Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásról való leszoktatás?

Ugatásról való leszoktatás?

Figyelt kérdés
Elektromos ugatásról leszoktató nyakörv mire lép működésbe? Mert olvastam, hogy a hangszálak rezgését érzékeli, így ha másik kutya ugat, akkor nem lép működésbe, de ez egy 27-28 ezer ft-os készülék volt, az olcsóbbaknál (5000 ft) viszont nem tértek ki erre, ezért felmerült bennem a kérdés, hogy az olcsóbbak is ezen az elven működnek-e vagy azok hangra, mert az árkülönbség elég nagy. Én nem akarok venni, de erre felénk egyre több kutyán lehet látni és piszkálja a fantáziámat.

2012. okt. 31. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Lusta gazdik nevelőeszköze, kb mint egy távirányító.

Nem azt néznék meg miért ugat az a szerencsétlen, hanem inkább megnyomjuk a gombot,hogy végre elhallgasson. Régen annak örültek ha ugatott a kutya, innen is ered a mondás: Az a kutya jó amelyik ugat, de nem harap.Sokra értékelték, mert ha az egész utcában rázendítettek, akkor megnézték miért ugat a kutya. Pont ettől tartottak a betörök is, már mint, hogy a kutyák fellármázzák a környéket és sok szem látja ki azaz idegen az utcában.

2012. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arra felétek többet kéne mindenkinek kutyát sétáltatnia meg nevelnie, és nem kéne ilyen marhaságokra költenie. Az ugatás okát kell megszűntetni, az jobb a kutyának is, meg neked is.

Haverom kutyája amúgy - pedig nem volt egy észlény - úgy játszotta ki az ugatásgátlót, ami minden harmadik ugatásra működésbe lépett, hogy kettesével ugatott, közte meg várt annyit, hogy "elaludjon" a nyakörv.

2012. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én személy szerint szeretem amikor ugatnak a kutyáim, mert okkal szoktak ugatni, az más kérdés, hogy van amikor nekem nem ok, amiért ugatnak pl. meglátnak egy macskát, de akkor meg rájuk szólok és befejezik, és nem is olyan nagy erőfeszítés erre megtanítani a kutyákat, legalábbis sok kutyával volt már dolgunk, de olyannal még nem, amit egy kis erőfeszítéssel ne lehetett volna leszoktatni a "felesleges" ugatásról.

De most nem, arra a távirányítós változatra gondolok, hanem, ami automatikusan működésbe lép az ugatásra. Mert ahogy írtam az árkülönbségnek szerintem valami oka van, viszont ha az olcsó fajta magára az ugatásra kezd el működni, akkor viszont végképp nem látom értelmét, mert ami elég gyakran előfordul, hogy kerítésen keresztül hergelni kezdi egy kutya a másikat, akkor hiába tudja az a kutya amin a nyakörv van, hogy nem ugathat, ha működésbe lép a készülék, akkor egy jó viselkedést is büntet, ami összezavarja a kutyát.

2012. okt. 31. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:
tereld el a figyelmét amikor ugyat, a legrosszab ezek a nyakörvek. amikor meg pl jön egy betörő akkor szegény jószág nem mer ugatni. a kutya mindig okkal ugat, ezt ne felejsd el!!
2012. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy félreérthetően tettem fel a kérdés. Nem akarom leszoktatni őket az ugatásról. Nincs ilyen problémám. Nem ugatnak feleslegesen, ha mégis olyat ugatnak ami zavar pl macska, galamb ilyesmi, akkor egy sima fejezd be paranccsal letilthatók. Én szeretem ha jeleznek, ha jön valaki, máskor nem is nagyon ugatnak, ha ugatnak, akkor tudom, hogy történik valami, jön valaki vagy valami. Nem akarok ilyen készüléket venni, engem a működése érdekel. Csak most egyre több kutyán látok és rákerestem, hogy mire lép működésbe, viszont ahogy írtam két árkategóriás készüléket találtam, és az árkülönbség nagy, ezért gondolom, hogy van köztük különbség, és mivel az olcsóbbnál nem tértek ki arra, hogy a hangszál rezgése működteti, én arra gondoltam, hogy akkor a hang, de az meg nem jó, mert akkor más kutya ugatása is működteti vagyis nem csak a nem kívánt viselkedést bünteti hanem a helyes viselkedést is, ami összezavarja a kutyát. Ezért piszkál az, hogy mi hozza működésbe.
2012. nov. 1. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!