Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudja vki h mit jelenthet ha...

Tudja vki h mit jelenthet ha a kiskutya hasfalán dudorokat tapintok különböző helyeken, mintha hurkás lenne a hasa? És néha olyan mintha mozogna

Figyelt kérdés
Két hete vettünk egy bolognese kutyust, egy nagyon elhanyagolt környezetből, megsajnáltuk, segíteni akartunk rajta. Rendbe tettem, kapott vitaminokat, féreghajtót. Sajnos elég nagy férgek távoztak belőle. Bár a tenyésztő szerint volt féreghajtva (amit én nem hiszek) és most már szépen rendbe jött, de ha hanyatt fekszik és simogatom, a hasfalán dudorokat lehet különböző helyeken kitapintani, és ahogy lélegzik, olyan mintha mozognának. Arra gondolok h lehet h ennyire férges még? Adjak neki újra féreghajtót? Ilyet még egyetlen kutyánál sem tapasztaltam
2012. okt. 16. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Irány az orvos azonnal, mert bőrférgek is lehetnek!

www.mancsok.hu

Itt találsz erről bővebben információt!

2012. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Lehet féreg, annak ellenére hogy kapott féreghajtót. Az én szukám vemhesség előtt féregtelenítve lett, aztán a kicsiket is féreghajtóztam többször is, és mégsem ürült ki az összes féreg és ezt csak akkor vettem észre, amikor az egyik kicsit már elvitték. Azonnal vittem neki újabb adag féreghajtót. Nagyon makacs féreg volt, végül egy speciális féreghajtó segített, Triantelm volt a neve.


Ettől függetlenül sokan valóban iszonyat férgesen adják tovább a kicsiket, kolléganőm kiskutyája majdnem belepusztult, valami 70-100 közti számú féreg ürült ki belőle, vagy még ennél is több.

2012. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Várom az orvost,de a telefonban azt mondta,h az is lehet h annyira vékonya a bőre,h a beleit lehet tapintani és annak a mozgását érzem.
2012. okt. 17. 12:35
 14/14 Hovarju ***** válasza:

Azok valószínűleg a belei.

Amikor az én kutyám kb.9 hetes volt megetettem száraz kajával (teljesen szárazon, mert csak utána olvastam el, hogy be kellett volna áztatni). Szóval megevett egy jó nagy adagot és kidőlt aludni. A ő pocakja is ilyen volt, amíg emésztett.

Én is aggódtam érte, de szerencsére semmi baja nem lett.

felébredt, kaksizott egy nagyot és semmi baja sem volt.

2012. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!