Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik az előnyei és hátrányai,...

Mik az előnyei és hátrányai, ha egy 3 éves kutyát veszek magamhoz, kicsi helyett?

Figyelt kérdés

Egy német boxerről van szó, kép alapján szerelem első látásra, infókat nem tudok róla. Szombaton megyek és megnézem.

Mik a hátrányai és előnyei annak, ha nem egy kiskutyát veszek magamhoz, hanem egy felnőttet, menhelyről?


Összeszoktatás cicával?

Nevelés? Ilyesmikre gondolok.



2012. okt. 9. 15:50
1 2
 1/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
57%

Előnyei: kis szoktatás után nem kell vesződni a szobatisztasággal, rágcsálással, rombolással...bár ezek is függnek az előélettől minden egyes kutyánál.


Hátránya: az ember nem látja felnőni, nem lehet tudni az előéletét, lehetnek olyan dolgai, amiket nem tudunk megmagyarázni, kevesebb ideig lehet velünk.


Én 9 hónapos korában hoztam el a kutyámat, 3 nappal korábban adta le az idős gazdija a menhelyen/gyepin.

Első napokban bizonytalan volt, én voltam számára a biztos pont, el sem ment nagyon mellőlem.

Nevelése simán ment a nagy könyv szerint :)

2012. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy 5 éves mopszot vettem magamhoz.

Nekünk az a hátrány,hogy nem tudjuk már nevelni. Iszonyat neveletlen, akaratos, makacs, mindig annak kell lennie amit ő szeretne. Nem tudjuk,hogy akinél előttünk volt,hogyan viselkedett vele (mármint a kutyussal), de nagyon fél az emberektől és az állatoktól is.

Nálunk ez negatívum, de a nevelés biztosan nálatok is az lesz.

Előnye,hogy van nekünk,segíthettem rajta hiszen nagyon betegen került hozzám és akármilyen makacs és engedetlen nagyon szeret minket :)és hálás a segítségért.

Megnevettet és amint írtam, sok szeretetet kapunk tőle :)

2012. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekem van ezzel pozitiv es nagativ tapasztalatom is. A negativ: idös hazaspartol vettek a szüleim gyerekkoromban egy nemet juhasz kutyat. Soha nem sikerült megszoknia a gyerekeket, eleg volt az udvarra kitennem a labama, rögtön morgott es vicsorgott (pedig egyebkent egy jambor kutya volt). Vannak tehat a kutya ilyen korara olyan megszokasok, berögzödesek, amiken valtoztatni nem (nagyon) tudsz. Azaz egy ke´sz kutyat kapsz.

A pozitiv a jelenlegi kutyank. Elsö pillanattol elfogadott gazdajanak, egy nagyon halas, okos kutya. Igen amit elöttem irtak, vannak dolgok, amik soha nem derülnek ki rola, pl. miert van vagas a hasan...

2012. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

3-as

A mi mopszinknak is volt vágás a pocakján és kiderült,hogy még az igazi gazdija, aki valószínűleg nagyon szerette és törődött vele, műttette.

2-es voltam

2012. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
hátránya: a szokásain nehéz változtatni, és pl. a macskával nem nagyon lehet összeszoktatni
2012. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Az nagy előny, hogy a kiskutyával járó gondokat megúszod. Én is szeretem a kölyköket, mint mindenki, de hónapokig együtt élni velük elég fárasztó tud lenni.


A felnőtt kutyának már kialakult a természete, a tartói ismerik, alaposan faggasd ki őket. Ha van cicátok kérdezz rá hogyan viselkedik cicákkal. Ha nincs tapasztalatuk és menhelyről hozod ki biztosan megengedik, hogy hazavidd megnézni, hogyan reagálnak egymásra, mert ez többnyire a cicától függ. Ha nem menekül el akkor már nyert ügyetek van. Mi sok kutyát teszteltünk cicára mielőtt a külföldi gazdájukhoz kerültek volna, igaz a mi macskánk semmitől nem fél.


Nevelésnél ugyan úgy következetesnek kell lenni, a szabályokat az elején lefektetni, a kutya számára érthetővé tenni és nagy gond nem lehet.

2012. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a Boxer fajtamentéstől viszed, a Noétól? Ott én is jártam! Van is egy nagy kedvencem köztük! Mi oda mellé járunk kutyasuliba. Nagyon ajánlom!

Nem igaz, hogy a felnőtt kutyákat nem lehet nevelni, ez egy nagy baromság. Aki ezt mondja, az sajnos nem falkavezére a kutyának! Itt kezdődik a dolog!

Nekem 2 kölyökkutyám volt, de azt mondom, igaz, hogy már nagyon jól nevelt a mostani, de legközelebb tutira nem veszek kiskölyköt, mert mi lakásban vagyunk és rém fárasztó ez a szobatisztaságra nevelés-nekem! Úgyhogy örülj, hogy ezt megúszod, már ha lakásban lesz a boxer!

2012. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az utolsóval teljes mértékben egyet értek. Az egyik kutyusomat utcáról fogadtam be, már akkor is minimum egy éves volt. Akkor még falkavezérségről hírből sem hallottam. Nagyon nehéz volt vele, vert, éheztetett kutyus volt. Több embert megharapott, ész nélkül ugatott, ha olyanja volt verekedett a többi kutyával. Pár éve jött fel ez a falkavezérség téma, és ő lett az első számú kísérleti alanyom. Ne tudd meg az óta mekkorát változott! Sok kutyusom van (ideiglenesek), de mind közül ő a legkedvesebb. Most kb. 10 éves, vagy több, és sajnálom, hogy csak idős korára sikerült rájönnöm, hogy miként kellene bánnom vele. Az óta az idős kutyák a kedvenceim, mert ezerszer könnyebb velük, mint egy kölyökkel.
2012. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kertes házba lenne. Illetve bent, napközben pár órát lenne a kertben, amíg dolgozom.

Nem a Noétól, boxer és amerikai bulldog keverék. Igazából a cicával való összeszoktatástól félek. Kitudja, milyen múltja volt a macskákkal...


Olyan kérhetek a menhelytől, hogy 1-2 nap hadd hozzam el, próbaidőre? Mert annak nincsen értelme, hogy örökbe fogadom, és viszem vissza 1 hét múlva, mert pont az ellenkezője mint amit mondtak róla.

Egyébként azt mondták nagyon bújós, és kedves. Kijön a többi kutyával, egész nap ugrál, játszik.

2012. okt. 11. 12:27
 10/18 Mailerdeamon ***** válasza:
Kérdezd meg őket, hogy elengedik-e a kutyát, azonban általában ha az örökbefogadónak van másik háziállata, kutya-macska, akkor kifejezetten javasolt előtte összeismertetni őket, kutyákat együtt sétálni vinni, stb, szóval kétlem, hogy ez gond lenne, sőt. Add elő nekik a helyzetet, amúgy is tudni akarják hogy hova kerül a kutya, kinti-benti lesz-e, megfeleltek-e egymásnak.
2012. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!