Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyának melyiket inkább?...

Munkakutyának melyiket inkább? Rottweiler vagy Dobermann?

Figyelt kérdés
Mostanában erősen fontolgatom, hogy szeretnék komolyabban is foglalkozni a kutyázással, őrző-védő, engedelmes, nyomkövetés érdekel. Erre a célra szeretnék majd egy kölyökkutyát, régóta olvasgatok a kutyafajták után, és ezt a 2 fajtát találom leginkább hozzám illőnek. Milyen szempontok miatt lenne érdemes az egyiket, és milyen szempontok miatt a másikat választani? Lakáskutya lesz, napi kb. 2 óra foglalkozással plusz tanítás, munka. Ha esetleg más fajtát ajánlotok, az is érdekel, de német juhászt ne.
2012. okt. 15. 16:36
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
mert amiket az utóbbi időben láttam, sajnos csapnivaló a teljesitményük. Némelyeket ugy kell felpecerészni a karra:(
2012. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Nálunk a suliban most így hirtelen összeszámolva 6 roti van, de valami baromi ügyesek, persze laikus szemmel nem látom olyan jól.
2012. okt. 15. 20:55
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

Tudom nem a kutya fajtája határozza ezt meg, de a szomszédban két hónapja támadta meg a gyereküket ( 7 éves) a két doberman. A kutyák kb 4 évesek. Nem ismerem a pontos körülményeket, hogy a gyerek váltotta-e ki a támadást. De szerintem ez semmilyen kutyának sem megengedhető viselkedés!

Még egyszer mondom hogy tudom azt is, hogy ezt akár egy német juhász is megcsinálhatta volna, vagy egy westie, de számomra a két minta kutya és a fajtájuk (mert tényleg jól képzettek voltak) a hitelüket vesztették.

2012. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezeket a rémtörténeteket! Ez NEM FAJTAFÜGGŐ! Magyar vizsla és foxi, meg labrador is támadott már gyerekre! Ja hogy az nem volt a főkuszban? Naná, mert a dobermann, rottweiler és a németjuhász sokkal vérengzősebben hangzik! Aki ilyen sztorik miatt visszariad egy-egy fajtától, az NEM ÉRT a kutyákhoz!

Kérdező! MUNKAVONALAS ROTIT innen vegyél és nem fogsz csalódni, 30 éve foglalkoznak a fajtával. De ha megnézed a z oldalukat és belemerülsz, rájössz, miért mások, mint a többi tenyésztő!

[link]

2012. okt. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Ja! És a cane corso????? Szóba jöhet?
2012. okt. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

23/25 Időpont tegnap 22:53


uh, ez kemény. gondolom akkor meg is halt a gyerek??? Miért nem volt a hiradóban????


Vagy ez is az orosz mese a zsigulikról??? :)))) A dobermann egy eléggé ugrálós fajta,, véleméynem szerint ráugrottak a gyerkőcre, aki felborult. És ebből alakult a megtámadta.....

2012. okt. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Jó, az ilyen megtámadós történeteken max. röhögni tudok. Hogy az én kutyáim soha senkit nem fognak megtámadni (ha csak nincs valami rejtett idegi problémája), arra a nyakamat teszem. Mindenki úgy neveli a kutyáját, ha valaki úgy bevállal dobit vagy akármilyen kutyát, hogy nem tudja lefárasztani és megnevelni és segítséges sem kér, az vessen magára. Úgyhogy rám aztán nem lehet az ilyen történetekkel hatni (kiskoromban engem is megharapott a saját kutyánk, mert anyámék b-sztak foglalkozni vele, mégsem lettem kutyautáló, sőt).
2012. okt. 16. 07:25
 28/36 A kérdező kommentje:
Cane Corso is tetszik, legalábbis külsőre, de sokat nem tudok róluk, és élőben még nem találkoztam eggyel sem.
2012. okt. 16. 07:27
 29/36 anonim ***** válasza:
Bújós mackók, a családot imádják, a gyerekeket méginkább, bébiszitternek is hívják őket, viszont rettenthetetlenek idegennel szemben.
2012. okt. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nagyon gáz, hogy ilyen határozatlan vagyok, de tényleg, annyi csodálatos fajta van, és annyira nem specifikusak az igényeim. Neked cane-d van? Esetleg tudnál pár kérdésre válaszolni velük kapcsolatban?
2012. okt. 16. 14:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!