Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Friskies vagy a Pedigree...

A Friskies vagy a Pedigree kutyatáp a jobb?

Figyelt kérdés
Csak a kérdésre válaszoljatok! Nem kell írni, hogy az Acana meg ez meg az job és ....
2009. jan. 3. 10:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy azt kérted, hogy a kérdésre válaszoljunk, de valójában egyiknek se túl nagy a tápanyag tartalma, mondhatni gagyik! Szerintem kérd ki az állatorvosotok tanácsát, mégis jobban ismeri az állazod és annak a legmegfelelőbb táplálékát! Talán a Pedigree..
2009. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előzővel.. de sztem egyforma mind2
2009. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És mások azt mondják, hogy a prémium tápok a jók. De ezt mindenféle vackokra is ráírják. Szóval bármit írhatnak.
2009. jan. 3. 11:37
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Konkrétan a kérdésre válaszolva: szerintem nagyjából egyformák, DE a kutyám a Friskies-t jobban szereti.
2009. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Az enyémek mindent szeretnek. És sokan írták más oldalakon, hogy olcsó táppal etették kutyájukat és 14 évig is élt.
2009. jan. 3. 11:55
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Talán a Pedigree. De ez csak érzésre megy. Pedigree, Friskies, Chappi nálam egy kutya, és tiltólistásak.


Úgy tűnik, Te magad tereled a szót arra, amire kértél, hogy mi ne tegyük.


"És mások azt mondják, hogy a prémium tápok a jók. De ezt mindenféle vackokra is ráírják. Szóval bármit írhatnak."


Nem a doboz felirata alapján kell dönteni, hanem kikérni állatorvos, kutyás közösség véleményét, és abból leszűrni a következtetést. A dobozokon mind azt írja, hogy az a legjobb.


Én a tápokat alapvetően 3 csoportba osztom.

1. Prémium tápok - minőségiek, többnyire mindenki ajánlja, az áruk általában magasabb. Széles termékskálájuk van, kis-, közepes- és nagytermetű kutyáknak, öregeknek, sokat mozgóknak, betegeknek, allergiásoknak stb. Ez a többire általában nem jellemző.

2. Marketing tápok - ide jár a fent említett három. Nagyon szépen csomagoltak, nagyon jó reklámjaik vannak. Olcsóbbak, bár szerintem, ha dönteniük kell, hogy az ár érdekében a táp minősége vagy a csomagolás szépsége csorbuljon, akkor a szép csomagolás lesz nekik a fontosabb. A kutyák jobban szeretik, mert az ízt nem a tartalom adja, hanem külön ízesítik. Ha a fűrészport sült olajba forgatom bele, azt is be fogja habzsolni a kutyám. Plusz a Chappinek botránya is volt, hogy hazudott a tartalmat illetően.

3. Kotyvasztások - ide azokat sorolom, akiknek nyilvánvalóan lövésük sincs, mi jó a kutyának, mindenfélét gyártanak/forgalmaznak, ami eladható, ezért táppal is próbálkoznak. Erdélyben a CBA-s termékek ilyenek. Attól a cégtől, amelyik egyszerre dob piacra kompótokat, befőtteket, szalvétát, WC-papírt, fűszert, olajat, cukrot, rizset, margarint, én nem akarok tápot vásárolni. Ezek a legolcsóbbak.


"És sokan írták más oldalakon, hogy olcsó táppal etették kutyájukat és 14 évig is élt."


Hát persze. De nem feltétlenül követendő egy példa, csak azért, mert az adott kutya sokáig élt. Az én nagyapám 13 évesen kezdett cigarettázni, napi 2 csomaggal szívott szűrő nélkülit, és 83 évig élt. És vannak, akik egészségesen élnek, és mégis 30 évesen rákosak lesznek. Ettől függetlenül tudjuk, hogy mi a helyzet. Azok a kutyák, akiket láncon tartanak, vernek, és időnként odavetnek némi maradékot, ők is élhetnek sokáig. Az élettartam elsősorban genetikai. Ehhez jön hozzá az életmód, táplálás. A mese arról szól, hogy megpróbáljuk tudásunk és lehetőségeink szerint a legjobbat nyújtani nekik.

2009. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
Az első válaszoló vagyok és egyetértek a 4. válaszoló hozzászólásával teljes mértékben!!
2009. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Igen én is egyetértek a 4. válaszolóval. (És tetszett ahogy besoroltad a tápokat.)

De 100 éve még csak moslékot kaptak a kutyák (és 20 éve is), de mégis sokáig éltek(gondolom).

Én is szívesen vennék nekik 1. kategóriás tápokat, de nem tudok. Most Darlingot és Friskiest kapnak.

2009. jan. 3. 14:38
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Neked találták ki az un. másodvonalas prémium tápokat. Ezeket ugyanazok a megbízható cégek gyártják akik a drágább prémiumokat, de olcsóbbak (meg persze valamivel gyengébb minőségűek, de még így is verik az összes TV-ben reklámozott szutykot). Ilyen pl a Fides (nem a párt:)). Ebből 20Kg(!) kb 9-10000Ft, azaz egy kg kb 500Ft, ami már majdnem annyi, mint ezeknek a divattápoknak az ára.
2009. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szia!


A Friskies jobb, de attól függ persze milyenek a kutyád igényei.

Az Active tápnak egészen jók a beltartalmi értékei.


A pedigree ahhoz képest ahogy reklámozzák egy átlag "alja táp".


Kérdésem: ezeknek a tápoknak az áráért ehet kapni jobbakat is, Miért pont ez a kettő???????

2009. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!