Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elméletben teljesen felkészült...

Elméletben teljesen felkészültem egy kutyára. De felszereléssel kapcsolatban lenne pár kérdésem, mert nem szeretnék kényelmetlen illetve felesleges dolgokat venni. Megosztanátok tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Nagytestű lesz,keverék,de kaukázusira hasonlít legjobban.


Szóval:

1.Tálak: [link]

Ez ugye nem borul fel?


2.Nyakörvvel gondban vagyok,ez tetszik:

[link] (itt most nem a méret a lényeg).


Ez a másik ötletem:

[link]


De jöhet egyéb ötlet is.


3.Fésű,keféből fogalmam sincs melyik hasznos melyik nem,olyan kéne ami tényleg jó.

[link]


Ami kell még :bilétatartó,eledel,játék-de ezekben tudok dönteni.


Van még valami,ami fontos de nem jutott eszembe?

Kutyaházban fog aludni.


Esetleg tudnátok mondani Budapesten jó és olcsó állatorvosokat?


És akik főznek a kutyájuknak,ti mivel etettétek kiskorukban?


2012. nov. 7. 16:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a félreértések elkerülése miatt AZ EGYSOROS FOJTÓ NYAKÖRVET NEM AZÉRT TESSZÜK A KUTYÁRA MERT AZ HÚZ,ÉS NEM AZÉRT HOGY NE HÚZZON!!!

ez egy egyszerű nyakörv,ami jobban használható a bőr,vagy a perlon nyakörveknél!

valamint alapfeltétel ahhoz,hogy mondjuk munkavizsgára vidd a kutyád!!

ha nincs rajta póráz, úgy az egysoros fojtó alapból is rengeteg információt hordoz a gazda számára!!

pl: csörög,tehát megmutatja,hogy merre van a kutyánk( mögöttünk jobbra,vagy balra ) ,ez futtatás közben hasznos,főleg ,ha nem a látómeződben fut az eb,!

nem ázik el,és nem ázik át. nem megy össze!,könnyű tisztítani:)

csak pár észrevétel!

nem a nyakörvel és a pórázzal akadályozzuk meg ,hogy a kutya húzzon! hanem NEVELÉSSEL! aminek remek eszközei vannak.pl: halti,hám,egysoros fojtó,szöges nyakörv,klikker,stb.mind más,és min más technikát kíván.

2012. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nállunk a folytó lánc nagyon nem vált be,mert nem ott tartja a kutyát ahol kell vagyis a nyak felső részénél hanem inkább a mellkasnál. Egy normál nyakörvet viszont úgy tudsz ráadni hogy ideális legyen és kissebb erőfeszítéssel tudod a kutyát korrigálni. A fojtó erőssen húzó kutyáknál gégesérülést is okozhat. Sok sikert.
2012. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

fojtó nyakörv használata NEVELT KUTYÁNÁL: fixre visszacsatolva használjuk,felhúzva a fül mögé!

nem használjuk a " fojtó -n "!

rosszul nevelt kutyánál mindegy mit teszel rá,attól még húzni fog!

soha nem halottam arról,hogy sérülést szenvedett a kutya mert fojtó nyakörvel húzott!

sokkal inkább a gazda felelőtlen pórázhasználata okoz sérülést!

2012. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is jó nehéz fémlábast használok kutyatálnak, mert nem borul fel, nem csúszkál, mikor eszik a kutya, és még jó is, hogy van füle, könnyebb áthelyezni, elmosni. Amit feltétlen vegyél még, féreghajtó, spot-on vagy bolhanyakörv, kutyának való fájdalomcsillapító az állatorvosnál baj esetére (emberi gyógyszerek nem jók!), kalcium injekció vagy tabletta, ha allergiás reakciója lenne (pl. méhcsípéstől), széntabletta, ha mérgezés gyanúja merülne fel. Persze minden gyanús esetben állatorvos, de addig is sokat segíthetnek ezek. Kell még szájkosár, ha már felnőtt, vidd el próbára, mert elég nehéz belőni a megfelelőt, tudnia kell lihegni benne. Szerintem a műanyag kosaras a legjobb.


Fogápolásra legjobb egy nagy, húsos marhacsont, lehetőleg nyersen, vagy csak leforrázva (főzéskor a csont megkeményedik).


Ha terveztek kiállítást, nem árt egy nagyméretű ketrec, amiben a felvezetésig nyugodtan pihenhet, és felvezetőpóráz is kell, neked pedig ajánlatos egy sorszámtartó, mert az öntapadós matrica mindig felválik és idegesítő. Kiállításokon lehet kapni. Ha a pofáján fehér szőrű, akkor a szem alatti elszíneződésre is kell szer. A samponon sem ajánlatos spórolni. Nagyon jó étrend-kiegészítő a Caniprem.


A kutyaházba tegyél diófalevelet szalmával keverve, mert ha csak a kemény fán fekszik, kikopik a könyöke, később bőrkeményedéses is lesz. Fésűnek nekem a Furminator Classic vált be, de dicsérik a Ferplast Trimmert is.

2012. nov. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!