Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha tavasszal kap chipet...

Baj, ha tavasszal kap chipet a kutyám?

Figyelt kérdés

Januártól kötelező lesz a chip minden kutyának. Van egy 7 éves kutyám, és azt terveztünk, hogy tavasszal kap chipet. Azért tavasszal, mert az állatorvosunk akkor szokott a mi környékünkre jönni beoltatni a kutyákat veszettség ellen, és azt gondoltunk, hogy az oltás mellett megkaphatná a chipet. Szerintetek, ez jó ötlet? Nem fognak megbüntetni vagy elkobozni a kutyámat? Nemrég olvastam a hírekben, hogy, ha nincs bechipezve a kutya, elkobozhatják, vagy csak ezzel ijesztgetnek?


Jó lenne tudni!



2012. okt. 25. 11:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Miért olyan baromi nehéz felhívni és meadatni most? Nem azt kell megvárni, míg a hegy jön Mohamedhez....
2012. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8%

szia!


Az enyémet augusztusban kell oltani veszettség ellen, mert téli kiskutya volt, és így jött ki. Ő majd jövő augusztusban kap chipet az oltás előtt. Addig úgysem kell neki veszettség-oltás.

2012. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Ha januártól 1-től kötelező akkor már 2.án is büntethetnek érte.. Ti melyik országba éltek ahol elnéznek hónapokat? A kötelező azt jelenti hogy mindenképpen kell nem azt hogy ha lehet csipeltesd minél előbb.
2012. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:

Sajnos ez Magyarország. Ha valamiből lehet pénzt beszedni akkor azt be is hajtják mindenképpen.

Szerintem nem fogja meghatni őket az ötleted, meg hiába magyarázkodsz nekik ha esetleg kiderül, kaján mosollyal az arcukon fognak megbüntetni.

2012. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jönnének házhoz ellenőrizni..amúgy is csak veszettség-oltás előtt ellenőrzik. Az enyém nem tud elszökni, így az a veszély nem fenyeget. Ráér augusztusban. Amúgy kérdeztem az idei oltáskor az orvost, ő sem nagyon sietett beadni...
2012. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

2013 január 1-től ,már kötelező!

tehát adasd be most!

vagy vállald a következményeket. vagy lesznek, vagy nem !

( most tavasszal miért nem adattad be, hiszen a kötelező védőoltást is be kell adatni)

2012. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
már írtam, hogy az enyém augusztusban kapja a veszettségit, nem tavasszal..
2012. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

kérdező: nem szenved hátrányt a kutyád, nyugi, ha csak tavasszal adatod be. Nem tudom, mit gondolnak itt egyesek, hogy azért, mert kötelező, már január elsején rohanok adatni befelé. Persze, majd a 85 éves nagyapám is rohanni fog...azt megnézném.

Bőven ráér oltáskor. Az a lényeg, hogy be kell adatni 2013-ban.

Senki nem fog hozzád becsengetni, és elkobozni a kutyádat.


Akkor van gebasz, ha oltás kell neki, és nem adatod be a chipet, vagy megharap valakit, megszökik stb.. De ha ez a veszély nem fenyeget, (mint nálam sem), akkor nem kell annyira izgulni :).


Csak gondolj bele: hány millió kutya van ebben az országban? Mindet nem kobozhatják el a chip hiánya miatt. Hova tennék őket?

2012. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Nem, nem kobozzák el, nyugi. Csak ALAPHANGON 30ezer forintra büntetnek. És nagyon tévedsz, ha azt hiszed, h nem fogják ellenőrizni.
2012. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

gondlom, úgy fogják ellenőrizni, int az oltás beadatását...az is elterjedt nálunk tavasszal, hogy majd jönnek így-úgy ellenőrizni, bedobták a papírt, és akkor se jött senki...


hozzáteszem, az én kutyám mindent megkap, nem szenved hiányt semmiben. De azt hiszem, ez a chip dolog túl van lihegve egy kicsit.


Amúgy, az egyik előző hsz-ra reagálva: kérdeztem a dokit augusztusban a chipről, de azt mondta, várjak még vele, lehet, hogy nem is kell majd beadatni. lehet, hogy ő már tudott vmit? Mert akkor úgy vittem pénzt, hogy belefért volna a veszettség-oltás mellé. lehet, hogy nem is volt neki raktáron?

2012. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!