Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bosch tápok? Vélemény, tapaszt...

Jázi&Csenge kérdése:

Bosch tápok? Vélemény, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Eddig Acanával terveztem etetni, de elég drága egy táp, és közben hallottam a Bosch-ról is. Általában olyanokat olvastam, hogy "középkategóriás", "elmegy, nem rossz táp", meg, hogy "a Brit jobb", de alaposabban utánanéztem ennek a márkának és tulajdonképpen jó a beltartalma,azt is hallottam, hogy szép számmal vannak olyanok is, akik ezzel a fajta táppal etetnek, és meg vannak elégedve vele.

Szóval nektek mi a véleményetek róla? Tapasztalatok is szívesen várnék:).

Amúgy rough collie fajtájú kutyának megfelelne ez a táp:

[link]

vagy legyen inkább ez:

[link] ?


Szerintem úgy fogom csinálni, hogy először kipróbálom (de még jól meggondolom, valamint a válaszaitok is sokat fognak számítani) a Bosch (általatok ajánlott) valamelyik tápját és ha nem válik be, áttérek Acanára. A Bosch-ban azt az egyet kifogásolom, hogy nem gabonamentes, de az jó, hogy első helyen nem az szerepel az összetevőiben. És persze pénztárcakímélőbb is, de közben jó minőségű (szerintem).



#kutya #kutyatáp #Bosch #Acana #Bosch Adult Menue #Bosch Active
2012. nov. 4. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én most pont Bosch-al etetek...eddig nagyon rosszak a tapasztalataim, nagyon sok lett a széklete minden kutyámnak és pl az agaramnak kifejezetten lágy lett tőle a többinek inkább csak sok, bár az is lágyabb a szokásosnál. Illetve pl az egyik kutyám nagyon felpuffadt tőle és folyton eregeti a gázokat ( ő már nem is kapja azóta rendben van)...

Most ha elfogy biztos nem rendelek többet...


Lehet másoknak bejön de nekem a 7 kutyából egynek se mondom azt, hogy "na ez most jó", pl ez a széklet mennyiség brutális esküszöm egy pohár tápból 4 adag széklet jön vissza, nem is tudom mit hasznosítanak belőle

2012. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem...akkor egy mínusz pont a Bosch-nak
2012. nov. 4. 17:56
 3/11 Maxitabi ***** válasza:
100%

Igaz, hogy első helyen hús, de:árpa, kukorica, búzaliszt, búzadara, búza, répapép.. Vagyis szét van szedve a gabonatartalom. Összességében a táp nagy része (ugye az nem derül ki, hány %) gabona....Ezzel pedig el is mondunk róla mindent..

Én persze elfogult vagyok az acanával, de nem beszéllek rá..

Akkor inkább brit care!!Zoofast: brit care puppy 12kg 9920 Ft!!!!

2012. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Boscht etetek. Nekem jók a tapasztalataim vele. Tény, hogy nem szuperprémium, de nem rossz. Itthon több collie tenyésztő is ezzel etet, sőt, egyikük a Bosch magyarországi forgalmazója.

Csak a Bosch és az Acana jöhet szóba?

2012. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismerősöm az active-al etet lassan évek óta, csak jókat tud mondani.

De számomra ez a táp a határ a még etetnék vele vonalon, ezzel szemben az acana a felső kategóriát képviseli. A kettő közt meg van jó pár köztes táp, mind árban, mind minőségben ami megérne egy próbát. Pl a már említett brit care gabonamentes is és árban a kettő közt van. De a taste of the wild pl jobb az acanánál is és a zoofastról rendelve olcsóbb is annál.

A cibau nem gabonamentes, de sokkal több benne a hús, mint pl a boschban vagy a britben (dehidratált formában is van feltüntetve az összetevők közt, míg a másik 2 említettben a friss formájában, melynek 80%-a víz) és sokan is dicsérik...

2012. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Nem csak a Bosch és az Acana jöhet szóba, csak eddig ugye Acanát akartam adni, és közben a Bosch-t is ajánlották. Az általatok említett tápoknak is utána nézek, főleg a Cibaunak, mert erről a fajtáról nagyon keveset tudok.
2012. nov. 5. 17:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Britet is. Én most gondolkodom a Premiumon, nagyon jó az ár-érték aránya. Kb. annyiba kerül, mint a Bosch, de összetételben jobbnak tűnik.
2012. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is boschal etetem a westi szuka kutyusomat,és és csak jó tapasztalatokkal tudok szolgálni.

Szebb,jobb a szőre...

2013. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 norbiyaris ***** válasza:
erős közepes minőség
2013. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 norbiyaris ***** válasza:
nálam még a bosch meg a josera volt az alsó határ amivel etettem a kutyáimat...minimum ezeket de inkább jobbakat
2013. jún. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!