Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lesz végre szobatiszta?...

Mikor lesz végre szobatiszta? Hogyan szokassam rá?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kutyusunk már 3 hónapja hordjuk le de még mindig nem szobatiszta.Már amit lehetett kipróbáltunk, dicséret-szidás ezt fel sem veszi(pedig én vagyok a falkavezér)jutalomfalat annál fel sem fogja miért kapja van amikor nem is kéri, pelus, alom papír a papírt és az almot ette a pelusra rápisil.DE megpróbáltam az ajtó felé arrébb tenni rámegy megszaolja és inkább a régi megszokott helyre(ahol a pelus van)oda pisil. A visszatartással nincs gond amíg nem vagyunk otthon nem pisil, ha hazaérünk egyből ölbe és ki a szabadba akkor pisil, de ha más elengedem hogy a saját lábán jöjjön akkor a lépcsőházba pisil....Pisil egyébként kinnt is, de napi 4-szer pisil összesen pedig eleget iszik, mozog de ha pisilni kell kiad magából mindent.Hiába sétálunk 4-5 órákat is az elején pisi aztán végeztünk, pedig szaglászik is.Nem tudom mit tehetnék még.Már vettem ki szabikat.PL 1 hétig 3-4 óránként lejártam vele semmi.Csak reggel, délben, délután és este pisilt és azt is inkább tartogatta amíg felérünk és ha nem a pelus akkor a szőnyeg....(azt meg már 4-szer tisztítottam ki nem hinném, hogy érzi még a szagot...)Vagy volt olyan hogy lakást cseréltünk az anyósomékkal (kertes házba laknak)2 hétig és mindig kivitük ha bepisilt és szidtuk semmi.Ahol éppen éri ott pisil.Túl gyerek lenne még?VAgy miért van ez?Lehet soha nem lesz szoba tiszta?Mit próbáljak még ki?
2009. aug. 12. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:

mi lenne ha a pelust levinnétek, nem baj ha lent arra pisil az elején de megszokja h lent kell pisilni. ja, ennyi idősen napi 3x kell levinni. legyen 1 rendszer ami alapján ő megszokhatja a lemenetelt. az legyen kb reggel 7 óra, 13óra és 19 óra. ennyit ki kell bírnia! amikor leviszed és pisil vagy kakil, ne a jutifali legyen a legelső hanem az h annyira feltűnően agyondícséred, ez fontosabb neki mint a falat! ha ennek ellenére sem megy, ne adj neki enni kb 1 napig, és mindig akkor kapjon 1 kis falatkát amikor lent elvégezte a dolgát. ne aggódj nem lesz semmi baja h nem eszik , több napig bírja élelem nélkül. azért azt is ajánlanám h kint a szabadban játsz vele többet mint a lakásban! amikor meg látod h fent bepisil kiálts rá, de ne simogasd és hasonlók!


viszont a könnyebb megoldást az lenne ha elolvasnád Jan Fennel könyvét, mert amíg nem rendeződik a falkavezéri pozíció addig a szobatisztaság betartása sem lesz 1xű feladat.

13 perctől lesz érdekes a számodra ez a videó, mivel Korom Gábor ki fog térni a szobatisztaság kérdésére ő is azt mondja amit én h amíg nem rendeződik az h ki a falkavezér addig nem fog megoldódni. de szívesen elküldöm neked J.F. könyvét csak írj privben, ha nincs időd megjelölöm neked ami a elgfontosabb rész lenne számodra, az vagy 1-2 oldal.

2009. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az én yorki-bichon keverékem fél éves korára lett szobatiszta, de így is érik balesetek, pedig nagyon sokat foglalkoztam vele, mégsem fogta fel, hogy bent nem szabad, aztán viszont hirtelen pár nap alatt rájött:) azóta sem tudom, mitől, de leesett neki. Igaz, ahányszor lent végezte a dolgát, összepusziltam:) fent meg újságpapírral kapott finoman (megijedt a csörgéstől mindig)

amúgy az előttem szóló mindent leírt!

2009. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A levitelt sajnos úgy nem tudom megoldani, jelenleg így visszük le. 6.15,16 és 18-tól akár 22-ig is kinnt vegyunk játszunk együtt is kint és a többi kutyussal is vagy van amikor már ha 16-kor kimegyünk végig kinnt is vagyunk ez változó az aktuális program válogatja. Nekem is megvan J.F könyve olvasgattam is már belőle olyan részeket ami engem érint, van ami működik is, ezért is merem mondani, hogy én vagyok a falkavezér mert ha szidás van akkor az van.Pl ha felvesz vmit vagy rosszalkodik ilyenkor megérti, de a pisinél és a kakinál egyszerúűen nem megy...A videó amit írtál hol található?Lehet, hogy egyébként várok még 1 kicsit és ha nem változik a helyzet kipróbálom ezt a lennt kapsz enni ha lesz valami dolgot, ez eszembe sem jutott!És az szted nem gond, hogy csak ennyit pisil egy nap, de az sok?Vagy ez majd kialakul ahogy nagyobb lesz?
2009. aug. 12. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:

juj, bocsi, nem linkeltem be a videót!

[link]


az mind1 h mennyit pisil, csak tudja tartani, az a lényeg!

még annyit h Korom Gábor egyszer eljött abba a kutyasuliba ahova mi is járunk és tartott egy fantasztikus előadást! ő azt mondta h a kutya számára az etetés a legfontosabb, azért mondtam h ne adj neki enni, mert sokat segít szerintem. nem vagyok kutyapszichológus, sem kiképző de ez a véleményem.

2009. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok Sikert, remélem összejön.
2009. aug. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Rendis vagy!Akkor majd próbálkozom:)Egyszer csak az lesz nagyon remélem és nem kell még 10-15 évig takarítanom utánna mindent:D

Egyénként én is már sok gazditól hallottam azt, hogy egyik napról a másikra átkattanik neki vmi és nem pisil be többet, remélem így lesz.Végül is a dokink azt mondta, hogy ő a "legöregebb" kutya akit ismert 1,5 évesen lett szobatiszta.Addig még van 1 év:(

Még abban is reménykedem ha már tüzel akkor csak komolyodik vmit.

2009. aug. 12. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:

azért is pisil be,mert még nagyon kicsi a hólyagja :)

mivel többet iszik ,mint amennyit tárolni tud , pisil :)

6-7 hónapos korukra már szobatisztává válnak általában.

csak nyugalom,néha kicsit tovább tart, de tuti szobatiszta lessz , ha :

betartod az előttem szólók tanácsait :)

2009. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Az a baj, hogy nálam nem a visszatartással van a gond, hanem pusztán azzal, hogy bepisil. Mert vissza tartja amíg nem vagyunk otthon, de ha hazaérünk és nem fogom kézben amíg le nem megyek vele addig bármire képes:)

Egyébként most újra megpróbálkoztam a juti falis módszerrel, vagyis nem lemenés előtt hanem utánna kap enni, és így van 1 pisi és 1 kaki is minden alkalommal.De tegnap azért feljövetel után azért becsúszott 1 pisi, meg ma reggel a felmenetelkor a lépcsőházba is egy, pedig pisilt kinnt, de ezt már a hógyag dolognak tudom akkor be.SZóval alakulunk, jah és még vmi nagyon gyorsan megtanulta, hogy pisi vagy kaki=jutifali, látni kéne a pofiát amint végzett már nézi is mikor adom neki, nagyon édi!

Köszi a hozzászólásokat!

2009. aug. 14. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:

ok .

félreértettem .

a leirtak szeparációs szorongásos tünetnek tűnik :)

hülye neve van :)

a lényege az,hogy miután hazaértetek akkor pisil, addig nem !

figyelemfelhívás lessz ez !

a leszoktatáshoz türelem ,és kitartás kell .

jan fennel módszer :) ( mert nem olvastad végig, csak bele - bele ?)

szorong a kutya ,és mikor meglát örömében , vagy más-ok miatt bepisil !

nagy rajta a teher , és még magát érzi vezérnek , vagy esetleg a másodiknak a sorban ??

2009. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!