Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A szívemre vagy...

Mit tegyek? A szívemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan vagyok.Szeretnénk egy kutyát, de nem tudom ,hogy menhelyről, vagy tenyésztőtől vegyünk.Mindegyiknél vannak érveink és ellenérveink. A menhelyel az a bajom,hogy van amelyik csak a közelbe ad örökbe vagy albérletbe nem adnak örökbe és ugye mi albérletben lakunk eddig egy kutyával és most költözünk és ezért szeretnénk még egy kutyát. Oké, hogy szeretnék, hogy jó helyre kerüljön a kutyus, de némelyik szerintem már túlzásba viszi egy kicsit. A tenyésztőnél meg néha éveket kell várni egy kiskutyára
2012. nov. 5. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy menhelyről fogadnék örökbe. Gondolj bele, hogy a tenyésztőnél nincs veszélyben a kiskutya, ráadásul hatalmas összeget kifizetsz, viszont a menhelyről örökbefogadott kis állatnak megmented az életét!
2012. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon egyszerű. Ha valamilyen fajtát nagyon szeretnél, és annak a fajtának minden tulajdonságát ki akarod használni, akkor tenyésztő. Ha csak úgy kell egy kutya, nem ragaszkodsz fajtához, akkor menhely.
2012. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg tudsz albiba vinni kutyát, akkor menhelyről (biztos van olyan, ahol az albi nem kritérium), vagy ha van olyan kutyus fajta, ami tetszik, akkor érdemes még fajtamentőknél szétnézni. Ja és ha már van egy kutyusotok, akkor őt is feltétlenül vonjátok be a kiválasztásba!
2012. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fajtamentők előbb akasztják fel magukat, minthogy albérletbe adjanak kutyát, tisztelet a kivételnek :)
2012. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs különösebben kedvenc fajtám.Sosem értettem miért nem adnak albiba kutyát ennyi erővel hiteleseknek sem adhatnának. De mindegy fajta mentőknél amúgy sem próbálkoznék, mert nincs olyan fajta ami nekem tetszene. Bár szerintem csak a pénz miatt nem adnak albiba kutyát, de ez nálunk nem akadály, mert anyum 300-400 ezret keres, a mostani kutyám is mindent megkap, high premium kaját kap a( macsekom is) annyi játéka van mint a szemét, de mindegy is valamelyik menhely csak ad egy kutyit
2012. nov. 5. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:
akkor még el sem döntötted mit szeretnél:) Milyen célra kellene a kutya?
2012. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak hobbynak
2012. nov. 6. 07:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Amíg én a Rexnél dolgoztam (jó rég volt, nem tudom, most mi a rendszer), ott például a kutyát nem érdekelte, bérled-e a kecót vagy saját, én is albérletbe vittem onnan a kutyámat. Ha kertes, legyen kerítés, azt' viszlát, ennyit volt a lakhatással kapcsolatos kitétel. Szóval szerintem próbálkozz be bármilyen közeli menhelyen; ha nem kérdezik, ne erőltesd az albérlet-témát, mondd el jó előre, hogy az anyagiakkal nincs gond, szerintem sok helyen boldogan fognak neked kutyát adni.
2012. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem attól lesz valaki jó gazda, hogy hol lakik.
2012. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!