Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted igazam volt? Mindenk...

Szerinted igazam volt? Mindenki véleményére kíváncsi lennék!

Figyelt kérdés

Most kaptam facebookon egy üzenetet!

Ez volt az üzenet:

Szia!


Láttam a profilképeden a kutyádat. Nem egyértelmű a képen, de reményeim szerint egy kan. Nekem is van egy szuka labradorom és a tél folyamán remélhetőleg tüzelni fog és keresek egyenes ági zsömle kant. A múlt télen voltak már kölykei, de a zsömle kannak a szülei feketék és sok fekete kölyök volt az alomban.

Ha a kutyus nem túl fiatal kan és vállalsz fedeztetést, kérlek írj.


Várom mielőbbi válaszod!


Üdv: Gábor



Én meg ezt válaszoltam rá!


Szia!


Igen labradorom 1éves kan! Annyi a bökkenő, hogy ivartalanított:) Szóval ez nem fog összejönni!


Valamint nem akarok beleszólni, de ha múlt télen már lefialt egyszer akkor megéri nektek, hogy újra lefialjon? Pár 10ezer ft megéri a kutyátokat egy ronccsá tenni?

Tudom, hogy egészségügyi fialás kell a szukáknak de nem évente! Minden fialás között legalább 2 évnek el kellene telnie.


Olvasgassál a kutya tenyésztéséről és megfogod látni, hogy nem éri meg évente fialtatni mert véleményem szerint ez csak állatkínzás!



Erre ti mit írtatok volna vissza?


2012. okt. 10. 12:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%

"Persze, hagyjuk őket orrba-szájba elleni, aztán majd mikor már csapatostul járnak a kutyák az utcán, akkor meg lőjük le őket, mi?"


A kutyák nem maguktól szaporodtak el így.

Teljesen mindegy ki milyen kifogást ír.

Az ember tehet erről az egészről.

2012. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem értitek a lényeget!


Nem az a baj, hogy a szaporítás ellen vagytok. Én sem támogatom a szaporítást. DE! semmit nem értek el azzal, hogy pocskondiáztok másokat, mert ő szaporít.

Ismeritek a mondást?? " Amíg lószar van veréb is lesz"


Amíg lesznek olyan emberek akik vesznek 5-10 ezer forintért kiskutyákat addig a szaporítónak is megéri a kutyáját szaporítani.. Előbb azoknak a gondolkodását kell megváltoztatni akik elégedettek a nem törzskönyvezett, ismeretlen alomból származó kölykökkel.

2012. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Ilyent ***** válasza:
8%

Most akkor a szaporító az azért szaporító mert olcsón adja a kutyákat???

A tenyésztő meg azért tenyésztő mert drágán adja??? A törzskönyvet hagyjuk mert akinek van egy kis ismeretsége bármikor tud csináltatni.


Kérdező, neked mit beszél az ujjad??? Miért tenné tönkre a kutyáját??? És honnan szeditek ezeket a nevetséges hasznokat??? 10-20e Ft évente??? Tudtok számolni???


És ivartalanítani is ezért szoktátok a kutyáitokat mert így egy gondot levesztek magatokról. A 10-es válaszadóval egyet értek mert egy gazda figyeljen a kutyáira.

2012. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%
"Ilyent" és a hozzá hasonlóan értelmes emberek...nem tudtok szart se a kutyatartásról, az ivartalanításról, és a kutya szaporításáról, törzskönyvezéséről. Úgyhogy én a helyetekben inkább bekussolnék, mert csak magatok alatt vágjátok a fát a buta, ostoba kijelentéseitekkel.
2012. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Ilyent ***** válasza:
5%

Utolsó

Belőled biztosan sugárzik az értelem. Te most abban a hitben vagy hogy nevelsz egy kutyát vagy egy macskát meg elolvastál 1 könyvet az állattartásról és már tudsz mindent.

15 éve foglalkozom kutyákkal de azért nyugodtan kioktathatsz abban hogy mi hogyan működik.

De beleokoskodtál már akkor folytasd kélek. Mesélj nekem meg a többi tudatlan embernek a kutyatartásról, ivartalanításról, kutya szaporításáról, törzskönyvezéséről.

2012. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen persze. Pár kérdéssel lejjebb fejtetted ki, hogy az az ember, aki szeret annyira egy kutyát mint egy embert, vagy még jobban, az nem normális. Na, menj a francba. Itt papolsz a felelős állattartásról, máshova meg felháborító dolgokat írsz. Ellenzed az ivartalanítást, stb. Persze, biztos rohadtul értesz a kutyákhoz. Ja, egy kutyám van, könyveket olvastam róla százat, állatorvos az apám, kutyaiskolában vagyok minden hétvégén és még sorolhatnám. Jé, gondoltad volna, hogy kutyaiskolában beszélgetnek egymással a kutyab.uzi emberek? Csak mert szerinted aki túlzottan szereti a kutyáját, az nem képes az emberi kommunikációra. Hát lehet..de max veled nem képesek rá. Szánalmas ember lehetsz. Na ennyit erről, hiába írsz bármi választ erre, nem fogom elolvasni, szarok a véleményedre..:)
2012. okt. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Engem séta közben állítottak már meg párszor, hogy milyen szép a labikám (sárga ivartalanított kan), nekik meg van szukájuk... Nem szeretném e "kölcsönadni" pár órára...

Én csak ennyit mondtam nekik: Köszönjük a dicséretet, de sajnálom, ivartalanítva van. :)

2012. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Ilyent ***** válasza:
0%

Igen biztosan normálisak azok az emberek akik a kutyájukat többre becsüli mint saját rokonát.

Igen ellenzem de te csak azért nem mert ebből éltek. Vicces lenne ha a saját megélhetéseteket elleneznéd. És még te is azt írtad "túlzottan szereti a kutyáját" (túlzottan)

Én lennék szánalmas. Amikor te egy vitában sem tudsz helytállni??? Egypár ilyen emberel találkoztam a való életben is kihátráltok minden elől. Na ez a szánalmas.

2012. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!