Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyának melyiket inkább?...

Munkakutyának melyiket inkább? Rottweiler vagy Dobermann?

Figyelt kérdés
Mostanában erősen fontolgatom, hogy szeretnék komolyabban is foglalkozni a kutyázással, őrző-védő, engedelmes, nyomkövetés érdekel. Erre a célra szeretnék majd egy kölyökkutyát, régóta olvasgatok a kutyafajták után, és ezt a 2 fajtát találom leginkább hozzám illőnek. Milyen szempontok miatt lenne érdemes az egyiket, és milyen szempontok miatt a másikat választani? Lakáskutya lesz, napi kb. 2 óra foglalkozással plusz tanítás, munka. Ha esetleg más fajtát ajánlotok, az is érdekel, de német juhászt ne.
2012. okt. 15. 16:36
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
35%
Én dobermannt választanék a kettő közül, az itthoni tenyésztők közt is van azért 1-2akiktől lehet jó minőségű kölyköt venni munkára. Én is gondolkozom ebben a fajtában, ha emellett teszem le a voksom akkor én a King of Darkness kennelből szeretnék mindenképp kutyát. De nálam még a boxer és az óriás schnauzer, esetleg a mali is benne van a pakliban, még van 2-3évem eldönteni a dolgot, most a jelenlegi kutyámmal alapozunk.
2012. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de én úgy gondolom, a kutyák 95 %-át lehet lakásban tartani, megfelelő fárasztással persze. A huskym is remekül elvan lakásban, ezért ez nem szempont. Kölyökkorától kezdve hordani fogom oviba, majd suliba, az sem baj, ha kicsit nehezebb eset, negyedik kutyám lesz, úgy érzem, képes vagyok megbirkózni a feladattal, csak szeressen dolgozni és pörögjön:)
2012. okt. 15. 18:13
 13/36 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is olyan 2 éves távlatú a dolog, először szeretnék két tökéletes kutyát és ideiglenesezni, majd csak utána bevállalni egy harmadik kölyköt.
2012. okt. 15. 18:14
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

a beauceron sem sokkal aktívabb, mint a dobi, viszont jobban bírja a kinti időjárást télen ;)

kifejezetten jól disztingváló fajtának ismerem (a boszikat), tehát akkor pörögnek amikor kell, de teljesen normálisan elvannak akár lakásban is, munka hijján sem pörögnek túl.

2012. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%

Én dobbermant nem tartanék lakásban. Szerintem ahhoz túlságosan eleven. Nem tudom mennyire igaz, vagy sem, de idős korukra mentálisan megkergülnek. A rotiról viszont abszolút nem tudok mit mondani.

Argentin dogon nem gondolkoztál? Kemény kézzel kell fogni őket, de megfelelő tanítás, szocializálás mellett, sok mindenre ki lehet képezni őket, és nem mellékesen jól bírják a strapát. Igaz egészségügyi problémáik nekik is lehetnek, gondolok itt étel allergiára, ami a leggyakoribb náluk.

2012. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Argentin dog egyáltalán nem tetszik, mozgatni meg nem a lakásban vagy az udvaron kell a kutyát. Huskym gond nélkül lefut 15-20 km-t, másik kutyám is tud pörögni, ha munka van, de lakásban szépen pihennek. Gondolkodom, és a rotti egyre szimpatikusabb, már csak a küllemével kéne megbarátkoznom:)
2012. okt. 15. 20:26
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Dobermannt azért nem választanak sokan, mert a képzésük sokszor fárasztó, és időigényes. nem az alázatosabb fajták közé tartozik, gondolkodik, és kombinál, ha megsértődik esetenként előfordul, hogy ott hagy a fenébe. ha türelmes vagy, és tudod kezelni a f@szságait, akkor nagyon fogod szeretni, mert emellett egy nagyon jó fej kutya. A gazdát, a családot imádja, szó szerint egész nap az ember fenekében van. Olyan helyről válassz kiskutyát, ahol a szülők is dolgoznak, és ne videot meg fényképeket nézegess, hanem élőben lásd. jó mondjuk külföldi fedeztetésnél ez nem mindig kivitelezhető, de az anyakutyából, és a viselkedéséből nagyon sok mindent le lehet szűrni, hisz ő neveli a kölyköket. Látogass el az alomba legalább 2-szer, és tölts el több időt, akkor már nagyjából tudni fogod melyik kiskutya illik hozzád, melyik az amelyik az elképzeléseidnek a legjobban megfelel. Viszont van egy nagyon fontos dolog a munkakutyákkal kapcsolatban. a kutyaoviba minimális idő, épp csak szocializációs céllal, azt kell megszoknia , hogy az emberrel játsszon, vagyis veled. ha mindig bandázik, akkor sokkal nehezebben fogod tudni képezni.
2012. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Hovarju ***** válasza:

A két fajta közül és a rotit választanám.

Esetleg megnézhetnéd a Briardot is. Szerintem ők is alkalmasak munkakutyának, bár nem tudom mennyi időd és kedved lenne a szőre karbantartásához.

2012. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
csalódni fogsz sajnos ha rotit válaszatsz:(
2012. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Milyen szempontok alapján gondolod, hogy csalódni fogok?
2012. okt. 15. 20:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!