Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti melyiket mentenét...

Kutyások! Ti melyiket mentenétek: egy idegent vagy a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Feltették ezt a kérdést a 'kultúra és közösség' rovatban, ott eléggé megoszlottak a válaszok, kíváncsi vagyok, ti hogy gondoljátok. Itt az előző kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..
2012. okt. 8. 17:45
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
73%
Lehet önzőség, vagy erkölcsileg, etikailag nem helyes, de én gondolkodás nélkül a kutyámat menteném. Lehetőségeimhez mérten. Mivel ha netán olyan szituáció akadna, az emberben úgy is fel szökne az adrenalin, valószínűleg a lehető leggyorsabban menteném meg a kutyámat, utána mennék egy idegent is megmenteni.
2012. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
69%

Nehéz, mert a kutyához kötődöm az emberhez meg nem. Csak bennem van, hogy az ember élete "többet ér". Alapból nem tudom mit tennék, de ha mondjuk az idegen ember egy rémült kisgyerek, akkor őt biztos nem bírám sorsára hagyni.


L/21

2012. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
72%
Kutyámat. Lehet sokan hülyének néznek, de csalódtam már eleget az emberekben, a kutyámban soha..
2012. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
20%

Válaszom ugyanaz ami a másik kérdésnél:

Nagyon sok függ a körülményektől is, ha a kutyám a megmentés után nagyobb segitséget tudna nyújtani az idegen ember megmentéséhez akkor a kutyát, hanem akkor az idegen embert. Akármennyire is szeretem a kutyám akkor is az embert menteném, még akkor is ha az emberiség megköszönné az illető halálát. Lehet, hogy pont azzal menteném meg a lelkét. Az, hogy valaki a kutyáját menti inkább mint az embert az azt jelenti, hogy az egyén nagyon önző és akkor is csak magára gondol, hogy mi lesz vele a kutyája nélkül. Nem azt mondom, hogy a kutya csak egy tárgy, sőt az ember egyedüli és legőszintébb barátja aki képes akár a gazdájáért is feláldozni magát (a kutya nálam pedig családtagnak számit). Ő jobban megértené mint egy ember, hogy miért cselekednék úgy.

2012. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
74%

A kutyámat.


Én ha nem a családom vagy a barátaim tagajiról van szó, simán hagyni vesznék bárkit. Tudom csúnya dolog, ez van, pár eset megtanított arra, h a legtöbb ember egy lyukas garast sem ér. Várom azt az esetet, ami megváltoztatja a véleményem, de eddig még nem jött. De nyitva hagytam neki a kiskaput. hátha.

2012. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Érdekesnek találom azokat a véleményeket, akik hagynának egy embert veszni. Nem tudom, bennem valahogy van egy segíteni KELL érzés, és még a csöves alkeszhoz is kihívtam a mentőt, mikor láttam, hogy a feje be van törve.

Viszont azt meg gáznak találom, hogy egyesek azt írják, hogy aki a kutyáját mentené előbb (én is) az önző lenne. Amennyi örömet és szeretet kaptam eddig az állataimtól, a legalapabb dolog, hogy bármikor bármit megtennék értük. Ráadásul a kutyák az életüket bízzák ránk, ez szerintem egy baromi nagy szembeköpés nekik, hogy inkább egy idegent mentenél. Én nem tudnk tükörbe nézni, ha nem segítenék a kutyáimon.

Sokan egyébként álszentek vagytok szerintem. Valóban ilyen sok ember rohanna be mondjuk egy égő házba, a saját életét kockáztatva egy idegenért? Nem nagyon hinném...

2012. okt. 8. 19:02
 17/47 A kérdező kommentje:
Little Rednek pedig: tartsd nyitva a szemed, és nem feltétlen nagy dolgokat kell keresni. Egy kedves tekintet, egy mosoly, egy őszinte szó, egy udvarias gesztus, ezek mind olyan alkalmak, amelyek megváltoztathatják a véleményed.
2012. okt. 8. 19:05
 18/47 anonim ***** válasza:
Csak az emberiség kb.1%-ka. A többi arra se érdemes, hogy embernek nevezzék. Kiről is vegyenek a többiek példát, mivel az az 1%-ék csekély.
2012. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
18-as vagyok. A válaszom a kérdezőnek szólt.
2012. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
38%

Az embert, bár a kutyám a szívem csücske. Lehet lepontozni, de ne hasonlítsunk már egy állatot az emberhez. Igen, a kutya önzetlenül szeret, feláldozza magát az emberért, de ez egy ösztönös viselkedés.

Az emberi fajtól is néha a gyomrom forog, gyűlölöm azt, ahogy élünk ezen a Földön, amit művelünk a világgal, egymással, és mindennel, ami körülvesz bennünket. De akárhogy is, az ember az, aki az egésznek a csúcsán van.

Lehet, hogy az emberek ölik egymást, de segíteni is csak ők tudnak egymásnak.

És még egyszer leírom, a kutyámért nagyon sok mindent megadnék, iszonyatosan szeretem és kötődök hozzá. De ő egy állat, még akkor is, ha azt mondom közben, hogy családtag.

2012. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!