Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 évesen még szülhet a kutyám?

5 évesen még szülhet a kutyám?

Figyelt kérdés
Golden retrieverem van, gyönyörű szép, izmos, erős, egészséges, jó minőségű tápot kap, rendszeresen mozog. Még csak 4 éves, de tavasszal lesz 5, akkor fog tüzelni is. Egyszer már szült, 2 évesen, akkor 12 kölyke volt, mind gyönyörű. Nem volt egy "mintaanya", inkább én gondoztam a kölyköket. Nem pénzért szeretném, egyszerűen csak imádom a kiskutyákat :) Szerintetek 5 évesen nem lenne kockázatos?
2012. nov. 8. 13:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
14%
szerintem semmi baj nem lesz az én kutyám anyja 8 évesen szülte kutyám és semmi baja || főleg ha ilyen jól tartod ahogy leírtad :)
2012. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
a kutyád, ahogy irtad, nem jó anya, nem nevel jól. tehát hiányoznak belőle az alapvető ösztönök. Ilyen kutyát nem pároztatunk. még akkor sem, ha minden papirja, szűrése patent lenne. Sajnos nálad ez is hiányzik, ugyhogy egyértelműen lebeszélnélek róla.
2012. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

Amit tenni akarsz az szaporítás.

Ha felnőnek akkor már nem érdekesek?

Ennek alapján a lelki ismeretedre bízom a többit.

Pláne ha nem akarja gondozni a kölykeit, akkor az jelent valamit, nem nehéz rájönni.

2012. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Don't feed the troll...Van egy olyan érzésem, hogy ez egy idegborzoló kamukérdés.

Mindenesetre, ha valódi a kérdés, akkor nem fogsz sok pozitív választ kapni.Ha babázni akarsz, menj menhelyre, ne a kutyádat ellesd orrba-szájba úgy, hogy fingod nincs a tenyésztésről.Nem a pénzért csinálod?Ugyan már...És az a 12 fős alom hová lett?Telepre kerültek, vagy zacskóban nekicsaptad őket a kerti rötyi falának?

Egy példa: kíváncsiságból felhívtam a nyáron egy goldie tenyésztőt.Nagyon gyönyörű, szűrt, csodaszép kutyáik vannak.Egy hobby kan kölyök ára 250.000 forint volt.Rákérdeztem.

Mégis, ilyen árak mellett, elkapkodták a kiskutyákat, mert megbízható, lelkiismeretes a tenyésztő, és minden feltétel adott, hogy egy almot lehozzon.Neked ezek nincsenek, így ne párosítsd a kutyádat.

2012. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem, hogy mindent tudtok rólam és a kutyámról egy kérdésbôl. A goldim igenis törzskönyves, egészségügyi szûrésen is részt vett, kiállításon is voltam vele. Korábban egy lengyel kannal pároztattam, a 12 kölyök oltva, féregtelenítve, törzskönyvvel rokonokhoz és barátokhoz került. Akkor kérésre szaporítottam, így is maradt pár ismerôsöm kutya nélkül. A picik gyönyörûek lettek, félévente-évente összejárunk, elvisszük ôket úszni, közösen apportírozni. Minden kölyök ott van, ahova adtam ôket, megjegyzem, a törzskönyv és az oltás áráért. Szóval nekem senki ne dumáljon a felelôs állattartásról! Az meg, hogy rossz anya volt.. nem úgy kell érteni, hogy nem gondozta meg szerette ôket, csak unatkozott és féltékeny volt. A kérdésem annyi volt, hogy merjek- e ilyen idôsen bevállalni egy újabb almot, mert félek, hogy a kicsik esetleg nem lesznek egészségesek. Most 7 baràtom várakozik, hogy eldöntsem, tehát hely is lenne. Menhely nincs nálunk, nekem engedéllyel 5 kutyám van. Szívesen segítenék, de felénk nem divat kidobni a kutyákat.
2012. nov. 9. 10:40
 16/23 anonim ***** válasza:

Te megtaláltad utópia országot!!

Egyébként 5 évesen még szülhet. Gondolom a kennel neveteket nem árulod el... :o)

2012. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nincs kennelem. Van egy 12 éves skót juhászom (első kutya, papírok nélkül), két 8 éves dalmatám (szintén papírok nélkül, ivartalanítottak), egy boxer-terrier keverékem és a goldim. Egyedül ő törzskönyves, egy kiállításon vettem, egyszerűen nem lehetett otthagyni :) És SOHA meg sem fordult a fejemben a "szaporítás", a többi 4 kutyám ivartalanítva van. Egyszer szült a golden, már írtam. Ha nem ezzel foglalkozok, minek lenne kennelem? De lehet jobb lett volna, ha állatorvostól kérek segítséget, nem a "kedves" gyik-esektől.
2012. nov. 9. 11:10
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtad törzskönyveztetted őket... törzskönyvezéshez meg kell kennelnév. :o)
2012. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Érdekes :D tôlem csak a kan nevét meg kennelét kérték + az enyém adatait.
2012. nov. 9. 11:50
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nah akkor itt valami sántít. Törzskönyvezéshez szükséges ugye tenyészszemle, goldennél képességvizsga, majd fedeztetési jegy, alombejelentő, kennelnév amilyen néven majd a kölykök törzskönyvezve lesznek (kennelnévvel mindig a szuka tulajdonosának kell rendelkeznie).
2012. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!