Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha tavasszal kap chipet...

Baj, ha tavasszal kap chipet a kutyám?

Figyelt kérdés

Januártól kötelező lesz a chip minden kutyának. Van egy 7 éves kutyám, és azt terveztünk, hogy tavasszal kap chipet. Azért tavasszal, mert az állatorvosunk akkor szokott a mi környékünkre jönni beoltatni a kutyákat veszettség ellen, és azt gondoltunk, hogy az oltás mellett megkaphatná a chipet. Szerintetek, ez jó ötlet? Nem fognak megbüntetni vagy elkobozni a kutyámat? Nemrég olvastam a hírekben, hogy, ha nincs bechipezve a kutya, elkobozhatják, vagy csak ezzel ijesztgetnek?


Jó lenne tudni!



2012. okt. 25. 11:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
:) Akkor az én városomban házról-házra fognak járni büntetni :). mert itt rajtam kívül senki nem fogja beadatni a kutyájába, ez hétszentség :)
2012. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Mondom próbáld ki, de amikor megbüntetnek, akkor ne ide gyere nyivákolni. Hidd el, ellenőrizni fogják. És tudod miért? Mert ezekből a büntikből iszonyat pénzeket tud beszedni az állam és az önkormányzatok. Simán megéri majd házól-házra járni.
2012. okt. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
csak azt nem értem, akkor miért nem adta be a doki augusztusban? Nem láttam rajta az igyekezetet, és el is küldött, hogy várjak még...
2012. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Mert xar dokid van. Ennyi.
2012. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
63%
Sok doki van, aki a chip beültetés ellen van, csak szegények nem merik kinyitni a szájukat, pedig nekik olyan ellenérveik is lehetnek, amiről a közember még csak nem is tudhat. Iszonyú nagy kampányt kapott ez a dolog, és az emberi agyba bevésés egyik technikája az állandó ismétlés, hogy nyomatják agyba-főbe a médiában (már aki nézi!), hogy ez milyen jó, milyen szükséges. Ez ugyanolyan, mint az influenza elleni oltás volt, elültették az emberek fejében, és milyen sokan bedőltek. És aki józan maradt és önálló gondolkodású, azt hülyézték le, és próbálták meg lejáratni. Sajnos ez így működik az élet nagyon sok területén. És a többség beáll a sorba.
2012. okt. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide az influenza elleni oltás????????????


Gondolkoz már egy kicsit a menhelyek/gyepik fejével is. Ha a legtöbb kutya chipes lesz, és fifike elszökik, befogják, akkor nem kell ellátni 14 napig, és utána gazdit keríteni (vagy alatatni, helytől függ), hanem felcsörögni a gazdit és visszaadni (némi bírság megfizetésének fejében - ha gyepiről van szó).

2012. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
50%

Az influenza oltást csak azért írtam, hogy a kampányolás és a médiába vetett hit hogyan működik.

A menhelyeken inkább azokkal a kutyákkal van a gond, akiket nem keres senki, nem hiányoznak senkinek, ők maradnak bent sokáig, és ha nem fogadja örökbe senki, akkor lehet, hogy az elaltatás vár rájuk. A gazdás kutyát, aki véletlenül szökik el (aminek megfelelő felügyelet mellett nem lenne szabad gyakorinak lennie), szóval őket kihozhatják 1-2 napon belül, hisz a gazdája rögtön elkezdi keresni, és a menhelyeken is érdeklődik. Úgyhogy pont a felelős gazdák kutyáin nem segít sokat ez a chipezés, a felelőtlen gazdákat meg úgyse lehet majd ezzel megfegyelmezni, mert ott agyban kellene valami változásnak történnie. Az ilyenek akár agyon is üthetik a kutyájukat, vagy kivágják belőle a chipet.


És még egy nagyon fontos kérdés:

ha egy szemét gazda kidobja a kutyáját, és a chip alapján visszajuttatják hozzá, ki fogja ellenőrizni, hogy az a kutya nem véletlenül szötött el, hanem kidobták? Inkább akkor ne jusson vissza ahhoz a gazdához, mert mérgében még talán meg is kínozza szegényt, mert nem sikerült tőle megszabadulnia. :((

2012. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
szökött, bocsi
2012. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Úgy lehet kideríteni, h megmondja: a továbbiakban nem tart igényt a kutyára. Ennyire egyszerű.


És de, a felelős kutyásoknak is segítség a chip. Mert ha magánszemély fogja be? Elviszi dokihoz, ott megnézik és tádámm, megvan a gazdi. Sok kutya került már így vissza az eredeti "tulajhoz". A kutyámban több, mint 1 éve van chip és nyugodtabb vagyok miatta.

Illetve van olyan menhely, amit nem is ismernek az emberek. Sokan nem is tudják, h van gyepi, és hogy azt egyáltalán hol kell keresni.


Volt már rá példa a környezetemben: jön a nő szórólapokkal, h ezt a kutyát keresi. Kérdeztem, h menhelyen volt már? Mondja h igen. És a gyepin? Megkérdezte h itt van gyepi? Mondtam h van. Elmondtam hol van, elrohant oda is és ott volt a kutya.

2012. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Lehetne csinálni egy közös honlapot, amin a gyepin és az összes menhelyen lévő bekerült kutyák képe fent van, hogy ne kelljen végig telefonálgatni az összes menhelyet, mert igazad van, hogy ha csak egyet is kihagy/nem ismer a kereső gazdi, és pont ott van a kutyája, akkor nem tud visszajutni hozzá. Vagy az oltási könyvekhez mellékelni egy listát a befogadó helyekről.


Ezek mind szervezést igényelnének, és lehet, hogy kezdetben bonyolultabbak lennének, viszont hosszabb távon szerintem minőségibb változást hoznának, mert a felelősségtudatot erősítenék az emberben. Nem az, hogy na, most már biztonságban vagyok, mert visszajuttatják a kutyámat, ha elveszik. Hanem még inkább vigyáznának, és ha mégis baj történne, nagyobb felelősség lenne a gazdákon, kénytelenek lennének intenzívebben kutatni és tenni azért, hogy megkerüljön a kutya, és még óvatosabbak lennének ezentúl, tehát itt már a személyiségben is lenne előre haladás (felelősségtudat), míg a chippel úgymond "kívülre helyezzük" a problémát, hogy van egy csodaszer, ami majd garantálja a biztonságunkat.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a problémát érdemesebb a gyökerénél kezelni, nem a leveleket nyirbálni, mert az ugyan tűzoltásnak jó, a tüneteket kezelni (nagyjából, látszólag orvosolni egy bajt), de minőségi javulást nem hoz. A minőségi javulás pedig a fejekben kezdődik el, aki már el van rontva, nem csak a rossz gazdák, hanem pl akik lerakják a szemetüket az erdő mellé, azok szerintem már nem igazán változnak meg, bírságoktól sem, viszont ha a mostani fiataloknak az hivatalos oktatás keretein belül tanítanák (sokkal intenzívebben) a felősséget a természet, állatok és az egész környezet iránt, akkor ők már abban nőnének fel. Azokat a pénzeket inkább erre kellene fordítani szerintem.

2012. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!