Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lett elég nektek 10...

Meddig lett elég nektek 10 kg-os kutyatáp (pedigree junior)?

Figyelt kérdés
azt még hozzáteszem 4 kutyám van!! 3 németjuhász és 1 törpe pincser!! mind a 4 2-4 hónapos!!
2009. aug. 11. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Semeddig,mert ilyen minőségű "tápra"nem adok pénzt.

Egyrészt ha kiszámolod,a szuperprémium táp napi etetési költsége annyi vagy kevesebb,mint a gyenge minőségű Pedigree ára,másrészt jó táp mellé nem kell csonterősítő,vitamin,kiegészítő.

A másik,hogy teljesen más igénye van egy német juhásznak,mint egy törpe pincsernek a táplálékkal kapcsolatban.A normális tápoknál külön van kistestű,nagytestű,közepes méretű kutyáknak táp,nem véletlenül.

Az olcsó táp nézd meg,mennyi gabonát tartalmaz!Ezt a kutya szervezete glükózzá bontja(nincs amiláz a nyálukban),ezért van a sok cukorbeteg kutya.

2009. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Utána próbáltam nézni,mit tartalmaz a Pedigree:gabonát,és friss húst IS.

Ugye a kutya húsevő...

2009. aug. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%

Régen volt német juhászom, ha jól emlékszem 4 hósan 3 kg körül evett meg hetente, persze ha melegebb volt kevesebbet, ha hűvösebb többet egy picit, csak spiccem volt hááát az ő fogysztásan nem volt mérvadó:)

Írták a jobb minőségű kutyatápot, aki megengedheti de nekem a kutyám nem is szerette pl a royalt:) A vitamin pedig kutyafajta válogatja!! Pl ha úgy vesz észre az ember, hogy botladoznak -nyúlós időszakban -, kutyatáptól függetlenül, akkor érdemes egy kis csonterősítőt adni neki, időebb korban nem lesz mindegy

Amúgy meg nem mindegy ugye hány kutyát kell etetni vele:) Szerintem jó az a táp amit adsz neki, meg még ami nálunk bevált az a Friskies is.

Nekem volt bull mastiff, golden r, stattfordshire bullt. collie, de mindegyik csoadszép kenel volt, márkás táp nélkül is!!!!!!!

2009. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó,amit írtál,ráadásul a napi etetési költség drágább gyenge tápokkal,mint a jókkal.Royal Canint enyém sem ette,Acana vált be,ebből 10 nap alatt foyott el 2 kg.Vitamint TILOS adni a jó tápok mellé.

gyengébb tápon is felnő az eb,csak épp lehet,hogy sokkal több gond lesz vele felnőttként egészségileg.

Az Acana nem drága(20 kg kb.11-15 ezer ft között van,és megspórolja az ember a nem olcsó vitamint,csonterősítős).

2009. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az én kutyáim egyik sem eszi a Royalt! Vettem nekik 15 kg-osat és oda adtam a szomszádnak mind a 15 kilót 5 ezer forintért!!! a pedigree nem egy márkás táp de szerintem tartalmaz annyi tápanyagokat hogy a kutyáim egésségesen nőjenek fel! a kutyáim mind a 4 német kennelből való! és ha nem adnák nekik (minőségi) tápot akkor is szép okos életerős kutyák lennének!!!!

Kérek mindenkit hogy a kérdésemre válaszoljon:!!

ugyhogy nektek meddig elég?

2009. aug. 12. 12:27
 6/10 anonim válasza:

Acanáról annyit, hogy nekem a 2 hós skótim evett 2 kg/ hetet, kipróbáltam és is mindent a hosszú évek alatt.

Úgy érzem a két erős közepes minőségű táppal nincs baj ( 550 Ft/ kg ) magam részéről, de rosszabbat tényleg nem célszerű adni, mindig egyeztetek állatorvossal is!!! Nos a vitamint, egy picit vitatom -ez kutyafüggő! Nekem nem is ajánlotta a doki tömény tápot a skótinak, mert könnyen kiegyenesedik tőle a füle!!! Ha valaki nem biztos, hogy jól tartja kiskedvencét, akkor nézese meg dokval és ha tényeleg jó állatorvoshoz viszi, akkor az fog tudni tanácsot adni ilyen kérdésekban is. Mert látatlanban nehéz felmérni a kutyát...

2009. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Röviden: 1 németjuhász nálam 3 kg/ hét, a kicsit nem tudom!
2009. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
az enyém egy közepes testű keverék.1 héten kb. 2,5-3 kg kaját eszik meg.én sem tehetem sajnos meg hogy drága tápokat veszek,mégis felnőtt és egészséges!!!!
2009. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem a Pedigree Junior összetételét az egyik tápos zsákon:

4%(!!!)hús a barna tápszemekben,a többiben semennyi.Válogatott gabonafélék és növényi melléktermékek vannak benne túlsúlyban.

Biztos,hogy felnő rajta a kutya(moslékon is megél,az enyém pl.4 hónapos koráig azt kapott+néha felnőttnek való Chappyt),de nem lesz olyan,mint a normális kaján nevelt.

2009. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
táp mellé most már kapnak... hetente 8 kg- csirkehust! szomszédunk a husipar:) és ezzel a csekély ajándékkal ajándékozott meg!!! természetesen megfőzőm majd nekik mindig!!
2009. aug. 15. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!