Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond az egyedüllét? Nem lenne...

Gond az egyedüllét? Nem lenne két kutya közt konfliktus?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy a nyaramnak úgy mond vége és újra munkába kell mennem. A kutyámnak szenteltem azt a 3 hét szabit amit kivettem, hogy megszokjon. Új kutya ( 2 és fél hónapos). Azon elmélkedtem, hogy hozok mellé egy másik kölyköt, csak hogy tényleg ne maradjon 6-8 órára teljesen egyedül. Egy beagelre gondoltam. Az enyém egy golden retriever.
2009. aug. 12. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd hozzászokik a kutyus, de beagle-t ne vegyél mellé csak azért hogy ne legyen egyedül. Amikor én hazahoztam a beagle-met, egyedül is szétszedte a lakást, úgy hoyg napi max 2-3 órára lett magára hagyva. A 2 kutya között nem lenne konfliktus de szétszednék a lakást. Ha kertes házban laksz és csinálsz nekik egy elkerített kennel-t (legalább 3x4 métert) ott ellennének a kutyák. De jól gondold át.
2009. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nos előbb-utóbb hoztam volna mindenképp még egy kiskutyát. Csak egyszerűbbnek gondoltam először eggyel foglalkozni és megnevelni. A kiskutyus a kertben van, mert eléggé harapdálós és csak éjszakára engedem be, mert napkozben szétrágna nekem mindent. A kennelt, nem tudom. Valahogy nem vagyok híve annak, hogy a kutyát bezárjam.
2009. aug. 12. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:
két kutya kétszer annyi munka....nehogy azt gondold hogy majd ketten jól elszorakoznak...(ja egy darabig) aztán ugyanúgy hiányozni fog a gazdi....majd együtt bontják szét a házat :-)...én úgy tapasztaltam (bár minden kutya más) ha reggel ki van fárasztva akkor elvan egész nap, mert alszik...aztán ha hazamész ujra elmentek sétálni...ha nincsenek szeparációs problémái (asszem így mondják) akkor nem lesz vele baj...meg rakjál neki oda játékokat, de olyant amivel sokáig elvan...lehet venni olyan játékot amibe kaját teszel és ahogy hurcolássza meg forgatja, néha kiesik egy-egy szem belőle :-) ezt szerintem sose unják meg :-) :-)
2009. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Hogy nem gond e ha ketten vannak? Babybogyi! Nekünk 6 kutyánk van. Egy fajta, tibeti spániel. Ezek kistestűek. Először voltak 2en, utána jött Fantika, aztán Rony, és végül Nyilu meg Balu. Annyi konfliktus van köztük, hogy mi kertes házban lakunk, és néha túl nagy gondot fordítanak arra, hogy ki ugasson jobban, kicsit összekapnak, de nem vészes. Én mindenképp ajánlom, hogy szerezz egy másik kis kedvencet a már meglévő mellé. Végül is ha belegondolsz, neked is rossz lenne egyedül, és te nem vagy mindig ott, hogy játsz vele.Nem?

2009. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!