Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6 éves neveletlen, flegma...

Egy 6 éves neveletlen, flegma németjuhász, akit a gazdája elhanyagolt?

Figyelt kérdés
Mivel sohasem volt szerető gazdája,nagyon érzéketlen kutya.Bár mióta haverkodom vele,néha megcsóválja a farkát ha meglát.Elvihetem ingyen.A kérdésem az, hogy van esély arra, hogy egyszer nekem ugrana?Vagy szétszedne?MEgharapna?Egy ekkora kutya hatalommal bír.Illetve van e még esély arra, hogy jó kutya váljon belőle ennyi idősen?Sajnos a falkavezér, a gazda fogalma számára ismeretlen.Az idegeneket sem ugatja meg!Nem életveszélyes?
2012. okt. 30. 19:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy dobim van , amikor megvettem már volt két kistestű kutyám, ugye eleinte a kicsik voltak fölényben, de később már nem :) Hordtam kutyasuliba, mert nekem sem volt nagytestű kutyám és féltem a fejemre nő a dobi. SOkat segített nekem is és a kutyának is , megtanultam kezelni és szocializálódott is más kutyákkal és emberekkel is .

Nem lehetetlen 6 évesen sem, hogy fegyelmezett szerető kutyus legyen belőle, csak tényleg jobban jársz szerintem ha hozzáértő embert is bevonsz, akitől te is tanulhatsz, nem csak a kutyus.

Sok sikert és nem add fel ! Meg fogja hálálni a kutyus.

2012. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Minden előtted van, nagyszerű kutyát varázsolhatsz belőle. Az nem túlzottam gond hogy nem akar ugatni az idegenre. Inkább legyen szelídebb mint vadabb. Ha látod hogy a kaja motiválja akkor azzal próbáld meg egy kicsit tanítgatni, a viszonyotokat szorosabbra fűzni. Például hogyha hívod odamenjen stb. Utána mivel írod hogy mozgás hiánya van, vedd elő a pórázt, nyakörvet és vidd el egy hatalmasat futni. Hadd szaglásszon, jöjjön menjen, meglátod ha elfárad sokkal alkalmazkodóbb jobban irányítható kutya lesz. Ha következetes vagy vele, akkor nem lesz gond. Amíg nem bízol teljesen a kutyában akkor ha megoldható, akkor távollétedben én elzárnám a családtól, nem jó megoldás de mégis csak így lehetne megoldani. Ne kis helyre hanem pl. az udvar egyik részébe, ahol azért tud mozogni. Ha otthon vagy akkor ki engedheted, és ismerkedhet a családdal. Ha nem agresszív természetű akkor nem lesz gond. Az én kutyám is hatéves labrador jellegű, most kezdtem én is kicsit nevelni mert eddig ez elmaradt pedig kicsi korától nálam van.
2012. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek.Mostmár nem is bánom, hogy elfogadtam a kutyát :D Megyek, és meg is sétáltatom :D
2012. okt. 30. 21:31
 14/14 anonim ***** válasza:

Hajrá!

Nekem is nj-m van. A suliban van egy pár, akik mindkét németjuhászukat a fajtamentőktől hozták el, felnőtt korban. Az egyik 3, a másik 6 éves volt. A 3 éves tök zizi volt, minden kutyára acsargott, szoval voltak bőven viselkedési zavarok, a másik félt stb, ma már mindkettő levizsgázott, tök cuki, aranyos, szófogadó, senkinek nem megy neki, szoval mindent helyre lehet hozni!!!

2012. okt. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!