Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti melyiket mentenét...

Kutyások! Ti melyiket mentenétek: egy idegent vagy a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Feltették ezt a kérdést a 'kultúra és közösség' rovatban, ott eléggé megoszlottak a válaszok, kíváncsi vagyok, ti hogy gondoljátok. Itt az előző kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..
2012. okt. 8. 17:45
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%
ha az ember, egy gyerek akkor őt, hisz ő csak rosszcsont lehet, d ha már felnőtt akkor bocs, de a felnőtt emberektől kaptam a legtöbb "pofont" az életben, és ők már nem lehetnek rosszcsontok, csak rosszak, akik jelen esetben futnának és a SAJÁT életüket mentenék meg, úgyhogy ebben az esetben a kutyámat, benne is már csalódtam, de megtanulta, és ő olyan mint a kicsi énem, hisz én neveltem "a kutya olyan mint a gazdája". ha egy idős emberről van szó, akkor inkább az ő életét próbálnám, bárhányszor is beelőztek már idős nénik a sorban ;)
2012. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
74%
A kutyámat!!!!!! egy idegent?ki az nekem?a mai világban semmit se kell elvárni egy idegentől hogy fordított esetben majd segít.nem kell messzire menni nemrég egy nőt megölt a saját férje de előtte az utcán kergette egy késsel.....és mi lett?csak annyi hogy többen végignézték ahogy kergeti de senki nem segített.majd otthonukban halálra szurkálta.
2012. okt. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
82%

23/42-nek.

Abban a klassz könyvben van:

"Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek."


Persze szerinted Jézus legkisebb testvére nem lehet kutya, igaz? Pedig Isten teremtette őt is.

Miért gondolja azt az ember, hogy több joga van élni, mint bármelyik más fajnak, amit Isten teremtett.


A kutyámat menteném elsősorban. Ő van rám bízva, gondolkodás nélkül az életét adná értem. Pótolhatatlan, nincs belőle több és ha egyszer már nem lesz, soha senki nem tudja helyettesíteni. Épp olyan megismételhetetlen, mint bármelyik ember.

2012. okt. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
88%

A kutyámat. Én voltam már bajban amikor az emberek simán elsétáltak mellettem. Leestem egy mély betonmederbe és nem tudtam kimászni. Hárman mentek el mellettem, a kutyám pedig utánam ugrott. Igaz, nem sokat segített, de a szándék megvolt. Szóval erről ennyit. A nagyapám is az utcán halt meg, rosszul lett, összeesett és senki nem segített neki mert azt hitték csak részeg.

Azért nem vagyok embergyűlölő, ha nem lenne ott a kutyám akkor segítenék egy bajbajutott idegennek, pont ezen tapasztalatok miatt (tudom milyen sz. érzés, ha cserbenhagynak).

2012. okt. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
29%

"Persze szerinted Jézus legkisebb testvére nem lehet kutya, igaz?"

Hát nagyot röhögnék, ha kutya lett volna...

De ha már ilyen nagy állatmentők vagytok, akkor mégis hogy a francba van, hogy amúgy a rántott húst nyugodt szívvel eszitek meg? A csirke, disznó, nyúl, azok nem számítanak?


Én, aki amúgy az embert menteném, ettől függetlenül nem eszek húst...

2012. okt. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
61%

Én csak azt tudom, hogy ha nem lennének a kutyáim, már rég kiléptem volna ebből az életből.


Valóban eszek húst és nem vagyok rá büszke. De a kutyáim is esznek és nyilván őket nem teszem vegetáriánussá.


A kutya más, mint a többi állat. Nem jobb, nem rosszabb. Csak annyi, hogy egy nyelvet beszél velünk. Százezerszer jobban ért emberül, mint mi kutyául.

A kutyáim néha úgy kommunikálnak velem, hogy az már szinte emberi. És hogy mennyire emberi, azt akkor értettem meg, amikor fel akartam venni a kapcsolatot egy báránnyal. Nem mi emberek vagyunk olyan zseniálisak, hogy értjük a kutyák jelbeszédét, hanem ők beszélnek a mi nyelvünkön. És én nem eszek meg senkit, aki a nyelvemen szól hozzám.

2012. okt. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez amolyan ad hoc dolog. Ekkor dőlne el, hogy igazán kit mentenék.

Erről gondolkodni hülyeség, mert aki most azt mondja, hogy hogyne a kutyáját, macskáját, papagáját, hörcsögét..stb. de amikor helyzet van akkor derül ki.

2012. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!