Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyámnak az...

Sixty13 kérdése:

Mit tegyek? A kutyámnak az orra mellett 2 napja egy nagy kemény duzzanatot vettem észre.

Figyelt kérdés
másnapra kifakadt a genny :S és egy luk lett a duzzanat helyén. Folyton nyalogatja, kedve jó, fájni fáj neki, nem tudom mit csináljak, esetleg gyulladás csökkentő, vagy kenőcs vagy vigyem orvoshoz? Eddig azért nem vittem mert tudom h megszenvedtetik, meg olvastam h tisztítja magának. De most igy 3dik napja nem mulik nem tdom mit csináljak. Igazából azt sem tudom mi ez!

2012. nov. 8. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mit csináljak, esetleg gyulladás csökkentő, vagy kenőcs vagy vigyem orvoshoz?"

c válasz, esetleg vidd orvoshoz. Miért gondolod, hogy megszenvedtetik? Ha valami tályog, akkor azt ki kell tisztítani. De nehogy nekiállj embereknek való antibiotikumot adni neki!

2012. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is vidd el orvoshoz !


Gondolom tályog volt és kifakadt neki. Betadin, neogranormon, bephanten, kék krém megoldhatja a problémát. Nézd meg , hogy nincs e benne idegen tárgy, tüske vagy valami....

2012. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Marcy Darcy ***** válasza:
Orvos!
2012. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igazából az a baj hogy még nekem sem engedi szegény h megnézzem,a duzzanat lement teljesen azért gondoltam h nem biztos h vini kéne dokihoz...csak nem tudom h mivel kéne kezelni meg mennyi idő a gyogyulás...
2012. nov. 8. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos pont azért kéne elvinni az orvoshoz mert neked nem engedi. Ők tudják, hogyan fogják meg és hidd el óvatosak lesznek mert ők sem szeretik ha az állat szenved. Ilyen "nemtudommittegyek" helyzetekre találták ki a dokikat. Egy állat gondozásához hozzátartozik az orvosi ellátás is. A házi kezelgetés csak ronthat rajta, ha meg nem csinálsz semmit akkor tényleg elfertőződhet. Szerintem a kutya tovább fog szenvedni, ha nem kap ellátást. Az a kis kín, amit a doki okoz nem lesz akkora, mint, amit egy leendő fertőzés meg a jelenlegi fájdalma okoz neki.
2012. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem akarod dokihoz vinni,akkor kezeld neki betadinnal.
2012. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez miatt ne aggódj,hogy te nem tudod megfogni az orvos ért hozzá,hogy nyúljon az adott területre, vidd el hozzá. Megnézi, lekezeli, ad lehet valamit amivel pár napig kenegetni kell. /azt is megmutatja,hogy csináld :)/
2012. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!