Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárok esetében a törpe...

Uszkárok esetében a törpe azonos a közép mérettel?

Figyelt kérdés

Mostanában vásárolnánk uszkár kiskutyát. Kissé megtévesztő számunkra, hogy a néhol így, néhol úgy hirdetik a kölyköket. Miközben hivatalosan három méret létezik (óriás, törpe, toy) addig a hirdetésekben írnak mindenfélét. :-o


Nem szeretnénk túl apró termetűt, még akár óriás uszkárt is eltudnánk képzelni, csak azt nem hirdetnek eladásra sehol. A közép méretűből szeretnénk minél nagyobbat.



2012. nov. 6. 20:53
1 2
 11/11 anonim válasza:
0%

Szia!

Sikerült már uszkárt vásárolni?

Ugyan ezekkel a problémàkkal szembesültem én is amelyeket írtál.

A neves tenyésztők néha már irreàlisan magas árakat mondanak de a garancia ott sem biztos. Mi pedig magyar emberek általában nem engedhetjük meg magunknak hogy 100 ezer forintos kutyust

vásároljunk.Viszont igény van a kutyákra ezt használják ki a szaporítók.

Egyébként miért is lenne egészségesebb egy túltenyésztett uszkár ?

Szerintem a természetes szelekció àltal kivàlasztott egyedek a legellenállóbbak. Sajnos a probléma ott van hogy néha már a fajtatisztaság kérdéses. Ez pedig sajnos magàban hordozza az adott kutyára jellemző egyedi sajátosságokat eltünését. Ezt csinálják páran mikor pulit meg mudit kevernek uszkárral.

Szóval szerintem ott vannak a legjobb áron egészséges kutyusok ahol egyszerű hétköznapi családokhoz kerülnek nevesebb tenyésztők kutyái de nem költenek kiállításokra promócióra és így ha almot vállalnak fele annyiba sem kerülnek a kölykök.

No ilyen helyről kellene kutyust venni!!

2013. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!