Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 13 hónapos golden...

Van egy 13 hónapos golden retirever szukám. Az állatorvosunk azt mondta, hogy a következő tüzelésnél legyenek kiskutyái, aztán 1 év múlva megint, mert így megerősödik az immunrendszere, és tovább él. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy én nem értek ehhez, nem tudnám hogy kell felnevelni a kiskutyákat, de mondta hogy nem nagy dolog, a szülést megoldja egyedül a szuka, utána szopnak 4 hétig a kutyák, aztán adjak nekik szilárd kaját, és ha ötnél több kiskutya lesz akkor 6 hetesen adjam őket el, ha kevesebb akkor meg elég 8 hetesen. Mi a véleményetek?
2009. aug. 10. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lőtte a diplomáját? Ivartalanítsd ha nincsenek tenyésztési szándékaid! És válts orvost! Nagyon sok előnye van az ivartalanításnak egészségügyi szempontból is.
2009. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülye ... keress másik orvost ...

A szülés megviseli a szuka szervezetét, nem javult töle az immunrendszere (ez kapitális baromság).

Csak arra utazik hogy minél több pénzt hagyj nála ... és 6 hetes kiskutyát nem szakitunk el az anyjától akkor se ha 8 testvére van ....

Felháborito ...

Ezt mindenképp olvasd el: "A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása az ivartalanítás kérdésében"

[link]

2009. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam hogy ez nem így van. Rögtön elolvasom amit belinkeltél. Mondtam hogy én inkább ivartalaníttatnám ha lehet, mert nem szeretnék véletlen sem kóborkutya sereget a kapunk előttés kiskutyákat. Na és akkor mondta hogy nehogy ivartalaníttassam, mert teljesen felbordul a hormonháztartása, mindenképpen legyenek kiskutyái. Akkor keresek másik orvost, pedig eddig normálisank tűnt, bár oltáson kívül eddig nem jártunk hozzá, azt meg ugye mindenki be tud adni.
2009. aug. 10. 15:43
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus milyen dokitok van?? Nehogy ráhalgass. Ha erősödni e kell az immunjának,adj neki immunerősítőt. Nekünk is kpa az egyik kutyánk,mert állandóan megfázik...


Ilyen tanácsokat hogy adhat? Gondolom azt nem mondta,hogy kellenek megfelelő szűrések,törzsköny,ugyanezekkel a feltételekkel rendelkező kanra is szükés lenne.

És egy ellés nem is olyan egyszerű,mint mondja.

Leellik egyedül a kutya az igaz,de azért jobb mindig készenlétben lenni,mert akármi történhet. És azért az az első 4 hét amikor csak szopnak...nahát az eleve őgy kezdődik hogy két hét örködés felettük,amíg meg nem erősödnek,meg amíg a kezdő szuka belenem jön,hogy is kell nevelni rendesen.

NEm beszélve utána a féreghajtásról,oltásokról,rendes kajáról. És aztán a neheze a gazdikeresés...

Na mindegy,sűrgőssen keress másik dokit,ez egy SINTER :)

2009. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tyű, a mindenit... még szerencse, hogy ilyen felelősségteljesen, normálisan gondolkozol!

Csak megerősíteni tudom a 2. hozzászóló véleményét, én is a MÁOK véleményét akartam belinkelni.

Azt a dokit nagyon szépen popón tudnám csapdosni a diplomájával. Szüljön, kétszer is, és a kölykök 6 hetesen gazdához? Pff....

Az a baj, hogy ha neked ezt mondta, akkor másnak is ezt mondja, és nem mindenki jár utána a dolognak olyan rendesen, mint te, és vakon hisz az orvosnak. Aztán a kölykök a menhely kapuja előtt landolnak vagy az út szélén. És még meg vagyunk lepődve a másfél millió kóbor kutyán meg azon, hogy a menhelyek képtelenek több állatot befogadni?

Hihetetlen, hogy a MÁOK álláspontja ellenére vannak orvosok, akik még ezt terjesztik.

Szerintem is válts orvost, és akinek lány kutyája van, és hozzá hordja, annak mondd, hogy ez a doki ***!

Hány alom születhetett már az ő jóvoltából! A hányinger kerülget, komolyan.

Hol laktok?

2009. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát törzskönyv az van, de én tényleg csak családi kedvencnek szerettem volna a kutyust. Nekem is nagyon furcsa volt amit mondott, azért is kérdeztem itt rá. Pont ma voltunk nála, mert be volt gyulladva a kutyusom szeme, és akkor mondta ezeket. Sűrgösen keresek másik orvost, mert most tényleg nagyot csalódtam. És amint lehet ivartalaníttatom a kutyusom.
2009. aug. 10. 15:52
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen én is ezek gondolkoztam, ráadásul gondolom hogy azoknak is ezt mondja, akiknek keverék kutyájuk van. Na ugye az ő esetükben meg sajnos még nehezebb gazdit találni. Az orvos kb 55-60 éves, úgyhogy egy jó ideje praktizálhat, gondolom hogy lányos gazdinak mondta már ezt jó párszor a kb 30 év alatt:( Gyálon lakom, ő a 18. kerületben dolgozik.
2009. aug. 10. 15:57
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos neki nem állat a kutya, macska... :-(((

Ő még úgy tanulta, hogy csak a haszonállatok fontosak.

A többit el tudja látni, de (föleg ha nem is szereti őket) nem ért hozzájuk...

2009. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyesen gondolkodsz, a doki meg egyszerűen hülye!

Eleve nem szokás, nem szabad a harmadik tüzelés előtt befedeztetni a kutyát. Az elléstől meg nem lesz erősebb az immunrendszere! Ja és az ellés sem úgy megy,h potty és már meg is vannak a kiskutyák. Félidős vemhesen oltatni kell a szukát, fedezés előtt pedig féreghajtani is. A kölykök születése sem megy sokszor simán. Császározásra kerülhet sor. Sőt akár a szuka el is pusztulhat, aztán ott maradsz a kölykökkel és etetheted őket 4óránként cumisüvegből.

Egyébként meg kb 4hetes kortól 2hetente féreghajtás kell a piciknek, plusz 6-7hetesen az első oltás és csak utána 8-9hetes koruk körül lehet őket új gazdihoz adni.

Ezen felül klasszul szétszedhetik a kertet, a házat. Egész nap visítoznak, játszanak, díbolnak. Ezt nem mindenki képes elviselni. Erre fel kell készülni.

2009. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülye. Tegnap óta bújom a netet, és sehol nem találtam olyat, hogy egyszer ellenie kell a kutyának. Ez tiszta barom, na mindegy. Találtam egy jó dokit, legalábbis annak tűnt telón keresztül, 2 hét múlva megy ivartalanításra a kutyum. Elmeséltem ennek az orvosnak, amit a dokink mondott, mondta hogy ez abszurdum, nem kell ellenie egyszer sem, sőt.
2009. aug. 11. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!