Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyan gazdik...

Vannak itt olyan gazdik akiknek 1-1.5kg között van a yorkijuk?

Figyelt kérdés

Milyen a természetük? Hány évesek? Betegségre hajlamosak? Van vmi "fogyatékosságuk"? +minden tapasztalat jöhet velük kapcsolatban!

Ezek a kérdések kizárólag olyan gazdiknak szólnak akiknek van yorkijuk és ilyen súllyal rendelkeznek! Nem vagyok kíváncsi a beszólogatásokra...


2012. nov. 8. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
A válaszok számából remélem le tudod szűrni, hogy mennyire butuska kérdéseket tettél föl.
2012. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Az hogy 1-1,5kiló között van magában fogyatékosság. Az extra szuper kicsi yorki beteges lesz szinte 100%. 3,1 kilóig jó a yorki de az de az 1kilós betegesen kevés..
2012. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nem feltétlenül lesz betegesebb, de tény, hogy ezek a "minik" nem felelős tenyésztés eredményeképpen születnek, hanem a legfontosabb szempont, hogy minél kisebb legyen. Hogy többségük patellás, és légcsőszűkülete van, az nem igen érdekli a szaporítókat.

Egyébként -ha nem lesz gond az idegrendszerével- akkor ugyanolyan a természete, mint bármelyik másik terriernek. De ehhez megfelelő tanítás és szocializáció kell, viszont az ilyen kicsi kutyákat többnyire teljesen elrontják a gazdik. Agyonféltik őket, már kapják is fel a kezükbe, ha egy 5 kg-nál nagyobb kutya közelít. Nekem 4 kilós yorkim van, 6 év alatt 1x vettem föl, simán odaengedem a legnagyobb testű kutyához is.

Hogy mennyi ideig élnek, azt nem tudom, de nem hiszem, hogy annyi ideig, mint egy normál méretű yorkshire.


Szóval én nagyon nem biztatlak, hogy a mérete legyen a fő szempont a kutyavásárlásnál. Hidd el, egy 2-3 kilós kutyával sokkal könnyebb az élet. Nagyon strapabíróak, nem kell aggódni, hogy mi van, ha leugranak egy 30 centis kanapéról.


Én egy ilyen picit ismerek (1.2 kg a súlya) őt lepasszolták az ismerősömnek, mert tényleg abnormálisan kicsi. És igen, lényegesen több betegsége van, mint az enyémnek. 4 éves, és gyakorlatilag már csak néhány foga van, néhány hete epilepsziás rohama is volt. (hála Istennek azóta nem volt több) + természetesen komoly légcsőszűkület.

2012. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs, de ismerek ilyet. Komoly légcsőszűkülete van, állandóan remeg, és eltört a lába, mikor leugrott az ágyról, annyira abnormálisan gyengék a csontjai... Egy két kilós yorki is hihetetlen pici, a nagyobb, 5-6-7 kg-os példányok általában extra miniként lettek eladva valamikor... Menj el egy kiállításra, és megláthatod, hogy a normál méretű yorki épp elég picike.
2012. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat és azt is ,hogy nem "hurrogtatok" le. :) Van egy tenyésztő akihez 1 hete ellátogattam és született 4 yorkija 2 nagyon pici lett és segítenek szoptatni cumiból. A tenyésztő azt mondta ,h vsz. 1 és 1.5kg között fog mozogni a súlya. A szülők anya:1.5kg apa:1.8kg. Volt nekik egy nagyon pici ami 1.2kg volt ,mert őt is elnyomták a társai mikor pici volt ,de ő már 5 éves és szerencsére nincs semmi baja. Neki nem szoktak lenni kölykei. Most döntés előtt állok ,h bevállalom a nagyon picit vagy egy kicsivel nagyobbat. Az egyik pici kölyök nagyon megtetszett ezért nehéz a döntés és előtte próbálok minél több infót beszerezni a nagyon kicsike egyedekről. Azért is tartom elgondolkodtatónak a dolgot mert (oké lehet ,hogy rossz hasonlítás) emberek között is van olyan ,hogy 180cm vagy 140 cm... sőt vannak még ennél alacsonyabb emberek is és nekik sincs bajuk.
2012. nov. 9. 07:55
 6/14 Ramada válasza:
55%
Nekem 1kg40 deka a yorkim és teljesen normális,pedig már többször elvittem megnézettem orvossal mert rémhíreket halottam,de ezek között az egyedek között is vannak egészségesek bármilyen hihetetlen is.Én is egy kicsit tartottam ettől de semmi baja hálistennek nem lett dupla fogsora stb.Nem kell mással foglalkozni ki mit mond.A rosszindulatú emberekkel meg nem kell foglalkozni.
2012. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát - noha nem igazán vagyok otthon ilyen témában - szerintem eszedbe ne jusson bármit is fizetni a kiskutyáért. (Pont elég lesz majd a várható állatorvosi költség) A szülők is picik, akkor a "tenyésztő" (inkább szaporító) mi a fészkes fenének pároztatta őket? Nem téged akarlak ezzel bántani, tényleg, merő jószívűségre vall, hogy magadhoz szeretnéd venni a kutyust, de - mint már mondtam - PÉNZT NE ADJ A "TENYÉSZTŐNEK" ÉRTE!!!
2012. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 compactegon ***** válasza:

sajnálom, de aki nem standard kutyákat tenyészt, az bizony nem tenyésztő.

és igen, lehet, hogy valami szerencse folytán semmi baja sem lesz, de (jó) nagy eséllyel idegbeteg, félős, és beteges kutyát kapsz. ami nem is lesz yorki, csak annak valami felületes árnyéka. sajnálom, hogy ennyire divat lett beteg kutyákat tartani :(

2012. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is elkeserít, hogy a yorkshire terrierekből "ilyet" csináltak. Pedig a yorki egy nagyon vagány, magabiztos, stramm fajta lehetett annak idején.

Mondjuk az enyém még most is az (nekem van az 5 kilós ebem)

Nem beteges, az idegrendszere tökéletes, és egy ilyen kutyával öröm az élet. Sajnos látom néhány ismerősömnél, hogy mennyire rányomja a bélyegét az ember életére, ha a hőn szeretett kis társa betegségekkel küzd. Pénzt és energiát nem sajnálnak rá, de az öröklött betegségek nem gyógyíthatóak, legfeljebb kezelni lehet őket.

Szóval tenyésztő, tenyésztő, tenyésztő. Törzskönyvvel, szerződéssel. Egy ilyen népszerű fajtánál nagyon mellé lehet nyúlni, javaslom olvass yorkis fórumokat, (pl. netboard) kérj tanácsot az ottani tagoktól.

És még egyszer mondom, semmit nem számít súlyban az az 1-2 kiló, de az egészségét tekintve nagyon is fontos lehet.

2012. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Leírom neked, hogy milyen az IGAZI yorki. A legelső, hogy nem 1-1,5 kg körül mozog a súlya...Amiről te írsz, az a mini meg extra mini yorkshire terrier, ami amúgy nem létezik, csak valahogy el kell adniuk ezeket a fajtastandardméret alatti kutyákat. És gondolták, hogy ha leminizik meg extra minizik a kutyát, akkor az sikeres lesz. És tényleg, hiszen a sok tudatlan veszi tömegesen a miniket. Egy kedves tenyésztő barátom, aki sajnos már nem él, még igazi yorkikat tenyésztett. Versenyekre járt, díjakat nyert a kutyákkal, sőt, volt olyan vevője, aki arra használta a yorkit, amire való! Nem táskatartozék, meg baba ez a kutya. Teljesen nevetségessé teszik ezt a fajtát az emberek. Ezek irtó jó vadászkutyák, igazi kis ördögök, igazi KUTYÁK! Úgyhogy kérdező, ha rám hallgatsz, nem veszed ettől az állítólagos tenyésztőtől 10 dekás kutyát, mert csak te fogsz rosszul járni!!! Keress egy normális tenyésztőt, aki szépen elmagyarázza neked, hogy mekkorának kell lenni egy fajtatiszta kutyának, és hogy úgy istenigazából mire való. Ja, azt hozzáteszem, hogy ezek a kutyák is szeretnek sétálni. Nem a gazdi mellett rózsaszín mellényben totyogni, hanem igazi sétákat tenni. Szabadon rohangálni, más kutyákkal játszani, kutyaiskolába menni, stb. Hiszen ezek terrierek. Na, ennyit az okoskodásomról, remélem kicsit elgondolkodsz kérdező.
2012. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!