Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos 6V-os nyakörv...

Elektromos 6V-os nyakörv ugatós kutyának? Nem tudom máshogy egyedül hagyni. Használna? Kínzás?

Figyelt kérdés

Igazából utolsó lehetőségként folyamodnék ehhez.. Páromhoz költöznék panelba, s oda vinném véglegesen a keverék ivartalanított kutyámat (staffordshire). Ahol eddig volt, sosem volt egyedül hagyva, s pont emiatt ha senki sincs otthon szeparációs problémái vannak.. Rettenetesen ugat, a szomszédokat az őrületbe kergetve.

Már volt a panelban kb. 3 hétig, de haza kellett vinnem anyámékhoz, mert rendszeresen kaptam a fenyegetést, hogy feljelentenek meg rám küldik a hatóságot, megmérgezik a kutyám, ha nem fogja be a pofáját, stb....:((( Nagyon nagy veszekedéseim voltak emiatt a szomszédokkal, de nekik is igazat adok.

A boltba sem lehet lemenni 5 percre, mert amint csukódik az ajtó, már ugat. A panelban van mellette egy kistestű szuka kutya, de nem "elég" az a társaság (hozzátenném, hogy anyukámnál is van egy társa, egy kan bichon havanese). Mindenképp ember kell mellé, és akkor a világ legjobb kutyája (amúgy menhelyes volt, kölyökként hoztam el, s mindig velem volt mindenhol)...


A legjobb dolog az életemben, amit valaha tettem, hogy őt elhoztam. Kívánni se tudnék jobb, okosabb, imádnivalóbb kutyát, mint ő. Az életem része, szörnyen érzem magam nélküle. Mindenképp szeretném magam mellett tudni, nem csak a ragaszkodás miatt, hanem le kell fogyasztanom (ez egy másik történet, röviden: mivel a mostani párommal jó ideje komolyabbra fordult a dolog, így sokkal kevesebb időt töltöttem otthon, inkább a páromnál voltam. A kutyám kevesebbet mozgott /anyum rövid sétákra vitte, mert hosszabb távokon nem bírt vele, s elhalmozták jutalomfalatokkal/).

Félek, hogy nem lenne-e túl fájdalmas módszer az elektromos nyakörv, nem lenne-e baja tőle?? A 6V nem tudom mekkora "csípést" ad, nem akarok neki rosszat. Viszont más lehetőséget nem látok.... :(


Próbáltam a vízipisztolyos-tettenéréses módszert, de nem igazán vált be (szereti a vizet), még ha citrommal "szagosítottam", akkor se értem el a célomat...


Egyéb ötlet?? Vagy legyen a nyakörv??


2012. okt. 15. 13:30
1 2
 11/18 sippara ***** válasza:

Nnnna basszus... így mindjárt más a leány fekvése....... azonnal beindul minden alkalommal, amikor egyedül hagyod? Ha esetleg tv/rádió menne, amíg nem vagytok otthon (nem tudom, próbáltátok-e már, de egy ismerős kutyánál bejött, hátha nálatok is nyerne)? Ha másik szobában vagytok zárt ajtó mögött, akkor is megy a pánik? Ha nem, esetleg ki lehetne próbálni valamiféle hangfelvételt (mármint mondjuk egy laptopról mehetne a hangotok zárt ajtó mögött, amíg egyedül van, hátha megnyugtatja).

Ha Te nem vagy ott, akkor is nyugtalanabb, vagy csak akkor megy a balhé, ha senki nincs a közelben?

2012. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anthonyahopkins ***** válasza:
4%
Ötös "Nagyonokos Hozzászóló"! Remélem, vissza is olvastad azt a tömény butaságot, amit írtál, és azt is remélem, hogy vagy annyira idióta, hogy még higgy is benne. De akkor idézlek: "Egyáltalán nem állatkínzás.." - Kezdted a mondandódat.. "Netán tilos- viszont nincs feljelentés, új gazdakeresés, hanem van békés együttélés." - ergó elismerjük, hogy "netán tilos" ez a dolog?! Neked hogyan esne, ha beülsz az iskolapadba (ne haragudj, de több évet nem nézek ki belőled), a tanár kérdez, te megszólalsz, és egy hatvoltos valami megrázza a nyakadat. A kutya azért kutya, hogy ugasson, jelezzen. Természetesen ha a szomszédoknak ezzel baja van, akkor nevelni kéne azt az állatot, nem egyből a legrosszabb megoldást bevetni. De nem az én kutyám. Viszont csak sajnálni tudom. Kérdező! Te pedig nyugtassad csak a lelkiismereted ezekkel a buta hozzászólásokkal, hogy nem állatkínzás, amit csinálsz.
2012. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha a szobából ki van csukva ahol mi vagyunk, akkor lefekszik az ajtó elé, és szívszaggató nyüszítést rendez...


Kedves utolsó. Nem tudom olvastad-e, hogy többféle praktikát kipróbáltam - eredmény nélkül... Ha a nyakörvet árusítják, nem hinném hogy tilos, különben nem lehetne forgalomba hozni...

És azt is olvashattad, hogy csak legvégső esetben használnám. Eddig semmi nem működött. Ha ez marad, ki fogom próbálni.


Igen a kutya szerintem is arra van, hogy ugasson. De próbáld ezt megmagyarázni a szomszédoknak - engem ugyan nem zavar, de őket igen, érthető is.

Megírtam, hogy a kutya milyen körülmények között került hozzám, verték kölyökként. Sok idő kellett, mire megbízott bennem, és hallgatott rám, elfogadott vezérének és nem támadott., harapott ahol csak ért Rengeteg munkám van ebben a kutyában, szerintem érthető, ha feltétel nélkül ragaszkodik hozzám, és pánikba esik, ha nincs mellette a gazdi (vagy más). De nem lehet itthon valaki a nap 24 órájában, én is dolgozom, párom is.

És úgy gondolom, a kutya egészsége előrébb való, mint bármi más - és itt nem csak arról van szó, hogy azt szeretném, hogy mellettem legyen, hanem SÚLYFELESLEGE VAN a kutyámnak, és le KELL fogynia. Ehhez pedig az szükséges, hogy itt legyen, velem és ÉN, a gazdi sokszor megmozgassam, hosszú sétákra vigyem, fizikailag és agyilag is lefárasszam.

Hagyhatnám otthon, és akkor a kedves utolsó válaszoló is megnyugodhatna, de előbb-utóbb baja lenne az ebnek. Nem járok, és nem is tudnék annyit már hazajárni anyámékhoz, hogy kellő figyelmet szenteljek ennek a problémának.


Nekem is jobb lenne, ha nem kéne a nyakörvet használni. Ezért kérdezem, ki mit ismer, tud.

2012. okt. 15. 20:55
 14/18 sippara ***** válasza:
Meg kéne próbálkoznod egy kiképzővel esetleg, nagyon sokan kimennek ingyen és bérmentve megnézni. Vagy megpróbálhatnád új parancsként betanítani a csendet, és amikor már stabilan megy, megpróbálkozni egy ajtón keresztül és kis lépésekben tovább egészen az otthon hagyásig. A hiszti vég nélküli? Mármint nincs az az Isten, hogy abbahagyja egy idő után?
2012. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 ellenvetes válasza:

a Kérdezőnek: egyet kell értenem antonyahopkins-szal, szerintem sem megoldás az elektrosokk-terápia - lehet, hogy az okosok azt mondják, hogy ez "nem fáj a kutyának", meg a többi boldogságos bullshit, de szerintem is állatkínzás az ilyen nyakörv. Tény, hogy a staffordshire mozgásigényes, hovatovább gazdafüggő (apáméknak is staffordshire blökije van), szüksége van némi térre, de ettől még lehetne lakásban is tartani. Elhiszem, hogy sok lehetőséget végigzongoráztatok, de öreg kutya is tanulhat újat. Akárcsak egy gyerekhez, a kutyához is rengeteg türelem kell, muszáj megtanítani neki, hogy nem örökre mentek el. Az egy pozitívum, hogy még egy kutya van ott, némi csökönyös kitartással rá tudjátok szoktatni, hogy csendben legyen és legfeljebb a postást/házinénit/nav-ellenőrt ugassa meg, ha elmegy az ajtó előtt :)). Ha a szüleid kertes házban laknak, kezdetben talán próbáljátok meg náluk az "oktatást".

Néhány válaszolónak: volt egy kutyám, én is voltam hasonló helyzetben - kertes házból lakásba költözött a kutya, hangos volt, fenyegetőztek a szomszédok -, sikerült leszoktatni a folyamatos zajongásról. Aki nem volt még hasonló helyzetben, ne koptassa fölöslegesen a klaviatúrát. Aki meg először azt állítja, hogy nem állatkínzás az a bizonyos nyakörv, aztán meg azt írja, hogy "netán tilos", az gondolja meg, hogy miket ír, mielőtt saját magát keveri ellentmondásba. Egy házikedvenc nem csak dísznek van ott, hanem gyakorlatilag családtag, olyan kell legyen, mint a gyereked/kistesód.

Továbbá: nem akarok senkit inspirálni, de aki megfenyeget, hogy valaki megfenyeget, hogy megmérgezi valakidet (ideértve a háziállatot is), már bűncselekményt követ el. Igen, a fenyegetés bűncselekmény!

2012. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A szomszédok elmondása alapján állandó az ugatás, szünet nélküli (azért én nem hinném, hogy a kutya 8 órán át ugatna egyfolytában....). Az tény, hogy ha zajt hall a lépcsőházból, megy ugatni, de ez természetes ösztön. Egyszer kell rászólni vagy csak pisszegni, és abbahagyja.

Elvileg ismeri a "Csend" parancsszót, ha az ujjamat a szám elé teszem, akkor is abbahagyja az ugatást. De ez csak akkor működik, ha van kontaktus, úgy értem lát engem. Ajtón át nem megy.


Lehet én próbálkoztam rossz helyeken, vagy kevés alkalommal, de anno én két kiképzőt kerestem meg. Egyik se vállalta, hogy házhoz jön (anélkül nem működik...), csak elég durván plussz pénzért, egyébként meg menjek ki jóóó messzire (egyik azt hiszem Rákoskeresztúr volt) és foglalkozik a kutyával. A másik csak fix időpontokban tudná tanítani, mert neki is sok a munka. Na ezzel sajnos az volt a baj, hogy nekem minden héten más a beosztásom, és nem tudom megbeszélni a főnökséggel (hiába próbáltam), hogy a héten a szabadnapom legyen fix - sajnos nem lehet.

Ha valaki ismer JÓ kiképzőt, várom az elérhetőségeket, nekem ez a kettő letörte a lelkesedésem.


Köszönöm az utolsó válaszoló hozzászólását..:)

A kutyám nem kertesben lakik, szintén lakásban van tartva csak édesanyáméknál (picit nagyobb a lakás, ~100nm). Kertben csak Balcsin szokott lenni, na de ott aztán senkit sem zavar, ha ugat/és vagy házat őriz.

Itt az a baj, hogy a szomszédok az emeleten sajnos idősebbek, velük nem lehet megértetni, hogy a kutya miért ugat, sőt ők még délután az udvaron játszó gyerekekre is rákiabálnak, hogy már pedig ők aludni akarnak és kuss legyen... :-/ Aki fenyegetőzik, az az alattunk lakó család (eleve utáljuk egymást, ez csak olaj a tűzre). Szerinte a társasház folyosóján is miattunk volt bogár (hozzáteszem, hogy egyszer történt meg, hogy EGY darab, hétköznapi büdösbogárról volt szó, ami a kertből mászhatott be, de ránk lett fogva és a közös képviselet is ki lett hívva... :D úristen), mert nekünk vannak állataink (madár, kutya, gekkó)....


Annyira oda van értem a kutya, annyira velem akar lenni folyamatosan, hogy ha leülök a fotelbe, egyből felugrik hozzám és lefekszik az ölembe (egy kb. 25 kg-os kutyáról van szó)..

És tudom hogy nem a legjobb, de velem is alszik egy ágyban... (a "menetrend": lefekszem tévézni, felugrik a kutya, szorosan hozzám bújik, minél nagyobb testfelülettel... amikor elalszom, még egy darabig velem marad, aztán leugrik és a fotelben-kanapén alszik tovább. Hajnalban-reggel ugrik fel megint, és ébredésig velem marad, aztán iszonyatos örömugrálást meg nyalit rendez, ha felébredtem, hozza az ajándékokat (zokni, plüss, csont, stb..)

Mindenhova követ, még a wc-nél is megvár... De mindenhova, mindenhonnan én lépek ki/be elsőként. Sosem tolakszik elém...

Annyira sajnálom szerencsétlent, szerintem is borzasztó a nyakörv, attól is félek, hogy emiatt teljesen leszokik az ugatásról (pedig annyira "szép" hangja van, én imádom)...


Azt nem mondtam, de egyébként is egy iszonyatosan beszédes kutyáról van szó. Mindenért magyaráz, olyan kölyökkutyásan nyafog, vinnyog. Ha szeretne valamit, ha játszani hív és közben is, amikor ébreszt (az egy külön show.. :D, majd teszek fel videót), szóval mindig beszélget velem. Iszonyatosan okos, ezt többen mondták (még idegenek is).. Kb. 20-25 parancsot tud, megkülönböztet tárgyakat, egy trükk kb. 20-30 perc és már tudja.

Csak ez a szorongásos ugatás ne lenne.. :(

2012. okt. 17. 09:53
 17/18 sippara ***** válasza:
Dolgozni kéne rajta, hogy menjen csak parancsszóra a csend. Ha elektromos és citromos nyakörv, csak létezik egy hangos változat is, felveszed a hangod, és ahányszor ugat, a nyakörv "kiadja a parancsot". Hülye ötlet, de ha velem/velünk lenne ilyen, én errefelé indulnék az elektromos nyakörv előtt.
2012. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

ötös vagyok... anthonyahopkins te teljsen zizi vagy, mondd? :D

az a több év, amit te nyilván rám versz az iskolapadban sem fogalmazni, sem értelmezni nem tanított meg, így nem tépem a szám.

kezeltesd magad, hülyegyerek :) remélem ez eljut a te agyadig is.

2012. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!