Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szocializáció kutyasuli nélkül?

Szocializáció kutyasuli nélkül?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz jogsim, január környékén, és úgy már tudunk kutyasuliba járni, de félek hogy addigra késő lesz (1 éves nagyjából a kutya).

Az utcán megugatja a többi kutyát, ellenségesen közelít feléjük, nem merem idegenek kutyájához közel vinni.

Egy ismerős kutyájával már összeengedtük, nincs baj, heti egyszer jön vele, szinte levegőnek nézik egymást :)

Van valami amit csinálhatnék vele anélkül hogy más kutyákat veszélyeztetnék?


2012. nov. 8. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Pórázon engedd oda a másik kutyához, ha ellenséges vele, akkor szólj rá. Ha az ismerős kutyájával kijön, nagy probléma nem lehet másokkal sem :)
2012. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
De amúgy sosem késő, max tovább tart.
2012. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na igen, csak többnyire úgy ugat, hogy meg sem tudom kérdezni az idegen kutya gazdáját, hogy nem bánja-e ha megközelítem...

Az segítene, ha többet lenne együtt azzal a kutyával, amelyiket már ismeri?

2012. nov. 8. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem, mert azt már ismeri :D

Próbáld már messzebbről csitítani. Ha már messziről ugat, akkor még ne menjetek közel. Dolgozzatok azon, hogy amikor ugatni kezd, akkor leállítod. Elvileg egyre közelebb tudtok majd menni a másik kutyához, míg végre megkérdezheted, hogy odaengedheted-e :)

2012. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam elég volt annyi hogy sokat foglalkoztam vele, az ő tempójában, ha láttam hogy jön valaki kutyával, akkor megálltunk leültem mellé, mondtam hogy nyugi meg hasonlók, közbe simogatás, hagyd hogy fejével kövesse, de ne többet, ha túl reagál éreztesd hogy te nem tűröd ezt a viselkedést (csak finoman), majd ha elérted hogy lenyugodjon dicsérd meg.

Fontos hogy kutya úgy élje meg ezeket a tanításokat hogy a végén megsimogatod és úgy mentek tovább, hogy ne rosszként rögzüljön benne, ha megteszi amit akarsz, akkor aztán meg pláne szeretgesd meg.

Nem voltam sosem suliban, de nekem ez bevált (pedig makacs nagytestű fajta :).

és mindenképp minden alkalom úgy végződjön hogy a kutya boldog legyen.

2012. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Próbálkozok majd vele, meglátjuk mennyire sikerül!

Gond az is, hogy változó a reakció, néha egészen közel megyünk el egy kutya mellett és még csak nem is ugat, van amikor meg én még nem is látom a közeledő ebet, de már balhézik...

2012. nov. 8. 23:17
 7/7 sippara ***** válasza:
Próbáltad már az ugatást egyszerűen tiltani? Sima "nem!", esetleg pórázrántással nyomatékosítva?
2012. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!