Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kínzás lenne neki?

Nagy kínzás lenne neki?

Figyelt kérdés

Voltam most a párommal a Less Nándor emléktúrán a bükkben. Nagyon sokan vitték a kutyájukat, és úgy érzetem, az enyémnek is ott kellene lennie.

Csak az a probléma, hogy az én mudimat nem lehet autóba tenni. Nyálzik, remeg, hány, maga alá pisil kölyök kora óta. Az előző kutyám se bírta a kocsit, de az azelőtti meg imádta.


Érdemes lenne begyógyszerezni (van kutyáknak hányás elleni tabletta, enyhe nyugtató), vagy nem lenne ez önzés? Mert én azt akarom, hogy jöjjön velem, de neki nem is lenne jó?


Nem arról van szó, hogy fél a kocsiban, hanem nem bírja, mint sok ember.


Nem tudok dönteni. Jövőre jó lenne vinni, meg kivihetnénk a Tisza partra is szaladni..



Az nem segít, ha nem adok neki enni, akár a beléből is visszahányja az előző napit (volt már rá példa, mondta is a doki, hogy az nehéz lehetett...é


2012. okt. 21. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem nagy kínzás. Viszont ezeknek a gyógyszereknek a hatását nem ismerem, járj utána, meddig lenne kómásabb stb. Lehet odavágná az egész túrát, akkor viszont nincs értelme!
2012. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hát ez az! mondjuk előző nap mennénk oda. De nem is ez a lényeg, mert az egy évben csak egyszer van. Hanem olyan jó lenne elvinni magunkkal, ha megyünk ide-oda.

De neki ez nagyon nem lenne jó!


Esetleg valaki írhatna, akinek szintén ilyen a kutyája, hogy hogyan oldja meg!

2012. okt. 21. 09:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg beleszoktatni egy boxba. Ha már jól érzi magát benne akkor emeld fel párszor minnél kevésbé inogjon úgy. Addig amíg nem lesz nyugpdt akkor is ez 1-2-3 hét.

Utána be lehet rakni az autóba. 3-5-10 perc autózás ami 1-2 hétig legyen fokozatosan emelkedve. Ha jól megy akkor mehettek is kirándulni :) Annyi hogy minél óvatosabban vezess. Kanyarokban nagyon lassan fekvőrendőrnél vagy ha szar az út akkor akár 20al is mehetsz.. Ne érdekeljenek a többiek a lényeg hogy a kutya ne érezze rosszul magát.

2012. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Másnapra már egész biztos kimegy a hatása :)

Próbáld meg, amit az előző írt, de ha netán nem sikerülne, én így elvinném.

2012. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
én elmennék a legközelebbi állatorvoshoz és kikérném a véleményét
2012. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A boxos megoldás jó ötlet én is ezt javasolnám első körben. Ilyen nyugtató készítményt meg elvileg nyugodt szívvel adhatsz neki, nemrég mikor voltam állatorvosnál épp ő javasolt egy ilyen készítményt az egyik gazdinak. A lényeg az, hogy semmiképp se humán tablettát akarj neki adni, hanem olyat amit az állatpatikában/állatorvosnál/állatod boltban veszel és direkt kutyáknak van. kitalálva, vagy esetleg
2012. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mecse ***** válasza:
86%

A mi mudink is ugyanilyen! Kicsi kora óta ez van, kocsiban és boxban egyaránt, senkivel nem találkoztam akinek ugyanilyen gondja lett volna a kutyájával, furi hogy pont egy másik mudi-gazdi küzd ugyanezzel!


Mi is akarnánk vinni magunkkal autóban de úgy érezzük hogy kínzás neki, teljesen legyengül tőle, remeg, azonnal elkezd ásítozni ahogy beteszi a lábát a kocsiba, hányik, és annyi nyálat folyat ki magából ami eszméletlen mennyiség, mindent átáztat a láthatáron. Utána meg amikor kiszáll az autóból nem győz inni.


Teljesen egészséges állat egyébként.


Mi is próbáltuk hogy nem adtunk neki enni, nem segít, epét hányik akkor, a nyálzás pedig ugyanolyan mértékű. Próbáltuk hogy ne láthasson ki az ablakon az autóból hátha attól van gondja, az sem segített.


A furi az, hogy már kölyökkorától ez van (tenyésztőtől hazafelé már hányt), boxban sem lehet vinni kézben sem, mert attól is elkezd nyáladzani és hányik... Próbáltunk fokozatosan box-emelést mindennap egy picit hosszabban, de ahogy elkezdek sétálni vele és érzi hogy mozgatva van (akkor is ha 2 kézzel fogom hogy ne imbolyogjon), azonnal hány :(


Próbáltuk fokozatosan szoktatni a kocsihoz úgy hogy egy nap 5-10 percet autóztunk vele, aztán növeltük volna a távot, de nem "szokta meg", nem lett jobb egy hétnyi 5-perces autókázás után sem, így végül nem bírtuk nézni és feladtuk mert látszott hogy utálja az egészet.


Sajnálom hogy nem tudok segítség lenni, engem is nagyon érdekelne mit lehet ezzel kezdeni, mert én meg az erősebb gyógyszerektől ódzkodom eléggé. A gyenge hányáscsillapító amire az orvos azt mondta hogy kb. olyan gyenguska mint a B6 az embereknek, semmit nem ért :(

2012. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Catz ***** válasza:
Nekem egy vizsla-terrier keverékem hány állandóan be a kocsiba, meg ezerrel folyatja a nyálát.. Mi azért megyünk le egy nappal hamarabb, ha versenyre megyünk, hoygy ki ttudja pihenni a sstresszt. Viszont az az érdekes, hogy hazafelé, amikor már elvan fáradva, akkor bealszik és semmi baja nincsen.
2012. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóhoz egy kérdés.

Nem lenne egyszerűbb odafelé is lefárasztani ? :)

2012. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Catz ***** válasza:
De, le is szoktuk :D De akkor is látszik rajta, hogy rühelli :D
2012. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!