Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak?

Milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem egy olyan kutya kellene amelyik egy olyan 40-50 kg,lehet vele sokat sportolni hétköznap kevesebbet (30 perc futás kb),de hétvégén sokat sportolnék vele (2,5 óra futás ,játék)Kutyasuliba is szeretném vinni (engedelmességi és örző-védő,ja és elején kutyaovi)

van otthon 2 pulink velük játszhatna..

Tehát fontos,hogy ne legyen agresszív fajta,szeretném ha őrizné a házat,játékos lenne,okos és hűséges.

Se ne legyen agresszív se ne legyen félős kutya...

Én óriás schnauzerre és briardra gondoltam... esetleg mást mit ajánlanátok?

16 évesen melyik kutyát ajánlanátok nekem??


2012. okt. 13. 16:24
 1/2 Jázi&Csenge ***** válasza:

Se a briard, se az óriás snaci nincs meg 40-50 kg. A snaci nem nagyon szeret más kutyákkal osztozkodni, hatalmas ereje és nagy területvédő ösztöne miatt. Viszont ha jól van nevelve ideális családi- és őrkutya lehet belőle. A briardról nem tudok sokat, csak hogy egy élénk, de fegyelmezett francia juhászkutya fajta. Itt van pár oldal róla a netről (nem merem lefogadni, hogy mindegyik hasznos és igaz dolgokat ír):

[link]

[link]

40-50 kg-ban nehéz sportos kutyát találni, amelyik jó örző-védő és jó családi kutya is, valamint egy 16 évesnek megfelel, de a snaci és a briard súlycsoportjában (kb. 30kg) lehet találni még ilyen fajtákat, például a sokoldalú, sokszínű belga juhászkutyákat:

-a malionist

-a tervuerent

-a groenendaelt

- és a laekenoist

Csak annyi a bibi, hogy őrző-védőzni leginkább csak a malival lehet, de mindegyik sportos, kitűnő családi kutya, gyönyörű, kedves, okos, intelligens, könnyen kezelhető, kitűnő családi kutya, általában szereti a kutya társait, játékos, mindig vidám, tele van pozitív energiákkal. Lehet velük több kutyás sportot is űzni: pl. agilityzni, dog dancingelni, obediencelni, frizbizni. Kitűnő nyomkövetők ezek a kutyák, főleg a malionis.

Őket nagyon ajánlanám! (Nj méretűek).

12/L

2012. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szia!

látom 12 éves lány vagy

mondtál pár jó infót köszi,de pár dolgot nem tudsz jól

belgák kisebbek mint németjucik egy 8-10 kgval

ja és óriás snaci van 45-50 kg is akár :)

briard az tényleg nincs meg... :)

2012. okt. 13. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!