Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárok esetében a törpe...

Uszkárok esetében a törpe azonos a közép mérettel?

Figyelt kérdés

Mostanában vásárolnánk uszkár kiskutyát. Kissé megtévesztő számunkra, hogy a néhol így, néhol úgy hirdetik a kölyköket. Miközben hivatalosan három méret létezik (óriás, törpe, toy) addig a hirdetésekben írnak mindenfélét. :-o


Nem szeretnénk túl apró termetűt, még akár óriás uszkárt is eltudnánk képzelni, csak azt nem hirdetnek eladásra sehol. A közép méretűből szeretnénk minél nagyobbat.



2012. nov. 6. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

hivatalosan 4 méret létezik

toy,törpe,közép és óriás uszkár. Tehát nem azonos a törpe és a közép. És ne hírdetéseket nézd hanem kennelből vegyél mindenképp.


[link]

2012. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

kutyát soha nem veszünk hirdetésekből. Ilyen hirdetésekben többségben ismeretlen származású sokszor örökletes betegségben szenvedő kölyköket árulnak. Mindenképpen figyelj, hogy a szülők szűrve legyenek Patellára és csípőízületi diszpláziára valamint PRA-ra (ez egy vakulással járó szembetegség) Ragaszkodj a törzskönyvhöz, chiphez és írásban rögzítsétek a szerződést mert probléma esetén csak szerződéssel és törzskönyvvel a kezedben tudsz a tenyésztőhöz fordulni.

Itt nézelődj:

[link]

2012. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves kvittagirl:

Érdekes. Négy lenne? Mindenhol csak három kategóriát írnak. :-o

Miért zárja ki egy hirdetés, hogy mögötte egy normális kennel, ill. tenyésztő legyen?


Kedves második!

Köszi a linket, de az ott található kennelek weblapjai régiek, semmitmondók sajnos. :-(

(megjegyzem, azokon is csak három méretkategóriát írnak)


Nekünk családi kedvencnek lesz a kutyus, nem holmi kiállítási, tenyésztési célokra. Teljes mértékben nem zárható ki minden probléma, még ha állítólag valami csúcs tenyésztőtől is vásárolnánk. Konkrét ötlet, segítség nélkül ugyanúgy ismeretlentől fogunk vásárolni. Ha hirdetés útján, ha kennel weblapon keresztül tesszük is.

Ha valaki valóban tud és akar segíteni nekünk, írjon konkrét kennelt, elérhetőséget. :-)


Én úgy vagyok a kutyavásárlással, hogy nem egy termékről van szó, hanem egy érző élőlényről. Szerződés, garancia, zárjuk ki az összes betegséget... És mi lesz, ha baj van? Netán reklamálunk és visszavisszük a kutyát 1-2-3-5-10 évesen?

Nem egy kutyánk volt eddig. És akár volt baja, akár nem, szerettük, minden megadtunk nekik. :-) Azoknak a kutyának is joguk van kedves, szerető gazdikhoz, akik nem tökéletesek! Ha épp mi hozzák sodor az élet egy ilyen tökéletlen kutyust, hát legyen. Minden megteszünk érte!

2012. nov. 7. 01:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha minimálisra van csökkentve a betegségek lehetősége, mert ha szaporítótól veszel, és 2 évesen kialakul egy rejtett, örökölt betegsége, és a szemed láttára meghal a kutya, az senkinek sem jó. Velem ez történt.

16/L

2012. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a Golden Regia kennelből ismerek 5-6 fantasztikusan jó idegrendszerű kutyát. A szaporítós uszkárok legtöbbjénél azt se tudják h milyen jellemi dolgokra kell odafigyelni h a kutyának stabil idegrendszere legyen.


A másik meg ha már választasz egy fajtát akkor tiszteld meg annyira h nem támogatsz olyan embereket akik leszarják a fajta további sorsát és oda se figyelnek, meg egyszerűen nem is tudják h mire kéne odafigyelni mert tudatlanok és/vagy igénytelenek h ennek utánajárjanak.

Egy jó tanács, amit vagy megfogadsz vagy nem, ne azonnal akarj kiskutyát. Szánj rá kb fél évet, járd körbe a témát, olvass uszkáros fórumokat, nézelődj kiállításokon, beszélj tenyésztőkkel, még akkoris ha te ilyenekre nem akarsz járni. Neked egy jó idegrendszerű olyan uszkár kell aki minden porcikájában hordozza az uszkár jellemzőit, azokat amiért te ezt a fajtát választottad. Ezt meg csak olyanoktól tudod megkapni, akik értenek a fajtához és ezek alapján tenyésztik.

2012. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kölyök kutyát szeretnél? Mert ha jó pár hónapos, vagy idősebb is, akkor ajánlanám neked az uszkár fajtamentőket. Nagyon segítőkészek, hozzád illő kutyust biztosan találsz, és ők egészségesek testileg-lelkileg egyaránt. Ha érdekel írj, és priviben elküldöm az elérhetőséget!
2012. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem támogatom a szaporítókat. Én arra céloztam, hogy nincs garancia semmire. Kifoghatok beteg kutyát még a legjobb kennelből is. Persze, értem, hogy onnan kisebb az esélye.

A gondom az, hogy jó ideje próbálunk találni egy megfelelő kennelt. Az interneten nagyon nehéz élő elérhetőséget találni, még nehezebb értelmes weblappal rendelkező kennelt. Egy tucat tenyésztőnek írtam levelet, próbáltam telefonon érdeklődni. Eddig egy azaz 1 írt vissza! (de ő sajnos már csak kutyatartó, nem tenyészt)

Nem értem, miért nem adnak arra a kennel tulajdonosok, hogy megfelelően elérhetőek legyenek? :-(

(Főleg, akkor nem értem, mikor kiderül, hogy nem kevés pénzért adják a kutyákat)


Az említett Golden Regia kennel sem érhető el a neten. :-(


Kezd elegem lenni abból, hogy bármire klikkelek az uszkáros oldalakon nem létező linkek vannak csak mögötte :-( (uszkár.lap.hu oldalról vagy az uszkár barátok klubjáról, stb.) Ha pedig mégis találok valamilyen ócska oldalt, akkor nem él a telefonszám és az e-mail cím :-[

2012. nov. 7. 13:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt próbálj érdeklődni:

[link]


Adrienne a Golden Regia tenyésztője, Ági meg nagyon jól ismeri az uszkár vonalakat. Aki keres az talál. Szóval ha tényleg jó kutyát akarsz akkor utánajársz, mert nem lehetetlen jó kutyát találni!

2012. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a betegség egy dolog... de pl uszkárnál gyakori az epilepszia azzal azért nehéz lehet együtt élni. Illetve a viselkedés rendellenességek is előfordulnak, na most gyerek mellett pl egy ilyen kutya nem éppen a legjobb ötlet.

Ha neten nem tudod elérni a tenyésztőt akkor miért nem hívod fel?

2012. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Természetesen kivárjuk, amire a sors megadja nekünk, amit szeretnénk. Nem sürgős, hiszen eddig is megvoltunk kutya nélkül. Keresgélünk, előbb-utóbb találunk megfelelő kennelt.
2012. nov. 8. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!