, akkor a rács külsejéről toljátok bele az orra elé a kaját...ekkor már próbálhatjátok a szíjat a füle mögé vinni de még ne kapcsoljátok be...ha ezt is szívesen veszi, akkor kapcsoljátok be, de a rácson tömjétek még kajával és hamar vegyétek le, MIELŐTT TILTAKOZNI KEZDENE. Soha ne vegyétek le, ha tiltakozni kezd. Tereljétek a kajára a figyelmét, ha akár 2 másodpercig is lehiggadt, akkor kapja a kaját és utána vegyétek le a kosarat.

Kosaras sétához is ajánlom a kaját, ha rátok figyel, mehet a kaja.

2012. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a tanácsokat. Próbálom őket betartani.
2012. okt. 8. 13:54
 28/30 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nincs mit :)


Még ezeket nézd meg és tartasd, tartsd be feltétlenül!!!


[link]


[link]

2012. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Egy elég erősen dominanciára hajlamos kutyáról beszélünk, ha rád is morog, persze nagyon nem tesz jót a láncon tartás, főleg ebben az esetben sem. Ha ennyire félsz tőle te is az nem jó. A lényeg, hogy fokozatosan haladj és a bizalmat ki kell építeni a kutyánál. Ha mész a kutyához, legyen nálad jutalomfalat amivel erősen motiválható általában a legtöbb kutyus. Én még nem vinném sétálni, hanem az alapvető engedelmességi gyakorlatokkal kezdeném a kertben. Ami a behívás (bármikor bármilyen helyzetben vissza kell tudni hívni a kutyát), tiltás, ültetés stb. A behívás és tiltás talán a két legfontosabb. A gyerek ne legyen ilyenkor veletek, sőt senki más. Ha a kutya megcsinálta amit elvártál azonnal szétdicsérni és már dobni is neki a jutalomfalatot. (a feladatok betanításához olvass utána vagy kérdezz meg egy kutyást a környezetedben) pár nap múlva már ráraknám a kertben a pórázt (fojtónyakörvvel) és tennék a környéken egy sétát, persze közben gyakorlatozva, mert ezzel pszichésen is le van fárasztva a kutya (főleg a munkakutyáknak igénye ez). Ha a kölcsönös bizalom már megvan és téged tekint a kutya főnöknek, akkor ismertetném meg a gyerekkel, de fontos hogy ekkor ne legyen láncon a kutya, mert láncon sokkal agresszívabbak mint anélkül, a "láncos területet" fokozottabban őrzik. De ha minden jól megy és elég kitartó vagy pár hónap múlva el lehet hagyni a láncot a kutyának is ez a legideálisabb. Napi min. 1 órát aktívan foglalkozni kell vele! (nem csak elengedni a láncról). És micsoda barátság tud kialakulni kutya és gazda között, felülmúlhatatlan!
2012. okt. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

kezdj neki :)

ha ,pedig nem megy ( szerintem nem fog menni ),a miértről egy kutyakiképzőt kell megkérdezni (pl: mert félsz :),szóval marad a menhely,és sajnos igen ,valószínűleg elaltatják .a 10 kg táp,és a pénz pedig mindenhol jól jön ahol sok a kutya.

de ,kedves állatvédők ,vegyétek már ki a fejeteket a se@@etekből,és gondolkodjatok!

adva van egy anya a ,kis gyerekével ,meg egy agresszív kutya ,ami 1 : nem az övé, 2 , nem ő kötötte láncra,3,és nem az ő hibája, hogy ez lett belőle!

viszont félnek kimenni az udvarra!

a kutya láncon él évek óta ,ergó ?? vad és agresszív,és bizalmatlan !

pénz nincs ,sem a kennelre, sem a kutyasulira!

akkor,szerintetek ,mégis mi a megoldás???

az állatorvosok 10-15 000.-ft ért altatják el a kutyákat :) de a legtöbbször nyomós egészségügyi okból és nem azért mert vad!tehát ,inkább a menhely ,ahol meg úgyis elaltatják.

esetleg valamelyik ügyes állatvédő magához vehetné:)

és később feltehetné a netre az eredményt!

2012. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!