Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek egy "BEJEGYZETT...

Yukióóóó kérdése:

Mit tehetek egy "BEJEGYZETT BETEG KUTYÁT ELADÓ " TENYÉSZTŐ? SZAPORÍTÓ ellen?

Figyelt kérdés
Vettem egy tk-es kutyát ma holnapra 1 éves és kiderült , hogy az anyai ág egy betegség hordozó volt ezt párosította egy egészséges? kan kutyával ! A kutyát olyan szerződéssel adta el , hogy semmilyen garanciát nem vállal a későbbiekben a kutyáért ! most ott tartok , hogy egy fórumra fel teszem a kutya képeit , mert ő az egyik túltenyésztett példánya ennek a semmire kelő szaporítónak ! A kutya betegségét ami egyébként egy allergia és úgy ki hullott a szőre , hogy nem is tudom lesz-e neki valaha ott még ,eddig egy orvos sem tudta biztosra megállapítani csak kísérletezgetnek vele! Tudom , hogy a felelős állattartásba ez is bele tartozik , hogy viselem a saját hülyeségem gyümölcsét , mert miért nem néztem utána mielőtt meg vettem ,de akkor is ,miért essen más is ebbe a csapdába mint én , arról nem is beszélve ,hogy már 100 ezres nagyságban beszélünk az orvosi ellátásról !!!!

2012. okt. 10. 07:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
És szerinted a tenyésztő tudatában volt annak a párositáskor, hogy a szuka betegséget örökithet? Előfordul, hogy egészséges szülők párositásából is születik beteg kiskutya.
2012. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit kap most enni? Az allergia nem feltétlen öröklődik!
2012. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
ACANA PACIFICA +rizs +1db főtt tojás+lazac olaj+ reggel 1dl kecske tej , ez egy új táp azért hígítom neki rizzsel ,hogy hozzászokjon a bendője , utána néztem ez megfelelő az ő betegség utáni ellátására , mert hypo allergén és szokták használni az eliminációs diétához is ! nekem már az is elég lenne ha vmiféle gyógyszer vagy valami amitől nem vakaródzna is meg tenné , mert krémem az van amivel kenem a hátát de az édes kevés ! csak annyit még az eladóról , hogy egy telefon beszélgetésünkbe elmondta , hogy volt egy ilyen beteg kutyája 5 évesen el kellett altatni ,mert nem jöttek rá mi a baja de ezt már csak akkor amikor a kutyám fél éves volt és beteg , utána hiába hívtam -e-mailt írtam nem válaszol semmire sem !!!
2012. okt. 10. 11:59
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a leggondosabb odafigyeléssel is előfordul. Nem lehet minden beteg kockázatát nullára csökkenteni és nagyon sokminden szerzett is lehet. Az allergia is lehet olyan, ami egy külső tényező hatására alakul ki. Nem szimpatikus a tenyésztőd hozzáállása a szerződés kapcsán, de hidd el, hogy vannak olyan dolgok, amikről ő se tehet.
2012. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutyáról van szó? Nem kötözködni akarok, de az allergia nem öröklődő betegség, hanem szerzett. Minden tenyésztőnél előfordulhatnak beteg egyedek. Amúgy egy hordozó, és egy egészséges kutya kölyke nem lehet beteg, ehhez két hordozó szükséges. A testvéreiről tudok valamit? Érdemes lenne rájuk kérdezni, hogy ők is betegek-e.
2012. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
hát ez az, az ember nem veszi fel a telefont ha meg látja ha hívom ,és az e-mail-re sem válaszol mit csináljak menjek le hozzá és csengessek be , hogy hali vissza hoztam a beteg kutyáját csináljon vele amit akar , mert nekem már erre nincsen pénzem ????!!!!!a szívem szakadna meg ha vissza kellene adnom vagy vmi rossz dolog történne vele inkább magamtól vonok meg dolgokat de neki legyen jó !!!
2012. okt. 10. 15:14
 17/18 anonim ***** válasza:
66%
Esteleg egy Barf étrendet még kipróbálhatnál. nem vagyok benne biztos, hogy érzékenyebb kutyáknál nem a tápok okozzák ezeket a nyavalyákat. Orvosi szakvéleményed van róla, hogy öröklött a kiskutya betegsége?
2012. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Értem, vagyis nem értem. Nem akarod visszaadni a kutyát, de mit vársz a "tenyésztőtől"? Nem fog neked pénzt adni .Azt az e-mailből leszűrte, már ha elolvasta, hogy a kutya beteg. Mellesleg akkor ne táppal etesd, hanem főzz neki, mert abban tudod mi van, így egy pár allergén anyagot ki tudsz küszöbölni.
2012. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!