Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti melyiket mentenét...

Kutyások! Ti melyiket mentenétek: egy idegent vagy a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Feltették ezt a kérdést a 'kultúra és közösség' rovatban, ott eléggé megoszlottak a válaszok, kíváncsi vagyok, ti hogy gondoljátok. Itt az előző kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..
2012. okt. 8. 17:45
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Utolsó: szívemből szóltál. Alapvetően én is kedvelem az embereket, szeretek segíteni, ezért is érzem gáznak, hogy egy utolsó embergyűlölőnek tekintik azt, aki a kutyáját mentené.
2012. okt. 8. 20:11
 32/47 anonim ***** válasza:
Természetesen a kutyámat/macskámat.
2012. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
57%

Ez a kérdés egy nagy marhaság. Provokatív és nincs semmi valós alapja...mikor kerül az ember ilyen helyzetbe, hogy döntenie kelljen a kutyája és egy ember élete között?

Ha azt írom, hogy a kutyámat menteném, akkor sz&r ember vagyok. Ha azt írom, hogy az embert, akkor is az vagyok, mert a kutyámat veszni hagyom, akit egyébként családtagként szeretek.

Nem is olvasom el a többi választ, mert itt úgyis csak lepontozás van, meg a másik lehülyézése.

2012. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
Biztos hogy a kutyámat.Ők soha nem ártanak senkinek viszont sok ember bántja kínozza a kutyáját.Utána viszont rögtön menteném az embert is.
2012. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 *Mangó* válasza:

Ez ilyen hülye kérdés amire illik jól válaszolni..

Na,de ha picit átfogalmazom a kérdést: A barátomat/jelen esetben a kutyámat/ menteném-e vagy egy idegent?

Akkor mi lenne a válasz?

(Egyébként én a barátomat)

2012. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Az emberek sokkal több kárt tettek az állatoknak mint az állatok nekik. Az állat NEM szemetel, NEM bánt akarattal stb. Az ember igen. Egy elkóborolt szarvas megesz a veteményedből egy répát rögtön puff lelövöd. Az állatok sokkal nemesebb, értékesebb lényei a földnek, mint a sok rohadt ember
2012. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

A másik kérdést már megválaszoltam, ide is ugyanazt írom:

'Ez egy nagyon hülye kérdés...

Nem tudom, hogy az adott szituációban kit mentenék, de bármi is lenne a döntésem, utána 'meghalnék egy kicsit'...

2012. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Nehéz. Nyilván ndm
2012. okt. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
11%

Bocsi, véletlen elküldtem.

Szóval. Nem bírnám ott hagyni a kutyusom, és azt figyeli mikor mentem meg!!! :3

De egy ember élet többet ér. (ne kövezzetek meg, nyilván az állat élet is érték, de akkor is)

Szóval én nem tudom a választ

2012. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

ma 21:13

Persze hogy nem szemetel és nem bánt akarattal, mert állat, értsd meg! Én imádom az állatokat, de nem ruházom fel őket emberi tulajdonságokkal. Az embert az különbözteti meg az állatoktól, hogy az embernek van tudata (kinek több, kinek kevesebb...) az állat nem azért nem tesz dolgokat, mert tudja, hogy az rossz...

Egy jó gazdit persze, hogy nem támad meg a kutyája, szereti és tiszteli, maga fölött állónak tartja, tudja, hogy függ tőle. De hány olyan kutya van, aki rátámad az emberre és a többi kutyára mert rosszul nevelték. Olyankor mindig azt mondjuk, hogy a gazda hibája, és nem a kutyáé. Engem is harapott már meg kutya, méghozzá egy olyan, akit évek óta ismerek, csak épp a gazdája nem neveli. Annyi volt, hogy a földről föl akartam venni egy szelet kenyeret, a kutya meg úgy döntött, hogy én ne nyúljak hozzá. Erre mit mondasz? Az állatok is tudnak "pusztítani", de náluk ez is egy ösztönös.

Elsősorban az embertől függ, hogy a kutyák mit tesznek, és nem tesznek, mire tanítjuk meg őket. Határokat szabunk az amúgy ösztönös viselkedési formáknak, mert máskülönben nem tudnánk velük együtt élni.


Egy kicsit eltértem a témától, sorry, de zavar, hogy a kutyákat egy szintre emeljük az emberi értelemmel.

2012. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!