Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok ember tanítja a kutyáját?

Sok ember tanítja a kutyáját?

Figyelt kérdés

itt olyanra gondolok, hogy nem csak az engedelmesség, hogy ül, fekszik, marad, hanem komolyabb trükkök, esetleg versenyek(agility, dogdancing) vagy az emberek többsége csak úgymond tartja a kutyát, és ennyi?

Azért kérdezem, mert én tanítom a kutyám, sőt, később is ezzel akarok foglalkozni, de akárhányszor ezt megemlítem úgy néznek rám, mintha ufó lennék...

"versenykutya? minek?" vagy " a kutya arra való, hogy jelezzen, és ennyi"

Szerintetek, saját tapasztalat és látottak alapján, kevés ember foglalkozik komolyabban a kutyájával?


2012. nov. 5. 07:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy az engedelmességet nem akartam lekicsinyíteni, hogyha esetleg úgy tünt volna, azért írtam, hogy "csak", mert szerintem az lenne a minimum:S De ezek szerint kevés velem azonos gondolkodású van.

Hát, amúgy ez nagyon elszomorító adat, én azért többre tippeltem volna, de így legalább megértem, hogy miért néznek hülyének.

Amúgy, az új kiskutyámmal mi is nemrég kezdtük el az agility-t gyakorolni, de még nagyon kezdeti fázisban, mert még csak 5 hónapos, és az ugrást még nem lehet neki, illetve dogdancingra is fogunk menni, meg a frisbee is érdekel, de annak annyira még nem olvastam utánna, és sajnos még versenyt sem láttam, úgyhogy igazából nem nagyon tudom, hogy hogy zajlik...de majd idővel mindent megtudok, egyszerre mindig egyet kell:)

Remélem az emberek hozzáállása megfog változni, és boldogabb kutyák lesznek Magyarországon:)

2012. nov. 5. 11:33
 12/13 anonim ***** válasza:

Mi is reméljük.

Az engedelmességről meg még annyit hogy a sport neve IPO magyarul munkavizsga ( ez egy őrzővédős engedelmességi sport) nézz meg 1-2 videót :D nem egy szimpla fektetés ültetés :)


Itt van pl 1:

http://www.youtube.com/watch?v=JZG7QJG-ffI

2012. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon (is) a legtöbben csak ahhoz értenek, hogy hogyan kell láncra verni a kutyát, vagy éppen kennelbe zárni. Vagy ami még rosszabb: kitenni az utcára, bántalmazni.


Sajnos a mi kutyás kultúránk elég siralmas. Szóval nem kell rajta csodálkozni, hogy nem tartanak normálisnak, amiért foglalkozol a kutyáddal. Én sokáig faluban laktam és teljesen hülyének néztek, hogy sétáltatom a kutyámat: "Ott az udvar, nem mozog eleget?" A legtöbben erről így gondolkodnak. És akkor még hol van a tanítás?! Az emberek többségének fogalma sincs, hogy mi kell a kutyának. Azért is van ennyi frusztrált eb. Csodálkoznak, hogy nem tud viselkedni, meg hogy amint elszakítja a láncot, meg se lehet állítani, meg hogy fél mindentől.

2012. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!