Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapni fogok egy kiskutyát, és...

Timido kérdése:

Kapni fogok egy kiskutyát, és felszeretném majd engedni az ágyra, de én akarok lenni a falkavezér. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

beagle lesz, kislány, 9 hetesen kapom majd meg.

Fel szeretném majd engedni az ágyra. Hogyan viselkedjek, hogy én legyek a falkavezér?

Etetésnél csak utánam kapjon enni? és mikor ne figyeljek rá? Mikor játszhatok majd vele? és hogyan?

Attól hogy az ágyamba engedem, lehetek én a falkavezér, nem?

18 éves vagyok és lány


2010. máj. 10. 23:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
ne engedd fel az ágyra, az életben többé le nem szoktatod
2010. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

az én bentikutyusom nagyon is tudja, hogy ki a vezér kettőnk közül :D pedig nem részesült különös bánásmódban :)

az ágyamban alszik, de ha ráparancsolok, akkor lemegy és engedelmes :) egyszerűen csak néha majd parancsolj rá és kész. Ne adj neki a kajádból :) és a kezedből sem. Dobd a földre, vagy a tálcába

2010. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Meg fogod szívni, amint pasid lesz... Tapasztalatból beszélek.
2010. máj. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Az igaz hogy ha pasid lesz meg fogod szívni főleg ha a kutya annyira ragaszkodni fog hozzá hogy féltékeny lesz a pasidra és ha ráparancsolsz akkor se megy majd le az ágyból. Egy csomó pasi amúgy se szeret állatal aludni. Amúgy szerintem nem jó dolog ha felengeded az ágyba mert nem egészséges ha szőrös az a hely ahol alszol. Akármiylen rövid is a kutya szőre az ágyad szőrös lesz és kutyaszagú. Nekem volt egy palotapincsi kutyám, amikor kicsi volt az első nap amikor emgkaptam anyira ugatott hogy megsajnáltam és beraktam az ágyamba, aztán ki se tudtam többet tenni. Volt neki külön kis kosara, abban elaludt szépen reggel meg mindig arra keltem hogy ott fekszik mellettem. Szóval ha megparancsolod neki hogy menjen le akkor lehet hogy le fog menni de amikor te nem vagy ott vagy nem figyelsz eléggé esetleg alszol akkor ugyan úgy felmegy majd az ágyra. Szeritnem inkább vegyél neki egy kényelmes kutyaágyat és az legyen az ő helye,abban aludjon. Így lesz egy oylan hely amit a magáénak tudhat.:)
2010. máj. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Én imádtam a kutyámmal aludni.

Az én esetemben azért nem volt gond a pasival, mert amikor pasi lett, az egyszemélyes ágyat kétszemélyesre cseréltük és oda kezdettől nem engedtem fel. Viszont volt egy jó vastag szivacs, és azon aludt a kutyim, én meg gyakran mellé másztam, mert sokkal jobb volt vele aludni, mint a pasimmal, aki még csak át se ölelt álmomban. Meg nem is szerettem azt a srácot igazán. A lényeg, hogy mikor szétmentünk, elvből nem engedtem be a kutyát az ágyba, inkább lent aludtam a szivacson, mert arra gondoltam, ha lesz újra barátom, ebből baj lenne. Ez nagyon bevált. Sok év múlva lett barátom, de ez már más, nagy szerelem, összebújva alszunk el már 2,5 éve, Vele sosem merném megtenni, hogy lemászok mellőle a kutya mellé, mert tudom hogy megaláznám vele, de nincs is ilyen igényem, vagyis van amikor nincs itthon, néha nap közben titokban szundítok a szivacson a kutyimmal, de ezt tényleg csak ha tiszta a levegő, mert barátom nem helyesli, ahogy azt se hogy puszilgatom, szóval jobb a békesség, kutyival alszom amikor nem látja, én azt mondom, voltak nehéz pillanataim, de megérte kompromisszumot hozni, mert amúgy nagyon szereti a kutyámat a párom, csak neki már sok lenne az, hogy a kutyával egy ágyban, stb.

2010. máj. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%
Én nem engedném fel az ágyra,mert ha egyszer odaszokik nem könnyű leparancsolni onnan(tapasztalat),de lehet kutyája válogatja...
2010. máj. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 tetro ***** válasza:
100%
nekem egy macskám van meg egy francia bulldogom. feljöhetnek az ágyra ha nagyon akarnak, időnként velem is alsznak. ha viszont olyan barátnőm van vagy csak valaki van... mindegy, szóval van hogy nem jöhetnek be az ágyba. de olyankor nem is jönnek. tudják, hogy én vagyok a falkavezér. szerintem onnan hogy... egy bulldogról beszélünk az egyetlen lény ami megszeppentebben tudni nézni nála az a macskám :D
2010. máj. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%
nevelni kell, mint egy gyereket :) egyébként egyszerű...sose engedj neki! ha valami rosszat csinál, büntesd meg, de ne fél órával utána, mert akkor már nem fogja tudni, h miért kapta a büntetést, ott és akkor szidd le mérgesen és mond, h "nem szabad, rossz kutya"...egy idő után már tudni fogja, h ez mit jelent....hogyha valamit jól csinál, akkor ugyanez, csak jutalmazással...ha valamit ügyesen csinál, simogasd meg, "jó kutya, ügyes kutya" esetleg jutalomfalatka és széles mosoly...merthogy a kutyák is tudják, mit jelent az emberi mosoly :) és tényleg sose engedj neki...ha olyasmit csinál, amit nem szabad, akkor addig kell hajtani a magadét, amíg meg nem tanulja, mert különben a fejedre nő, ha engedékeny vagy
2010. máj. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
a kutyusunk (máltai selymünk)álandoan fejön az ágyamra de csak az enyémre mert anyu utálja ha fejön és nálunk (ha a falkavezert ugy érted) mindig rám halgat pl ha mondom hogy jöjjön fel feljön ha azt mondom neki hogy ül akor ül másra nem is naon halgat.csak egy jó tanács ne legyen elöl semmi ami rágható mert mindent megrág (amikor kölyök volt se egy zokni se egy harisnya nem volt)
2010. máj. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sem kellene felengedned...


Sok mindent írtak előttem, nem szeretném megismételni, viszont az kimaradt, hogy a "kutya sem egy tiszta állat", őt nem lehet megfürdetni nap mint nap - nem is szabad, és ha belegondolsz hogy szokta magát nyalogatni az alfelén is, szerintem utána nem is fogod engedni, hogy megnyalja az arcodat, vagy hogy az ágyadba aludjon...meg tudod, kimegy /leviszed, beletapicskol más kutya ürülékébe, és úgy megy bele az ágyadba...hát...elgondolkodtató, nem?

2010. máj. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!